Skocz do zawartości

Biała Masa Cukrowa Do Pokrycia Tortu


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź. Torcik w smaku wyszedł super, czekoladowy biszkopt z nadzieniem truskawkowym.Pod masą zebrało się trochę wody, ale teraz już wiem że trzeba dodać pod spód krem z dodatkiem masła.Trzeba sie na błędach uczyć :)

A to wynik mojej nocnej przygody z masą, synek był szczęśliwy ;)

Dołączona grafika

ps.a może dlatego wyszła zbyt sucha bo dodałam tylko połowę buteleczki olejku migdałowego??

Kasiu Twój tort jest super!!! A masa wyszla za sucha przez cukier puder. Tez dzis robilam tą mase , dalam cukru tyle co zwykle a i tak wyszla sucha masa. to ten torcik , na wieczor panienski

post-9750-1224355216_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 188
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kasiu Twój tort jest super!!! A masa wyszla za sucha przez cukier puder. Tez dzis robilam tą mase , dalam cukru tyle co zwykle a i tak wyszla sucha masa. to ten torcik , na wieczor panienski

post-9750-1224355216_thumb.jpg

Super!!! Niezwykłe umiejętności. Jak ci się udało go uformować w ten sposób? Ten brzuch, klata...???? MISTRZOSTWO!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje ostatnie torty:) Muszę nadrobić zaległości bo dawno mnie na smacznym nie było:)

post-9915-1224577387_thumb.jpg

post-9915-1224577401_thumb.jpg

post-9915-1224577412_thumb.jpg

post-9915-1224577423_thumb.jpg

Przede mną bardzo pracowity tydzień w robieniu tortów...wiec jeśli skończę postaram się wrzucić jakieś fotki:))

Piękne torty. Proszę o podpowiedz jak zrobić taki laleczkowy tort. Moja córeczka byłaby wniebowzięta, gdyby dostała takie cacko na urodziny. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tort laleczka jest bardzo prostym torcikiem do zrobienia. Oczywiście istnieje w sprzedaży forma do robienia takiego wypieku ale moim zdaniem jest zbyt droga:) Są dwa sposoby na wykonanie spódniczki: 1. upieczenie biszkoptu w owalnej aluminiowej miseczce która po odwróceniu przypominała by spódniczkę, może to być nawet forma do pieczenia babki. Wtedy to upieczony i ostudzony biszkopt przekrawa się na części (4-5) i przekłada dowolnym kremem bądz masą. Na koniec obkładamy "sukienkę" kremem (dowolna dekoracja) na samym czubku umieszcza się lalkę bez nóg, luki uzupełniamy masą, no i oczywiście korpus lalki także jest dekorowany masą, (niektórzy wolą wersję lalki której nogi są wbite w tort...ja wolę te nogi usunąć ponieważ mam pewność że przy krojeniu tortu nie natknę się na nie:))) 2. Z biszkopta wycinamy 5 kółek różnej wielkości i przekładamy masą. Sposob dekorowania jest taki sam jak wyzej. Ja stosuję technikę opisaną w puncie 1. Ponieważ biszkopt się nie marnuje tak jak przy wykrawaniu kilku kół. Bardzo piękne suknie lalki wychodzą kiedy biszkopt pieczony jest w formie do babki, ponieważ maja różne kształty które można udekorować jako "falbanki" tejże sukienki:) Pozdrawiam i mam nadzieję że pomogłam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.