Skocz do zawartości

Biała Masa Cukrowa Do Pokrycia Tortu


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 188
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dorotko Skarbie dziękuję za te słowa ...ale ty też masz wielki talent. W końcu faceta z takimi klejnotami mało kto umie zrobić:-D Myszko a co się stało z Twoim kontem na NK? Ja swoje odzyskałam i chciałam Cię zaprosić ale nie mogę Cię znaleźć w wyszukiwarce. Na wszelki wypadek zablokowałam galerię i rożne inne funkcje więc już nikt nie powołany nie dostanie się do niego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W srode musze upiec jakis dobry tort i zamierzam go pokryc rewelacyjną masą cukrową :D . Masz juz opracowane ozdoby. Tyle, że mam wielki dylemat - co upiec.... :-D Pomózcie :P Co mozecie polecic - cos oryginalnego i dobrego. Niestety u mnie w domu nikt nie przepada za typowymi słodkimi kremami tortowymi na masle i budyniu, a w polaczeniu z masa cukrowa wychodzi ulepek. Zakochalam sie w masie cukrowej :P i zamierzac sie dalej szkolic w stylu angielskim - wiec domownicy beda musieli zjadac te poklady cukru, dlatego chcialabym ich troche oszczedzic i upiec jakis malo slodki torcik i zeby to nie byl biszkopt przekladany masa maslana i dzemem. Co mozna wykombinowac nadajacego sie pod mase cukrową ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga Annar nigdzie nie jest napisane ze lukrem powinno obkładać się tylko torty typu biszkopt + krem:) Ja np bardzo często używam ciast "ciężkich" typu piernik, ciasto marchewkowe. I moim zdaniem właśnie takie placki najlepiej się dekoruje lukrem bo są sztywne i nie deformują się. Lukier na nich wygląda gładko i równo:) nawet nie smaruję ciasta żadną masą maślaną jako podkład i z lukrem nic się nie dzieje:) Mam nadzieję ze coś pomogłam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No witaj kochana, nie było mnie dawno na smacznym bo mialam urwanie głowy :/ . Kochana mam nadal konto na nk, sprawdzalam teraz , mam wszystko ustawione tak jak dawniej czyli,ze mozna mnie znalezc w wyszukiwarce . może żle wpisujesz moje nazwisko ? Napiszeci w mailu Całuski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam zdjęcia murzynka :P Ciasto zrobiłam z przepisu forum, zmniejszyłam ilość cukru, dodałam wiórki kokosowe, kilka łyżek cappucino, przekroiłam na pół i posmarowałam masą zrobioną z tego co mialam w domu: dżemik z czarnej porzeczki zmieszany z czekoladowym lukrem i poduszonym wafelkiem prince polo Wyszło super, ale teraz wiem ze mimo wszystko nierówności na torciku i tak nalezy wyrównac masłem, następnym razem tak zrobie. Kwiaty robilam w popołuniowy wtorek i troche czasu to zajęlo.... Tak sie wciaglam, ze nalepiłam ich za duzo, wiec mam juz gotowe dekoracje do kolejnych wypieków. Przed przyklejeniem ich troche sie bawiłam i układałam sobie dekorację "na sucho" Wkleje co wymysliłam :D Mogłabym to robić cały czas - gdyby dzien tak trwał dwa razy dłuzej i nie trzeba by bylo chodzic do pracy - echhhhhhhh :-D post-10362-1225291400_thumb.jpg druga dekoracja post-10362-1225291322_thumb.jpg trzecia: post-10362-1225291237_thumb.jpg no i czwarta kwiatowa post-10362-1225291118_thumb.jpg Przykleiłam ostatnią, bo była najbardziej kolorowa i przyjemnie sie patrzyło na kolorowe kwiatki w ten ponury, deszczowy dzień. :grin: :D Masa i koronki z rewelacyjnego przepisu - uważam że jest najlepszy. Kiedyś z lenistwa kupiłam gotową masę - bo u nas jest dostępna bez problemu w każym sklepie - ale wiecej czasu stracilam na rozwałkowanie jej, niż bym zrobiła tą z przepisu. Rwała sie i na końcu wyszła okropna w smaku, bo musialam podsypac ogromne ilosci cukru pudru i mączki ziemniaczanej. Natomiat kwiaty robiłam z gotowej masy specjalnej do robienia kwiatów (Sugar Florist Paste). Tym razem się podkusiłam i kupiłam ją. Jestem z niej naprawdę zadowolona. Jest świetna do precyzyjnych misternych robótek. post-10362-1225291078_thumb.jpg Teraz musze sie jeszcze zaopatrzyc w barwniki sypkie, bo te w płynie nie są za dobre i kolory ich są zbyt ostre :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.