Skocz do zawartości

Ananasek Z Czekoladą


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

Biszkopt:

6 jajek

1 szklanka cukru

1 szklanka mąki

1 łyżeczka proszku do pieczenia

Białka ubić na sztywno, dodac cukier i żółtka.

Dodac mąkę zmieszaną z proszkiem i lekko wymieszać

Piec. ok. 40 minut w temp. 180 st.

post-9750-1208434652_thumb.jpg

Masa:

1 kostka masła

1 puszka ananasów

5 żółtek

1 budyń śmietankowy

3 łyżki cukru

3 łyżki mąki

Budyń ugotować z mąką, cukrem, budyniem i żółtkami w syropie z ananasów (jeśli nie ma 0,5 litra syropu to nalezy dolać mleko) . Masło utrzeć dodając ostudzony budyń i pokrojone ananasy

post-9750-1208434677_thumb.jpg post-9750-1208434694_thumb.jpg

Ciasto kokosowe:

5 białek

1 szklanka cukru

20 dag . kokosu

Białka ubic ,dodać cukier i kokos , lekko wymieszać , blachę wyłożyć papierem do pieczenia i piec do zrumienienia

post-9750-1208434727_thumb.jpg

Dodatkowo:

kawa zrobiona z 2 łyżeczek kawy rozpuszczalnej

dobra czekolada mleczna

Przełozenie placka:

Biszkopt ( naponczować kawą rozpuszczalną) + masa ananasowa z kawałkami ananasów+ pokrojona

czekolada+ciasto kokosowe

post-9750-1208434754_thumb.jpg

post-9750-1208434771_thumb.jpg

post-9750-1208434793_thumb.jpg

post-9750-1208434815_thumb.jpg

post-9750-1208434846_thumb.jpg

Przepis jest na blache o wymiarach 20 cm. szerokości i 35 długości (mierząc dno formy)

Podobne ciasto znajduje się w książce siostry Anastazji , ja je troszke zmodyfikowałam.Z kawą i czekoladą jest znacznie lepsze. Smacznego!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cię Dorotko na forum bo chyba jeszcze tego nie zrobiłam i wielkie ukłony w stronę Twoich zdolności...szczególnie jeżeli chodzi o torty. Podziwiam wszystko i napewno kiedyś skorzystam ...po takich zdjęciach niejedna osoba nabierze ochoty na Twoje słodkości. Mam jeszcze pytanie dotyczące tego przepisu,czy budyń na 1/2 litra czy na 3/4...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Ciasto bardzo smaczne ... ciekawy smak kawy i czekolady .Częśc ciasta była nasączona kawą ,a część sokiem z ananasa .Ten z kawą był lepszy .Polecam ....Dziękuję za przepis i dokładna instrukcje wykonania .

Pozdrawiam !

Nareszcie ktos zrobił to ciasto!! Uwielbiam ananaska. To jedno z moich ulubionych ciast .Tez uwazam,ze z kawą jest duzo lepsze. Niestety prędko go nie zjem bo sie dietuje post-9750-1234119360_thumb.gif.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, mam pytanie co do kremu...wiem,że może to głupie, ale nie bardzo rozumiem :lol: Mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak po kolei go zrobić, tzn. czy najpierw gotuję normalnie budyń, i dodaję resztę składników, czy wszystko naraz mam wrzucić do syropu i ugotować? Będę bardzo wdzięczna za pomoc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budyń ugotować z mąką, cukrem, budyniem i żółtkami w syropie z ananasów (jeśli nie ma 0,5 litra syropu to nalezy dolać mleko) . Masło utrzeć dodając ostudzony budyń i pokrojone ananasy

Dorotaxx... z jakim jeszcze budyniem, bo napisałas "budyń" 2 razy...nie bardzo rozumiem :D jeśli mogę, poproszę o wyjaśnienie :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.