Skocz do zawartości

Sero-mak


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

Robiłam ciasto ma święta :-D

Masę makową kupiłam i dorzuciłam do niej bakalie i rodzynki namoczone w rumie.

Od masy ciasto kruche zrobiło się wilgotne, ale nie zmienia to faktu, że i tak jest przepyszne, a masa serowa wprost rozpływa się w ustach ;D

Korzystałam z innego przepisu http://mojewypieki.blox.pl/2008/03/Seromak.html (mniej jajek i bez budyniu) oto on:

Składniki na spód:

  • 1,5 szklanki mąki
  • 1/2 szklanki cukru pudru
  • 125 g masła/margaryny
  • 1 żółtko
Wszystkie składniki szybko zagnieść, owinąć folią i włożyć do lodówki na godzinę czasu. Po tym czasie rękoma oprószonymi mąką wyłożyć do formy o wymiarach 45 x 40 cm (największa blacha*). Ponakłuwać, podpiec w temperaturze 190ºC przez 15 - 20 minut.

Składniki na masę makową:

  • 4 i 2/3 szklanki maku
  • 1¼ szklanki cukru pudru
  • 100 g rodzynek
  • 100 g posiekanych orzechów włoskich
  • 4 jajka (osobno białka i żółtka)
  • 2 łyżki bułki tartej
  • olejek migdałowy do smaku
Mak sparzyć, osączyć, dwukrotnie zemleć. Utrzeć z cukrem i żółtkami. Dodać bakalie, olejek, bułkę tartą, wymieszać. Białka ubić na sztywno i wymieszać z masą makową.

Składniki na masę serową:

  • 1,2 kg twarogu tłustego lub półtłustego zmielonego dwukrotnie (nie może być kwaśny)
  • 1,5 szklanki cukru pudru (daję zazwyczaj trochę mniej, wcześniej próbuję)
  • 150 g miękkiego masła
  • 5 jajek (osobno białka i żółtka)
  • 2 łyżki mąki ziemniaczanej
  • skórka pomarańczowa - ile lubicie
Miękkie masło utrzeć z cukrem i żółtkami, dodając po łyżce ser, i dalej ucierając. Wmieszać mąkę, skórkę. Białka ubić na sztywno i na koniec wmieszać do masy serowej.

Na podpieczony spód wyłożyć masę makową. Na nią wyłożyć masę serową.

Piec około 60 minut w temperaturze 175ºC (można od góry przykryć folią aluminiową, by sernik się nie spiekł i pozostał biały).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.