Skocz do zawartości

Patelnia - Jaką Kupić?


niuniaczek

Rekomendowane odpowiedzi

Doradźcie coś w sprawie kupna patelni. Chce powymieniać wszystkie jakie mam na nowe - lepsze.Przeczytałam całe mnóstwo informacji na ten temat i mam mętlik w głowie. Bardziej interesuje mnie opinia użytkowników. Jakich uzywacie i z których jesteście zadowolone/ zadowoleni, które kupić w ciemno (np przez internet) a które omijać szerokim łukiem? Bęę wdzięczna za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ze swojej strony mogę napisać tylko, że lepiej nie korzystać z tzw. "superpromocji", bo wyrzucisz pieniądze w błoto. Patelnie są różne i właściwie przydałoby się mieć ich w domu kilka - różnej wielkości i różnego rodzaju, bo wszystko zależy od tego, co chcemy na nich robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Christina, zgadzam sie z Tobą, dlatego radzę siena forum a nie biegnę do sklepu po promocje. Chcę mieć dobre patelnie. Potrzebuję kilku patelni dużych i małych do wszystkiego co robi sie w kuchni, czyli nalesniki, placki ziemniaczane, kotlety, mielone, racuchy, mięsa itp Do słownie do wszystkiego - takie na dłuższe lata. Dotychczas uzywałam teflonowych z Tefala - kupowałam najlepsze modele - słuzyły wprawdzie kilka lat ale po pewnym czasie teflon sie niszczy (choć używam tylko teflonowych i drewnianych mieszadeł i łopatek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam teflonową patelnię - nawet nie wiem jakiej firmy... Mam ją już ponad 10 lat i jest prawie jak nowa, a teflon tylko lekko uszkodzony - mogę stwierdzić, że jest doskonała :D Na patelni ze stali nierdzewnej jakoś nie wychodzi mi zbytnio smażenie (nie wiem dlaczego :D), więc używam jej do podgrzewania gotowych już potraw. Również chciałabym kupić jeszcze jakąś dobrą i bardzo dużą patelnię, ale nie wiem także, na jaką się zdecydować, bo dwie z kupionych wcześniej patelni musiałam wyrzucić, gdyż nie nadawały się ani do smażenia, ani do podgrzewania - powłoka teflonowa ścierała się bardzo szybko i patelnia rdzewiała :D Poczekam razem z Tobą na odpowiedzi innych forumowiczów - może i ja dowiem się jaką kupić patelnię :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam francuskich patelni telonowych TEFALA z takim czerwonym kółkiem pośrodku patelni. I naprawdę jestem zadowolona.Mam 3, różnej wielkości.Oczywiście trzeba używac do nich drewnianych,teflonowych,albo plastikowych narzędzi - łyżek, widelćow,itp.Koszt jest spory,ale naprawdę warto.Używam ich juz ze 3 czy 4 lata i są jak nowe.Dodatkową ich zaletą jest to,że można na nich smażyć bez użycia tłuszczu! Naprawdę polecam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja Tefala z kółkiem czerwonym musiałam wyrzucić, bo się wybrzuszyła i nie nawała się na płytę ceramiczną. Teraz testuję Conca firmy Stovmon, bo na Pentolpress mnie nie stać. Muszę powiedzieć, że za tę cenę to naprawdę super patelnie. :shock:

http://smak-kuchni.pl/?zobacz=262&producent=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro,że te patelnie nie spełniły Twoich oczekiwań,ale byc może nie były to te,o których ja pisałam, tylko podobne.Te moje są produkcji francuskiej, a jak się dowiedziałam z czerwonym kółkiem są też produkowane w Polsce.Moje są naprawdę super. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zamówiłam cały komplet Pentolpres tzn patelania 28cm + pokrywka szklana, patelnia 24 + pokrywka szklana, garnek 24 cm i naczynie do gotowania na parze. Czekam i denerwuję się trochę czy dobrze zrobiłam - ale poczytałam i sie skusiłam - spory wydatek ok 400 zł - mam nadzieję, ze sie opłaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No wiec podzielę się swoimi spostrzeżeniami po przetestowaniu patelni i garnków pentolpress. Miałam juz różne patelnie tefala, polskie, żeliwne i żadne nie były tak dobre. Są po prostu rewelacyjne. Nie robię tutaj żadnej reklemy producentowi , sama szukałam czegoś dobrego i dzięki postowi Ana Ana zaczełam czytać na temat tych produktów i zdecydowałam sie zaryzykować. Akurat testowałam je na wielkim gotowaniu i smażeniu przed komunią synka i jeszcze nigdy nie byłam tak zadowolona. Musze przyznać, ze warte są ceny. Ja znalazłam to czego szukałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justynko kupowałam na allergo. Były pojedyncze sztuki a innych zestawów nie było. W tym zestawieniu wychodziła patelnia gratis. Zestaw jest naprawdę super. Jak chcesz to Ci prześle na PW linka do tej oferty, zeby nie robić komus reklamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Reanimacja wątku :)

Zastanawiam się nad kupnem nowej patelni (jak narazie jednej). Zdecydowanie musi być nieteflonowa, ale nieprzywierająca i w miarę uniwersalna. Rozrzut cenowy - nie droższa niż 110 zł...

Co sądzice o wyborze patelni między tymi, do których odsyłam poniżej:

1. Patelnia firmi HENDI seri "Patelnie Profi line Nieprzywierające" link http://www.eva-tec.pl/cat,29__Naczynia_kuc...atelnia___24_cm

2. Patelnia 23cm żeliwna HE23A-V link http://sklep.holkap.pl/product/9440.html

PS chcę wybrać jedną z nich :D , nie wszystkie

3. PATELNIA ZELMER 552.20 20CM COMPOSIUM NIEBIESKA link http://elektroworld.pl/zobacz,20263,kat,62...sium-niebieska-

Będę wdzięczna za opinie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.