Skocz do zawartości

Danie Główne Na Komunię


Miałczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że mogły by być kotlety schabowe .Mozna je przygotować wcześniej,a potem tylko usmażyc i podać. Albo kotleciki mielone z farszem pieczarkowym,tez usmażyc bezpośrednio przed podaniem.Ewentualnie, np. udka czy pałki z kurczaka panierowane w płatkach kukurydzianych i pieczonych w piekarniku (w razie czego służę przepisem). Do tego oczywiście bukiet surówek. Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już Ci podaję: - nóżki z kurczaka - przyprawa do kurczaka - Papryka słodka - płatki kukurydziane - jajka do panierki WYKONANIE; Natrzeć dokładnie umyte kawałki kurczaka przyprawą. Pokruszyc dokładnie płatki i wymieszać je z papryką słodką (będą wówczas pikantne). Obtoczyć kurczaka w panierce z płatków i białka jajka,tzn. najpierw moczyć w białku, a potem obtaczać w płatkach. Piec w piekarniku nagrzanym do 180*C przez 35-40 minut. To danie można również podac z ryżem. Podam Ci jeszcze jeden fajny przepis. Możesz go zmodyfikować jeśli chodzi o ilość: - 4 udka kurczaka - 8 ząbków czosnku - młode ziemniaki - łyżka posiekanego świeżego tymianku - 2 cebule - cytryna - 8 łyżek oliwy - 2 łyżki musztardy - sól, pieprz WYKONANIE: Udka podzielić na pół.Czosnek obrać, pokroić w cienkie plasterki. Ziemniaki wyszorować, pokroić w ósemki. Cytrynę sparzyć, połowę pokroić w plastry, z drugiej połowy wycisnąć sok. Mięso posmarować 2 łyżkami oliwy, oprószyć solą i pieprzem, posypać plasterkami czosnku. Piec 0k.20 min. w temp.180*C. Resztę oliwy, sok z cytryny,musztardę,tymianek,resztę czosnku oraz sól i pieprz do smaku utrzeć. Ziemniaki,cebulę i skórkę z cytryny wymieszać z marynatą, włożyć do brytfanki z kurczakiem i piec razem jeszcze 30minut. Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na komunii mojej córki były - do wyboru: kotlety schabowe (moja mama robi niebiańskie schaboszczaki) i kurczak pieczony (w tym ja jestem najlepsza i sama dobieram przyprawy :D), do tego młode ziemniaczki z koperkiem i 3 rodzaje surówek - z kapusty pekińskiej, z czerwonej kapusty i ogórkowa z porami lub cebulą (dobrze jest mieć własne ogórki zakwaszone w słoikach, bo w sklepach rzadko można trafić w maju na smaczne). Na innych komuniach jadłam: roladki z piersi kurczaka, piersi a'la zeppeliny, devolai, kotleciki mielone - nadziewane pieczarkami. Do tego albo pieczone ziemniaki, albo frytki z piekarnika i przeróżne surówki lub młoda kapusta zasmażana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem z tym, że na obiedzie będę miała ok 27 osób. Robię wszystko sama i jest to dla mnie duze wyzwanie. Na obiad planuję młode ziemniaczki udka z piekarnika, rolada z szynki wieprzowej nadziewana pieczarkami (przygotuję wcześniej) młodą kapustkę, surowki z białej kapusty, czerwonej, szwedzką (własnej roboty) oraz mielone w sosie (moze meksykańskim na ostro?) - to podam jako danie ciepłe ok 16-17,00 chcę zrobić jeszcze 2-3 rodzaje słatek oraz mięso w galarecie ciast też będzie mi potrzebne sporo, bo u nas po Komuni daje sie na wynos - nad ciastami jeszcze myślę. Tort też własnej roboty (nigdy nie zamawiam wypieków) Duzo roboty przede mną a na urlop raczej nie mogę liczyć....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.