Skocz do zawartości

Czy Majonez Konserwuje Salatke Czy Ja Psuje?


Gość Ania27

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Slyszalam rozne opinie na ten temat. moja tesciowa a z tym i moj maz, uwazaja, ze majonez powinno dodawac sie chwile przed spozyciem salatki, poniewaz wymieszana wczesniej z warzywami psuje je. Natomiast moja mama robi zupelnie na odwrot, i wrecz uwaza, ze majonez konserwuje warzywa i zapobiega jego psuciu. czy ktos moze mi pomoc. Dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ani nie psuje, ani nie konserwuje... (ale to tylko moje zdanie). Jednak, z doświadczenia innych gospodyń mogę dodać, że sałatka (mam na myśli wyłacznie jarzynową) po dodaniu majonezu może zepsuć się szybciej, jeśli zrobimy jej dużo i miałaby dłużej stać w lodówce - ale nie jest to wina samego majonezu, lecz tego, że wszystkie składniki lepiej się łączą i puszczają tzw. soki - głównie chodzi tu o pora lub cebulę i jabłka. Najlepszym rozwiązaniem jest więc to, aby robić tyle sałatki, żeby nie stała w lodówce dłużej, niż 2-3 dni - wtedy nie trzeba się martwić, czy dodany majonez zepsuje sałatkę (bo jej nie zepsuje :shock: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Christiną. I myślę, że majonez w zasadzie nie ma ani właściwości konserwujących, ani też nie powoduje, że np.sałatka szybciej się psuje. W gruncie rzeczy jego zadaniem jest to, aby był spoiwem dla składników jak równiez spełnia walory smakowe. Ja przeważnie,jakąkolwiek sałatkę przygotowywuję dzień wcześniej, dodaję równiez majonez(oczywiście jeśli jest w przepisie) i wstawiam do lodówki.Składniki potrawy "przegryzą" sie i jest ona wtedy najlepsza w smaku. Gdy zostanie mi, przechowywuję ją w lodówce, ale niezbyt długo ,ok.2 - 3 dni (poprostu potem nie jest już tak apetyczna jak na początku). Jednak muszę przyznać, że dzieje się to rzadko,ponieważ zazwyczaj znika ze stołu w mig :shock: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jotka, spróbuj dodać majonez nie bezposrednio przed spożyciem, lecz na kilka godzin wcześniej - sałatka powinna być smaczniejsza, ponieważ wszystkie składniki sałatki pysznie się "przegryzą".

Oczywiście nie należy tego sposobu stosować do surówek! - Majonez lub sos do surówki dodajemy najwyżej na pół godziny przed dodaniem - żeby sałatka pozostała jędrna i chrupiącą :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.