Skocz do zawartości

Tort Kubuś Puchatek


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

Biszkopt jasny:

8 jaj

15 dag mąki

15 dag cukru

1 opakowanie cukru waniliowego

1 budyń śmietankowy

1/2 opak. proszku do pieczenia ( kopiata łyzeczka)

szczypta soli

1. Oddzielić białka od żółtek

2. Do białek dodać szczyptę soli , ubić na sztywną pianę

3. Nadal ubijać dodając cukier i cukier waniliowy

4. Żółtka dodać do piany z białek i delikatnie wymieszać drewnianą łyżką

5. Makę , proszek i budyń przesiać .Dodać do masy i delikatnie wymieszać

6. Tortownicę o średnicy 28 cm. wysmarować tłuszczem i posypać bułka tartą.

7. Piec około 40 minut w piekarniku nagrzanym do 180 st.

Po wystygnięciu przeciać na 3 części

post-9750-1209286791_thumb.jpg

Masa:

Dowolna sprawdzona masa budyniowa.

Tort przełożyć masą , można naponczować biszkopty a na mase ułożyć owoce.

post-9750-1209286828_thumb.jpg

Wysmarować równo cały tort kremem, odłożyć kilka łyżek do namalowania kubusia

post-9750-1209286870_thumb.jpg

Za pomocą wykałaczki narysowac kontury Kubusia

post-9750-1209286917_thumb.jpg

Dodatkowo:

czekolada gorzka

barwniki ( czerwony, pomarańczowy, zielony)

kokos

Czekolade rozpuscić w kąpieli wodnej,

za pomocą tyli z okrągłą końcówką narysować czekoladą Kubusia ,

post-9750-1209286949_thumb.jpg

post-9750-1209286965_thumb.jpg

Rozrobić 3/4 pozostałego kremu z pomarańczowym barwnikiem .

Reszte kremu wymieszać z barwnikiem czerwonym

Powstałymi kolorowymi kremami namalować Puchatka

post-9750-1209286996_thumb.jpg

Zielony barwnik wymieszać z kokosem. Jeśli barwnik jest w proszku to należy rozrobić go z niewielką ilością wody .

Udekorować nim tort

post-9750-1209287047_thumb.jpg

post-9750-1209287071_thumb.jpg

Chciałam pokazac wam jeszcze jeden tort , który robiłam w tym samym dniu, w którym robiłam Kubusia.

Zrobiłam tort w kształcie kostki masła , nie bede wstawiać przepisu bo wątpie żeby komuś sie przydał.

post-9750-1209287344_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorotko, a gdzie można kupić takie barwniki i jakie byś poleciła (zupełnie się na tym nie znam). Czy one są drogie? I ile takiego barwnika dodajesz do namalowania kubusia? Dziękuję z góry za odpowiedź i pozdrawiam :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny Kubuś ,mogę patrzeć i podziwiać bez końca .....a tort w kształcie kostki masła jest super ....długo sie przyglądałąm ,żeby uwierzyć ,że to tort :shock: . Myślę ,że masz jeszcze sporo niespodzianek ,którymi nas zaskoczysz !!!!!! Gratuluję talentu !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Ci dziękuje za przemiłe słowa! Kochana to nie są zdolności a pasja post-9750-1209361484_thumb.gif ,zdecydowanie wole piec ciacha i torty niz stać nad garami :shock: . A jesli chodzi o torty to wiesz co lubie najbardziej ?? Reakcje dzieci na ich widok post-9750-1209361484_thumb.gif! Torta zygzaka mcquina robiłam dla znajomych i opowiadali jak zareagował Bartoszek. Podobno piszczał i skakał z radości post-9750-1209361484_thumb.gif!! Dla takiej reakcji warto postać nad tortem nawet cały dzień. Pozdrawiam Cie baaaardzo serdecznie . Dorota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny Kubuś ,mogę patrzeć i podziwiać bez końca .....a tort w kształcie kostki masła jest super ....długo sie przyglądałąm ,żeby uwierzyć ,że to tort :grin: . Myślę ,że masz jeszcze sporo niespodzianek ,którymi nas zaskoczysz !!!!!! Gratuluję talentu !!!

Faktycznie mam jeszcze kilka :shock: . Równiez pozdrawiam post-9750-1209361908_thumb.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorotko, a gdzie można kupić takie barwniki i jakie byś poleciła (zupełnie się na tym nie znam). Czy one są drogie? I ile takiego barwnika dodajesz do namalowania kubusia? Dziękuję z góry za odpowiedź i pozdrawiam :shock:

Kuknęłam na twój profil i widze,że mieszkasz w Zamościu . To jest większe miasto więc myśle,że znajdziesz dobre barwniki. Chociaż ja mieszkam w Krakowie i miałam z tym ogromniasty problem post-9750-1209362046_thumb.gif.W zadnym hipermarkecie nie znalazłam , na targowiskach rownież .Możesz zamówić na Allegro , ale nie polecam tych w płynie, szukaj w paście lub w proszku . Można tez zamówić w tortowni : http://tortownia.pl/produkty.php?kid=6 lub na stronie PANu : http://pan.freshsite.pl/sklep/index.php?cP...8c7fa952934372e . Jesli chcesz coś tańszego to musisz poszukać w swoim mieście hurtowni z dodatkami funkcjonalnymi do żywności. Ja wlaśnie tak zrobiłam.

Na sobote miałam zrobić Zygzaka Mcquina a w piątek zorientowałam się,ze nie mam czerwonego barwnika. Na zamawianie ze sklepu internetowego było za pozno , na szukanie po całym Krakowie tez . Byłam na tyle zdesperowana,że zadzwoniłam do wlaściciela największych hutrowni dodatkow do żywności w Krakowie. Pan był bardzo pomocny, podał mi telefony i adresy hurtowni, które znajdują sie najbliżej mojego miejsca zamieszkania. Pojechałam do jednej i tam zobaczyłam cuda!!! Barwniki w prawie każdym odcieniu , róże do dekoracji , ozdoby na tort !! Dla mnie raj post-9750-1209363010_thumb.gif !!Kupiłam takie barwniki w proszku

post-9750-1209363079_thumb.jpg

za jeden barwnik zapłaciłam około 10 zł. warto je kupić bo są naprawde bardzo wydajne, wystarczy niewielka ilość barwnika a mozna uzyskać intensywny kolor. Kupiłam rownież inne cuda:

post-9750-1209363233_thumb.jpg

a teraz napisze ci jaka jest roznica cenowa jesli kupisz bezposrednio w hurtowni

za tą hostie w pudełeczku dałam 6 zł. a na Allegro jest po 18,50 + 9 zł ( koszt przesyłki) = 27,50!!!!

na dole widac 3 pudełeczka, w kazdym z nich jest po 100 sztuk ( kwiatki i listki) za jedno takie pudełeczko zapłaciłam 11 zł. na allegro 40 sztuk kosztuje 7 zł + 9zł = 16 zł!!

Naprawde warto sie wybrac osobiście do takiej hurtowni bo mozna zaoszczedziec kupe kasy.

Pytasz ile dodałam barwnika do namalowania kubusia. Naprawde malutko.Odłożyłam kilka łyżek kremu , wsypałam około 1/5 łyżeczki barwnika i wymieszałam mikserem. Wszystko zależy od tego jak intensywny kolor chcesz uzyskać. Jeśli będziesz kiedys robić mase z barwnikiem to radze zrobić jej troszke więcej (nawet jeśli ma zostać) , gdybyś zrobiła za mało i chciała dorobic to bardzo trudno uzyskać identyczny kolor .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorotko bardzo Ci dziękuję za wyczerpującą odpowiedź i za zdjęcia. Rzeczywiście, różnice cenowe są wielkie. Dzięki za rady! Mam nadzieję, że w razie moich wątpliwości mogę napisać i liczyć na Twoją pomoc, gdybym kiedyś robiła takie barwione kremy (?) Pozdrówki :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 lata później...

witaj dorotko :-( ja dzis poraz pierwszy robilam torcik z kubusiem puchatkiem,na 1 urodziny mojego malego kuzynka :grin: wykorzystalam mase budyniowa z twojego przepisu na tort motyl,jest super smaczna! :-D w rzeczywistosci kolorki sa bardziej wyrazne;) oto efektl:

post-6578-1273589318_thumb.jpg

post-6578-1273589359_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.