Skocz do zawartości

Sernik Na Zimno Z Bitą Śmietaną I Orzechami


teresap

Rekomendowane odpowiedzi

SERNIK

1-2 paczki biszkoptów

1kg sera w wiaderku

1kostka masła lub 30 dag

4 żółtka

3/4 szkl.cukru pudru

Cukier waniliowy

2 łyżki żelatyny

2 galaretki

Kakało 1-2 łyżki

1/2 litra śmietany 30 – 36 % + 2 śmietano fix - oetker

Dekoracja dowolna

Rozrobić galaretkę w skąpym litrze wody i odstawić

Masło utrzeć z szczyptą soli i cukrem +po jednym żółtku + ser

Dobrze wymieszać . Ser dzielimy na 2 części , do pierwszej dodajemy kakało i rozrobioną

1 łyżki żelatyny (dodać 1/4 szklanki gotującej wody i rozrobić żelatynę żeby nie miała żadnych grudek )

Jak zastygnie2 częśc sera , znów powtażamy tylko bez kakała

Tortownica + biszkopty (ja namoczyłam w soku po mandarynkach i z cytryną można w mleku )+ masa ciemna , wstawić na chwile do zamrażalnika + masa jasna + tężejąca galaretka + bita śmietana , ubita z szczyptą soli i śmietan-fix , na wierzch orzechy ( ja dałam mleko skondensowane słodkie takimi kubkami i dopiero orzechy , do białej masy dodałam mandarynki z puszki )

Odnośnie dodatków to wedle uznania , można dodawać wszystko : rodzynki , ananas , brzoskwinie , owoce , a bardzo dobre jest z truskawkami itp.

TORTOWNICA DUŻA

Życzę smacznego i czekam na opinie

post-6127-1209502573_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...

Witam, ja też skusiłam się na ten serniczek, zrobiłam go z truskawkami i też jako tort dla mojego Brata :)

Solenizant i goście byli zachwyceni, a tort zniknął w zaskakującym tempie :-(

Dziękuję za przepis, oczywiście polecam go i pozdrawiam autorkę :grin:

post-8-1245174883_thumb.jpg post-8-1245174891_thumb.jpg

post-8-1245174902_thumb.jpg post-8-1245174912_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Dorotce za to że skusiła się i zrobiła mój serniczek, no i co najciekawsze że autorytetem jesteś dla forumowiczów bo zaraz zainteresowanie serniczkiem wzrosło. POZDRAWIAM i cieszę się że nie zawiodłam :)

Sabinko

ja bym doradzała zwykły ser 1 kg i zmielić , bo homogenizowany może być za rzadki

Czekam jaką podejmiesz decyzję , a jeśli zdecydujesz że zrobisz to wtedy na opinię

Również POZDRAWIAM ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teresko ostatnio mało piekę-sprawy zdrowotne-ale chciałabym zrobić go synowi na urodziny-tylko mam pytanie ...chodzi mi o ser z wiaderka -jaki najbardziej byś mi polecała.

Z góry dziękuję i czekam na odpowiedz.

Elu, myślę. że te sprawy zdrowotne to tylko dieta. Ja najwięcej korzystam z przepisów Twoich i Iny, z innych też ale jakoś mniej. Dzięki Wam nauczyłam się piec, czego dawniej nie umiałam. Moja mama piekła wspaniale ale mnie wtedy to nie bawilo. Umarla, gdy miałam 22 lata. założyłam rodzinę i......brak mamy. Teraz piekę różne ciasta, ciasteczka. Życzę zdrowia i czekam na dalsze przepisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.