Skocz do zawartości

Tort Komunijny


ANGI

Rekomendowane odpowiedzi

BISZKOPT KAKAOWY

8 jaj

1 szkl cukru kryształu

1 szkl mąki pszennej

1 łyzeczka proszku do pieczenia

2 łyżki kakao

Ubic białka na pianę, usztywnić cukrem. Dalej ubijając dodawać żółtka. Nastepnie przesiać mąkę z proszkiem do pieczenia i kakao, dodać do ciasta i wymieszać. Upiec w temp 180 C. Biszkopt przekroić na 3 części i przełożyć masami.

MASA:

1/2 l mleka

1 łyżka mąki pszennej

3 łyżki mąki ziemniaczanej

4 żółtka

10 dag cukru

2 łyżki kakao

1 kostka masła

rodzynki ,morele, czekolada gorzka, ananasy z puszki ,orzechy itp. w zależności od upodobań

Mleko gotujemy z cukrem. W odrobinie odlanego mleka mieszamy mąki i żółtka. Wlewamy na gotujące się mleko, mieszamy aż zrobi się budyń. Po ostudzeniu miksujemy z masłem, dzielimy na 2 części, do jednej dajemy kakao i pokrojone w kostkę ananasy. Do drugiej, czekoladę pokruszoną, rodzynki, orzechy, odrobinę alkoholu i co tam kto jeszcze lubi.

MASA POMADKOWA

75g jasnego masła roślinnego

3 łyżki soku z cytryny

50 dag cukru pudru

dodatkowo cukier do posypania

Sok z cytryny, 2 łyżki wody oraz tłuszcz umieścić w rondlu. Podgrzewac dopóki tłuszcz się nie rozstopi. Przesiać do rondla 28 dag cukru pudru i zagotować. Mieszać dopóki nied utworzy się gładka masa. Zdjąc rondel z ognia. Stopniowo dodawać pozostałą część cukru. Można użyć robota kuchennego: zagotowaną mieszankę wlać do miski, ustawić małą prędkośc, dodawać po 1 łyżce cukru i ucierać, dopóki cukier nie połączy się z pozostałymi składnikami. Czystą stolnicę posypać niewielką ilością cukru pudru. Wyłożyć na nią masę pomadkową. Ugniatać dopóki nie ostygnie. W trakcie oziębiania się będzie sztywnieć i robić się coraz bardziej aksamitna. Mase pomadkową zawinąć w folię spożywczą aby nie stwardniała. W razie potrzeby zabieg powtórzyć (czyli ugniatać) aż masa zrobi się miękka.

Po złożeniu tortu, wierzch i boki smarujemy cienko kremem maślanym (najlepiej z dużą zawartoscią cukru). Mase pomadkową rozwałkowujemy i za pomocą wałka przenosimy na tort. Należy ułożyć ją tak aby ze wszystkich stron zwisał pas masy o takiej samej szerokości. Ręce obsypujemy cukrem pudrem (wtedy masa się do nich nie klei) i dociskamy do boków tortu. Odkrawamy odstające kawałki masy i wykładzamy tort delikatnie wewnętrzną stroną dłoni. (zamiast dłoni do wygładzania mozemy użyć packi cukierniczej)

RADA:

Rozwałkowana masa nie powinna być zbyt cienka, ponieważ może się podrzeć. Jeśli się juz rozerwie, mozna ją skleić :D : Brzegi łączymy, delikatnie dociskamy, posypujemy cukrem pudrem i wygładzamy poprzez pocieranie.

post-9915-1210763164_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

ANGI Cudo , Cudo ,Cudo,Cudo!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ogromne brawa!!!!!!!!!!! Piękny tort a te różyczki !!! Mistrzostwo świata!!!! Byłam pewna,że zostały kupione a tu czytam,że zrobilas je sama!!!! Brawo!!! Bardzo Cie prosze zrób jakąś instrukcje z fotkami jak zrobić takie cudowne różyczki!!! Identyczne roże widzialam tylko w hurtowni gdzie zaopatryje sie w barwniki , bardzo Cie prosze napisz jak je zrobilas bo musze sie nauczyc robic takie cudenka!!! Gratuluje jeszcze raz! post-9750-1210765282_thumb.gif Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorotko dziękuję że tort Ci się spodobał. Co do różyczek to faktycznie nie pomyślałam o tym aby zrobić instrukcję zdjęciową, pewno dlatego ze tort nie był jedynym ciastem które piekłam na komunię :D Robienie ich nie jest wcale takie trudne, a nauczyłam się ich od żony mojego kuzyna która ma tytuł mistrza cukiernictwa i własną cukiernię. Przeszła troszkę kursów o specjalności "Dekoracja i dekorowanie tortów" więc mam od kogo brać przykład. Jedyne co mogę teraz zrobić to napisać Ci jak je wykonywałam. Ale obiecuję że jak tylko je robić to wstawię fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli zrobisz kiedys instrucje ze zdjeciami to obiecuje,że Cie ozłoce !!!!!!!!!!!! Nie pisz mi kochana jak robi sie te rozyczki bo to mi nic nie da :D . jestem wzrokowcem i musze widziec fotki ,żeby cuś zakumać. Przd momentem siedlam przed kompem z masą cukrowa i nic mi nie wyszło , nawet nie były podobne do Twoich arcydzieł . Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorotko zdobyłam kilka fotek jak zrobić różyczki (wprawdzie są troszkę inne niż moje, ale też bardzo piękne) . Zdjęcia nie są pierwszej klasy bo prawdopodobnie były skanowane ale nie wiem z jakich źródeł pochodzą. Dołączam do nich skromne opisiki:)))) Mam nadzieję że się przydadzą choć troszkę.

post-9915-1210792301_thumb.jpg

Ugnieść kawałek masy pomadkowej. Uformować palcami małe stożki, które będą środkowymi częściami różyczek. Na desce posypanej niewielką ilością cukru pudru, rozwałkować cienko pozostałą część masy pomadkowej. Okrągłą foremką do wycinania wyciąć 5 kółek. Skrawki masy pozbierać ugnieść i zawinąć w folię

post-9915-1210792320_thumb.jpg

Jedno kółko umieścić między kawałkami folii spożywczej, połowę krawędzi rozpłaszczyć. Ściągnąć folię.

post-9915-1210792331_thumb.jpg

Grubszą krawędź płatka posmarować niewielką ilością wody. Owinąć nią dolną część stożka, formując w ten sposób środek kwiatu.

post-9915-1210792339_thumb.jpg

Przygotować kolejne płatki, powtarzając czynności opisane w punkcie 2. Po oderwaniu folii posmarować wodą grubszą część płatka. kolejne płatki przyklejając do poprzednich zakładając je na siebie. Górny brzeg płatka wywijać na zewnątrz.

post-9915-1210792358_thumb.jpg

Zdjęcie wyżej to gotowe różyczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że Torcik się spodobał:P)) Przepisów na torciki dla dzieci mam mnóstwo i pomysły też by się znalazły ale przy ich pieczeniu robiłam jeden wielki błąd, otóż nie pstrykałam im zdjęć :D teraz mam zamiar to naprawić i od dzisiaj każde moje "dzieło" będzie uwiecznione na fotografii:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jestes WIELKA!!!!!!! Dzięki kochana za te fotki . Twoje różyczki i tak są piękniejsze ale spróbuje najpierw zrobic takie jak na zdjęciach .
Tutaj masz link do podobnej instrukcji obrazkowej , w której pokazane jest jak robi sie troszke inne róze , rownie piękne http://www.gotowanie.wkl.pl/artykul.php?id=530 .

Napisz mi jeszcze prosze jakiego dokladnie masła roślinnego uzywasz do zrobienia tej pomady. Pierwszy raz spotykam sie z takim przepisem a wyglada ona super!!.Robilam kiedys sztuczny marcepan z margaryny, wody , mąki i cukru pudru ale nie był on taki biały jak Twoja pomada. I czy tą drugą cześć cukru pudru dodajemy do ciepłej masy czy czekamy az wystygnie?



Pozdrawiam baaaardzo serdecznie post-9750-1210827587_thumb.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Resztę cukru pudru trzeba dać do ciepłej masy i najlepiej mieszać ją robotem kuchennym:) Kiedy uzyska konsystencję ciasta, wyłożyć ją na blat posypany cukrem pudrem i zagniatać aż do jej ostudzenia:) Nie wiem natomiast co by się stało kiedy zamiast obsypywać cukrem sypałabym mąką ziemniaczaną lub kukurydzianą, wiem ze jest wiele zwolenników na tą drugą metodę ale ja słyszałam ze to nie za bardzo dobrze wpływa na pomadkę, więc ja używam tylko cukru pudru. Jeśli chodzi o tłuszcz to ja ostatnio używałam masła Extra bo wydawało się bielsze od innych. ale ja nie jadę tą metodą bo masło to masło zawsze jakiś kolor żółty ma w sobie, bardziej lub mniej intensywny. Do tej masy idzie tak duża ilość cukru pudru ze to od niego samego masa robi się śnieżnobiała..

Dorotko jeśli chodzi o różyczki to może po wzorowałabyś się na tej kupionej w sklepie? Sama od niej odpatrzyłam że spód może być spłaszczony bo wtedy lepiej się trzyma na torcie. Najgorzej jest z dodawaniem barwnika bo te kolory wychodzą sobie w różnych odcieniach (ja użyczyłam sobie barwnika z cukierni, był z inne firmy). Poniżej zamieszczam zdjęcia jak zrobić prosto różyczkę, czasem stosuję tą metodę jak muszę zrobić róże na szybko i jestem nawet z nich zadowolona.

post-9915-1210849968_thumb.jpg

post-9915-1210849998_thumb.jpg

post-9915-1210850020_thumb.jpg

Pozdrawiam cieplutko:))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ANGI kochana Ty moja ślicznie dziekuje za te wyjasnienia!!!! Pomade zrobie na pewno bo jestem zachwycona tymi rozami !!! są taki gładkie, bez zadnych niedoskonalosci, cudo!!!!Gratuluje zdolności !! A te roze ,,na szybko,, faktycznie ciekawe. rowniez sprobuje takie zrobic, Pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ nie ma za co dziękować, cała przyjemność po mojej stronie:) Ja tez wiele mogę się nauczyć od Ciebie:))) Strasznie interesują mnie falbanki z masy plastycznej, wiem ze są specjalne foremki do tego ale nie wiem gdzie kupić:D Pomożesz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochana widziałam przecudne, profesjonalne foremki do koronek ale koszmarnie drogie

:P koszt takiej koronki to wydatek około 40 zł + koszt przesyłki 30 zł ( co jest wg. mnie delikatnie mowiąc CHORE!!!!!!)

tutaj jest link do tego sklepu :

http://pan.freshsite.pl/sklep/index.php?cP...8c7fa952934372e

szukałam tez na tortowni ale tam niestety nie ma . Napisalam do wlascicielki tego sklepu i odpisala ze postara sie sprowadzic takie jakie mnie interesują , mam nadzieje,że wyjdzie taniej niz na stronie PANu .

jest jeszcze rozwijający sie sklap : http://www.przydasiownia.pl/ , w którym wiem,ze będa dostępne taki akcesoria do stylu angielskiego w przystępnych cenach.

jak narazie do ozdabiania uzywam dostępnych w domu rzeczy , takich jak np. łyżki ze wzorkiem , szczypce stalowe znalazłam w kompecie sztućcy , wszystkiego czym moge odcisnąć w masie cukrowej wzorek. Ostatnio chcialam kupic bransoletke tylko dlatego ,że miała wystające kwiatuszki ( to juz chyba choroba :D ) ,nawet w zabawkach moich dzieciaków szukam interesujących rzeczy ( a mozna znalezc tam cuda)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.