Skocz do zawartości

Tort Komunijny


ANGI

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dziękuję jesteś genialna post-9915-1210867827_thumb.gif

Nie przesadzaj kobieto wg. mnie to Ty jestes genialna bo przychodzisz z cukierni i nadal piszesz o tortach i ciachach !! To jest dopiero GENIALNE!!post-9750-1210869727_thumb.gif

faktycznie straszne ceny są tych foremek. Także poczekam na ofertę w tortownii.

co jakis czas bede pisac do tej babki i przypominac jej o foremkach do koronek

a pomysły to super masz na własne koronki:))) Podziwiam:))

No jak pisalam wczesniej,,,to juz jest choroba hahahah ale nieszkodliwa na szczęscie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorotko to już jest jak piszesz choroba której nie da się wyleczyć:D Jestem już uzależniona od tego słodkiego. Do tego już doszło że sama sobie wymyślam i układam receptury. A w cukierni to jest tak że tu wszystko idzie na jedno kopyto i nie można sobie poesperymentować. Daje się same ulepszacze i przeróżne dodatki po których ciasto wychodzi w 100%. Nie mam tej frajdy co wtedy jak sama w domu sobie upiekę:P Teraz musiałam zrezygnować z pracy ponieważ nie mam z kim zostawić synka:( Ale od września idzie do przedszkola więc wtedy pomyślę co dalej będę robiła. A może razem coś otworzymy:))) Bardzo się cieszę że Jest taka osoba jak Ty która kocha to co ja, bo mam sobie z kim o tym porozmawiać:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie nie mieszkamy daleko od siebie:) Ja mieszkam w Gorlicach, a Kraków to rodzinne miasto mojego taty. Została tam cała rodzina z jego strony:) Przeczytałam pytania i na wszystkie odpowiedziałam szczegółowo, mam nadzieję że pomogłam. Przeglądałam tą stronę PAN i tam są naprawdę świetne rzeczy bardzo pomocne w pieczeniu i już nawet chciałam sobie coś zamówić, ale tak patrzę i czytam że zamówienia te mogą składać tylko właściciele cukierni bo osób prywatnych nie obsługują :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałam pytania i na wszystkie odpowiedziałam szczegółowo, mam nadzieję że pomogłam

Jasne ,ze pomoglas!!!!!! Wielkie dzięki!!!

Przeglądałam tą stronę PAN i tam są naprawdę świetne rzeczy bardzo pomocne w pieczeniu i już nawet chciałam sobie coś zamówić, ale tak patrzę i czytam że zamówienia te mogą składać tylko właściciele cukierni bo osób prywatnych nie obsługują :D

Musze sie temu przyglądnać . napisze do nich i zapytam.

fajosko,ze mieszkamy blisko. Jesli kiedys zdecydujemy sie na tą cukiernie to bedzie nam duzo łatwiej razem. To jest moje największe marzenie post-9750-1211003039_thumb.gif wiem,że to nie jest proste ale od czegos trzeba zacząć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kasiu na naszym forum.Torcik przesliczny.Tylko widze,ze rozetki z bitej smietany Ci sie rozplywaly.Zeby bita smietana dluzej postala i sie nie rozplywala to zamiast smietan-fixow lepiej dac zelatyne namoczona a pozniej troszeczke podgrzana i ostudzona , wtedy dodajemy do ubitej smietany. Ja mialam ten sam problem wiec teraz uzywam tylko zelatyny.Serdecznie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorotko przepis mam tylko taki, dostałam go lata temu od koleżanki:) 1/2 l śmietany słodkiej 30% 2 śnieżki (śmietany do ubijania w proszku) 1 szkl adwokata 1 duża paczka biszkoptów podłużnych 2-3 łyżki wiórek kokosowych 1 biała czekolada 3 łyżki mleka 2 łyżki żelatyny Zalewamy żelatynę dwiema łyżkami zimnego mleka. Odstawiamy żeby żelatyna napęczniała, następnie podgrzewamy ją na małym ogniu aby się rozpuściła ( nie dopuszczamy do tego aby się zagotowała), zostawiamy do ostygnięcia. Białą czekoladę roztopić z jedną łyżką mleka. śmietanę 30% ubić ze śnieżkami, dodać adwokat, pokruszone biszkopty, wiórka kokosowe a na końcu rozpuszczoną czekoladę i żelatynę. Pozdrawiam cieplutko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochana taki sam przepis znalazlam na WŻ i wlasnie na niego sie zdecydowalam : http://www.gotowanie.wkl.pl/przepis26860.html

a jesli jeszcze Ty go polecach to juz jestem przekonana na 100% ,ze zrobie wlaśnie tą mase.

Pozdrawiam i kolejny raz bardzo dziękuje

Całuski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.