Skocz do zawartości

Tort Kubuś Puchatek 2


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

Biszkopt jasny:

Upiec 2 duze biszkopty w formie o wymiarach 20 cm. szerokości i 30 cm. długości (mierząc dno formy) z tego przepisu

8 jaj

15 dag mąki

15 dag cukru

1 opakowanie cukru waniliowego

1 budyń śmietankowy

1/2 opak. proszku do pieczenia ( kopiata łyzeczka)

szczypta soli

1. Oddzielić białka od żółtek

2. Do białek dodać szczyptę soli , ubić na sztywną pianę

3. Nadal ubijać dodając cukier i cukier waniliowy

4. Żółtka dodać do piany z białek i delikatnie wymieszać drewnianą łyżką

5. Makę , proszek i budyń przesiać .Dodać do masy i delikatnie wymieszać

6. Tortownicę wysmarować tłuszczem i posypać bułka tartą.

7. Piec około 40 minut w piekarniku nagrzanym do 180 st.

Masa czekoladowa :

1,5 litra mleka

2 cukry waniliowe

szklanka cukru

5 zółtek

2 łyżki mąki pszennej

4 łyżki mąki ziemniaczanej

2 budynie czekoladowe

2 kostki masła

5 łyżek kakao

z 1,5 litra mleka, cukru waniliowego, cukru,żółtek,budyniów,mąki pszennej i ziemniaczanej gotujemy budyn, odstawic do wystygnięcia. Utrzec 2 kostki masła dodając po łyżce budyniu,odkładamy mase na zrobienie kubusia a do reszty dodajemy kakao .

Kazdy biszkopt kroimy na 3 placki, przekładamy masą czekoladową .

Dodatkowo :

dobrej jakości czekolada gorzka

barwniki spożywcze

kokos

Czekoladę rozuszczamy w kąpieli wodnej , za pomocą tyli z okrągłą końcówką malujemy kontury kubusia.

Pozostałą mase dzielimy na 3 części. Do jednej dodajemy barwnik pomarańczowy, do drugiej czerwony a do ostatniej niebieski.

Tymi masami wypełniamy powstałe kontury .

Wolne miejsca dookoła Kubusia posypujemy białym kokosem .

post-9750-1211779923_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo sie ciesze,ze podobaja ci sie moje małe ,, dzieła,,

jeśli chodzi o barwniki to mozesz je kupiś w tortowni : http://tortownia.pl/produkty.php?kid=32 na Allegro , polecam ci te : http://www.allegro.pl/item369700589_barwni..._x_29_6_ml.html lub poszukaj w swoim mieście hurtowni z takimi rzeczami. Ja tak zrobiłam i znalazłam w Krakowie świetną hurtownie z dodatkami funkcjonalnymi do żywnosci , tam kupiłam bardzo fajne barwniki w proszku .Tanie i naprawde wydajne, niewielka ilosć proszku daje mocny, intensywny kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halinko w takim razie polecam ci te barwniki, : http://www.allegro.pl/item369700589_barwni..._x_29_6_ml.html

rowniez je zamówiłam bo potrzebowałam czarnego barwnika . naprawde warto troche zainwestować i miec podstawowe kolory.Na zdjeciu kolory sa mdłe ale w rzeczywistości są bardzo intensywne , wystarczy zamoczyć wykałaczke w barwniku, dodac do masy i mamy piękny kolor.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Gdyby to było taki proste to juz bym otworzyła , na pewno jest to moje marzenie , poczekamy zobaczymy...

Pozdrawiam post-9750-1211869119_thumb.gif

Witam serdecznie swoją imienniczkę i również marzycielkę tak jak ja. Moim marzeniem również jest otworzyć cukiernię, albo chociaż robić torty na zamówienia. Robiłam torty dla swoich dzieci, ale bardzo mnie to pociąga, mam mnóstwo pomysłów i duży zapał, dlatego chciałabym wyorzystać swoje zdolności. Nie mam wykształcenia w tym kierunku i dlatego praca w zawodzie cukiernika odpada :lol:

Co myślisz o moich tortach?

Kubusia robiłam z rysunku, nie mam specjalnych foremek

Pozdrawiam bardzo serdecznie

Dorota R

post-15391-1247852447_thumb.jpg

post-15391-1247852464_thumb.jpg

post-15391-1247852475_thumb.jpg

post-15391-1247852527_thumb.jpg

post-15391-1247852539_thumb.jpg

post-15391-1247852551_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.