Skocz do zawartości

Marcepan Sztuczny


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

Martusiu sztucznego marcepanu nie przeniesiesz na rekach bo będzie sie rwał . Marcepan nie jest taki elastyczny jak masa cukrowa . masa cukrowa ma w sobie zelatyne co sprawia,ze mozna ją wałkowac na duże płaty i bez problemów przenosic na tort w rękach . Marcepan przenosimy na papierze ale najbardziej nadaje sie od do figurek i ozdob.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

To są namiary : Kraków, ul. Pana Tadeusza 6, tel. 012 2923324 , niedaleko tandety Hurtownia nazywa sie ,,Damon,, .

Sprawdz sobie na mapie gdzie to jest dokładnie. Jak juz tam dojedziesz to zobaczysz wiele różnych hurtowni. Musisz isc do konca uliczki, przejdziesz przez dużą brame nad którą jest blaszany dach. Skręcisz w prawo , tam znajduje sie hurtownia. Nie wystrasz sie budynku bo nie wygląda najlepiej ,ale jak wejdziesz do biura to zobaczysz cuda

Pozdrawiam

Niestety ja z tej hurtowni nie jestem zadowolona byłam dziś w Krakowie, naszukałam się jej - bo na Pana Tadeusza sporo jest baraków budynków hurtownianych i ku mojemu rozczarowaniu okazało się ze mają marny wybór barwników spożywczych - tylko podstawowe kolory czerwony, żółty, kanarkowy, jajeczny, zielony, niebieski. Załuję że nie zapytałam ich wcześniej przez telefon czy mają np. fioletowy, różowy, srebrny na któym mi najbardziej zależało - no nic... pozostaje zamówić przez internet. A propos innych dodatków mają tam juz gotowe kwitki, różyczki ale w strasznie mdłych odcieniach, więc myślę że jeśli ktoś ma trochę zdolnosci plastycznych to warto samemu spróbować zrobić intensywne dekoracje do tortu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Niestety ja z tej hurtowni nie jestem zadowolona byłam dziś w Krakowie, naszukałam się jej - bo na Pana Tadeusza sporo jest baraków budynków hurtownianych i ku mojemu rozczarowaniu okazało się ze mają marny wybór barwników spożywczych - tylko podstawowe kolory czerwony, żółty, kanarkowy, jajeczny, zielony, niebieski. Załuję że nie zapytałam ich wcześniej przez telefon czy mają np. fioletowy, różowy, srebrny na któym mi najbardziej zależało - no nic... pozostaje zamówić przez internet. A propos innych dodatków mają tam juz gotowe kwitki, różyczki ale w strasznie mdłych odcieniach, więc myślę że jeśli ktoś ma trochę zdolnosci plastycznych to warto samemu spróbować zrobić intensywne dekoracje do tortu.

ja z hurtowni jestem bardzo zadowolona. Fakt , nie mają barwników np. srebrnego czy czarnego ale tylko dlatego,ze cukiernie takich nie zamawiają. Takie barwniki można zamówić np, w tortowni a podstawowe kolory,których używa się najczęściej kupuje własnie w tej hurtowni bo opakowania są duże, kolory intensywne i wystarczają na naprawde dłuugi okres czasu . Dodam jeszcze ,ze opakowanie np. koszenili kosztuje 8 zł a nie 40-50 zł ( takie ceny tych barwników były swego czasu na allegro)

co do ozdób to miałam przyjemnosć być podczas dostwy towaru z Dekorpolu i kolory kwiatów wcale nie były ,,mdłe,, . Z resztą większośc dekoracji w hutrowni znajduje sie na tej stronie , więc można samamu ocenic http://www.dekorpol.pl/produkty/kwiaty_liscie/index1.html

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na stronie któą podałaś faktycznie kolory są bardzo ładne. ja musiałam jakieś inne oglądać skoro od razu mnie zniechęciły. Mam jeszcze pytanie do ww masy marcepanowej: czy potrzebny jest specjalny klej do łączenia poszczególnych elementów z marcepanu czy można wodą z cukrem pudrem? i czy ew. pomalowanie gotowych figurek barwnikami w płynie powoduje ich rozpuszczenie czy nic się z nimi nie stanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam jeszcze pytanie do ww masy marcepanowej: czy potrzebny jest specjalny klej do łączenia poszczególnych elementów z marcepanu czy można wodą z cukrem pudrem?

i czy ew. pomalowanie gotowych figurek barwnikami w płynie powoduje ich rozpuszczenie czy nic się z nimi nie stanie?

Ja nie używam jadalnego kleju. Uważam ,że jest to zbędny wydatek.

Poszczególne elementy możesz połączyć za pomocą lukru z wody i cukru pudru, tak jak piszesz . Jeszcze lepszym klejem jest rozpuszczona czekolada. Genialna, naprawde. Utrzyma nawet duże ozdoby . Użyłam właśnie białej roztopionej nad parą wodną czekolady do przyklejenia róż z boku tortu( a jak widzisz na zdjęciu wcale nie były małe ). Trzymały się idealnie

post-9750-1260202410_thumb.jpg

Co do malowania figurek to szczerze mówiąc nigdy nie malowałam barwnikami w płynie. Malowałam tymi w żelu i wszystko było ok. Myślę,że mozesz spróbować z barwnikami w płynie ale nakładaj naprawdę niewielkie ilosci barwnika

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.