Skocz do zawartości

Ciepłe Danie Główne Na Imprezę


Basia K

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem,że taki problem nieraz się pojawiał..... Za dwa tygodnie mój mąż kończy 40-tkę :grin: Z tej okazji robimy rodzinną imprezę.Będą raczej starsze osoby-ciocie,wujkowie,babcia.Jakieś przystawki,sałatki-to coś wymyślę.Ale zawsze robię jeszcze jakieś ciepłe danie.Nie chciałabym bigosu,bograczu,kotletów itp.Myślałam o jakimś mięsie zapiekanym z sosem,warzywami,ale nie mielonym mięsie,tylko takie płaty-porcje. Kilka razy robiłam karczek zapiekany w sosie z zupy cebulowej i śmietany,na który przepis zresztą podałam na Forum.Chciałabym coś w podobnym stylu,ale jednak innego.Boję się sama eksperymentowac...może macie jakieś wypróbowane przepisy na tego typu danie...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gory zaznaczam, ze to nie jest moj przepis. Podejrzalam go na jakims forum kulinarnym i wyprobowalam. Dla mnie BOMBA ( dla innyvh moze byc ciupinke za slone) KARKÓWKA MARYNOWANA Składniki: 2,5 kg. karkówki bez kości 4 łyżki czubate soli, 1,5 dużej główki czosnku, od 3/4 do 1 paczki majeranku (w zależności jak wielkie są paczuszki), trochę pieprzu (ok. 1 płaskiej łyżki), mała szczypta soli peklowanej (ale niekoniecznie - poprawia kolor). Czosnek obrać ze skorupki i przecisnąć przez praskę, dodać sól zwykłą i peklowaną, pieprz i majeranek. To wszystko dobrze wymieszać w jakiejś miseczce i natrzeć tym dobrze surowe mięso. Natarte mięso włożyć do miseczki i przykryć miseczkę wilgotną sciereczka.Mięso przechowywać w chłodnym miejscu. Sparzyć (przez ok. 2 godz.) na małym ogniu w nieosolonej wodzie (woda nie może się gotować w garnku, natomiast - mięsa nie solimy, gdyż było natarte solą i będzie za słone). Można także karkówke zapiec w piekarniku, co pozwoli na uzyskanie brązowej i chrupiącej "skórki". Podawać na zasadzie przystawki z ćwikłą z chrzanem i chlebkiem lub ew. można używać do kanapek krojąc jak wędline. Ja osobiscie wole to miesko upiec i zjesc na cieplo np. do salatki ale na zimno tez jest calkiem OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.