Skocz do zawartości

Wuzetka Moja Ulubiona


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

Ciasto:

20 łyzek mąki

20 łyżek cukru

4 jajka

pół kostki margaryny

4 płaskie łyżeczki sody

2 łyżki kakao

pół słoika dżemu brzoskwiniowego

18 łyzek mleka

Mąkę przesiać z sodą i kakao

Oddzielić białka od żółtek

Ubić białka na sztywno

W osobnej misce utrzeć żółtka z cukrem na pulchną mase

Dodawać mąke na przemian z mlekiem , dżemem i roztopioną margaryną ciągle ucierajac mikserem

Na koncu wymieszać delikatnie ( drewnianą łyżką ) z ubitą pianą z białek

Blache o wymiarach 20 cm. szerokości i 35 długości (mierząc dno formy) wysmarować margaryną i posypać bułką tartą

Piec w temp. 180 st. przez ok. 1 h

Kiedy ciasto całkowicie wystygnie przekroić na 2 placki.

Masa:

Masło roślinne ( 500 g.)

2 serki homogenizowane naturalne

1 cukier waniliowy

cukier puder do smaku

Utrzeć masło roślinne z cukrem waniliowym

Stopniowo dodawać serki ciągle ucierając

Dodać cukier puder wg. upodobań

Do masy można dodać sok z cytryny

Polewa czekoladowa:

pół kostki margaryny

pół szklanki cukru

2 łyżki kakao

łyżka mleka

Wszystkie składniki wymieszać , gotować ok. 10 minut na małym ogniu mieszajac od czasu do czasu , aż powstanie gęsta masa czekoladowa

Wykonanie:

Pierwszą cząść ciasta posmarować pozostałym dżemem brzoskwiniowym

Nałożyć cały krem

Przykryć drugą częścia ciasta

Polać polewą czekoladową

Schłodzic w lodówce

Ciasto najlepsze jest na drugi dzień.

post-9750-1215272586_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorotaxx oj kusisz swoimi przepisami i zdjęciami swoich wypieków.Ta wuzetka również super smakowicie wygląda

Bardzo mnie to cieszy

i już spisuję przepis,

Poprawiłam przepis bo pomyliłam sie w skladnikach na mase. Powinny być serki naturalne a nie waniliowe. Jeśli juz spisałaś to popraw sobie

ale nie wiem kiedy wypróbuję, bo już tyle mam tych przepisów, że trudno się na coś zdecydować.

hahahah skad ja to znam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

zrobiłam! :arrow: wyszła wyśmienita tylko trochę pozmieniałam :arrow: tzn, dodałam 3 łyżki dzemu brzoskwoniowego do masy ale wysmarowałam powierzchnie biszkoptu juz porzeczkowym bo tata mi nie kupił wiśniowego;p ale smak wyszedł super tylko do ciasta dodałam mniej cuku i i tak ciasto jest dość słodkie. a co do masy to dałam 2 serki naturalne i jeden wanioliowy i z pół szklanku curku:) wyszło poprostu cudo naprawdę wszystkim bardzo smakowało :arrow: ehh i przy okazki zepsułam mojego robota kuchennego ;p i naprawa będzie kosztować ponad 100 zł;p i na części trzeba czekać jakiś czas więc przez najbliższy okres nic nie upiekę a mój chłopak ma w przyszłym tyg urodziny :arrow: jak pech to pech :arrow: tak czy inaczej dzięki za przepis ! ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze sie ze ciacho smakowało!! tez ostatnio robilam z dzemem pozeczkowym i było jeszcze lepsze niz z brzoskwiniowym. ja mam taki droższy robot kuchenny , który lezy w spizarni a pracuje na takim z Tesco za 70 zł. naprawde jest super, malutki, zgrabny a przede wszystkim wytrzymały! polecam ci kupienie takiego bo naprawde warto. Zajmuje mniej miejsca niz robot kuchenny,ma mniej częsci do mycia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Dorotko :arrow: Wiem że jak dostałam ten przepis od teściowej jakieś 20 lat temu to często mi się myliło co do czego dodawać żeby się nie zważyło :arrow: i jak już zapamiętałam to gdzieś posiałam przepis :arrow: Teraz będę mogła spróbować swoich sił ponownie :arrow: Jak tylko zrobię podzielę się komentarzami :arrow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorotka, a czy do kremu można użyć zwykłego masła zamiast roślinnego czy margaryny? Moja rodzina nie uznaje innego składnika w kremie jak masełko i mam zdecydowany zakaz robienia takich kremów pod groźbą, że sama będę musiała to sobie zjeść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorotka, a czy do kremu można użyć zwykłego masła zamiast roślinnego czy margaryny? Moja rodzina nie uznaje innego składnika w kremie jak masełko i mam zdecydowany zakaz robienia takich kremów pod groźbą, że sama będę musiała to sobie zjeść.

Powiedz im,że zrobiłaś ze zwykłym masłem a zrób z roślinnym.

Jeśli zrobisz ze zwykłym masłem to obawiam sie,że nie bedzie takiego efektu jak z roślinnym

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.