Skocz do zawartości

Sernik Z Wiśniami I Migdałami


Kaliope

Rekomendowane odpowiedzi

Kinga sernik bardzo dobry, dziękuję i to bardzo za dodany przepis. Ja robiąc go trochę zmieniłam. Do kruchego ciasta dodałam cukier waniliowy. Nie wstawiłam ciasta do lodówki i nie wylepiłam boków ciastem. Jak wstawiłam ciasto do piekarnika to nie wyjmowałam i nie smarowałam wierzchu, dlatego tak zrobiłam że wstawiając ciasto piekłam nieprzerywanie 60 minut - 40 minut w temp. 180*C. następnie podwyższyłam temp. do 210*C i piekłam dalsze 20 min. W ten sposób pieczony sernik nie ma prawa opaść i się kruszyć. Mój nie jest tak ładnie udekorowany jak Twój i Violi.

post-2336-1226774390_thumb.jpg

post-2336-1226774411_thumb.jpg

post-2336-1226774450_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Halinko Twój sernik wygląda wspaniale, jest taki puszysty!! Bardzo się cieszę, że wypróbowałaś ten przepis i że ciasto smakuje. Dziękuję również za dodane zdjęcia. Figielku, ja również zachęcam! Pozdrawiam Was serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za pochwałę. Dorotko piekłam z proporcji według przepisu Kingi, tylko dodałam cukier waniliowy do ciasta kruchego. Wydaje mi się że tylko wiśni było więcej, użyłam zaprawione do placka z ubiegłego roku. Kinga napisała że twaróg wilgotny trzeba odcisnąć. Najlepszy twaróg do sernika jest w kostkach, ja kupiłam kostki 200g. mój też był wilgotny, każdą kostkę zawinęłam w ręcznik papierowy i 150g również, po jakimś czasie drugi raz powtórzyłam tę czynność i też trochę trzeba odczekać. Najlepszy jest twaróg z Osowej Góry, ja kupiłam inny bo tamtego nie było w sprzedaży, piszę o tym bo przecież jesteśmy z jednego województwa. Powiem Wam że ciasta nawet nie sprawdzałam patyczkiem, sernik upiekł się bardzo dobrze, jest bardzo smaczny i naprawdę puszysty. Dorotko wogóle się nie zastanawiaj, nie będziesz żałować. Jak to dobrze że można chociaż w ten sposób z kimś porozmawiać, a teraz Was pozdrawiam i życzę dobrej nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halinko ja tylko podałam przepis i próbowałam zachęcić do jego wypróbowania. A Twój serniczek wygląda naprawdę cudnie i jeśli ktoś pisze i zachwala to ma absolutną rację a ja mogę się tylko cieszyć jeśli dzięki Tobie kolejni Smakowicze skuszą się na ten wypiek :) Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Violu ja wierzch tylko opruszyłam cukrem pudrem i potwierdzam sernik jest bardzo, bardzo dobry. Ja nie mogłam się doczekać i z tej radości że taki udany i pyszny ukroiłam kawałki do zdjęcia jak jeszcze sernik był letni, każdy z nas zjadł od razu po dwa kawałki. Uwierzcie mi że jeszcze ładniej wyglądał jak całkowicie ostygł. Zachęcam i nie wahajcie się przed podjęciem decyzji. Serdeczne pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.