Skocz do zawartości

Jajka Faszerowane


Krystyna68

Rekomendowane odpowiedzi

Ugotować na twardo jaja, obrać. Każde jajko przeciąć wzdłuż na połowę. Usunąć żółtka a w jego miejsce nałożyć farsz.

Szynkowy farsz:

szynkę drobniutko pokroić, wymieszać z żółtkiem i majonezem i przyprawić.

Pomidorowy farsz:

Pomidory sparzyć i obrać ze skóry, usunąć dokładnie miąższ, drobno posiekać, połączyć z żółtkami i majonezem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Ja też zrobiłam te jajeczka, mój farsz wyglądał tak: szynka, żółtka, majonez, żółty ser, ogórek kiszony, ząbek czosnku, łyżeczka chrzanu, sól i pieprz. Mniammm... post-8290-1225708704_thumb.jpg post-8290-1225708786_thumb.jpg post-8290-1225708821_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Farsz pieczarkowy:

pieczarki pokrojone w paseczki z drobno pokrojoną cebulką zeszklić na niewielkiej ilości oliwy (odlewać wodę), dodać sól, pieprz do smaku, całość wystudzić, zmiksować dodać żółtka i odrobinę majonezu, nakładać w białka.

Pyszne, cebulka dodaje smaczku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje jajeczka faszerowane są robione tak: Jajka ugotować na twardo,przekroić wzdłuż,wyjąć żółtka i przetrzeć je przez sitko.Salami pokroić w drobniutką kosteczkę,ser żółty(twardy) zetrzeć na tarce o drobnych oczkach.Szczypiorek(najlepszy siedmiolatek)pokroić drobno.Doprawić solą i pieprzem,wymieszać z majonezem i nadziewać farszem połówki białek.Po ułożeniu na półmisku jajka posypać startym żółtym serem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja propozycja:

jaja ugotowac na twardo, wystudzic, obrac ze skorupek, przekroic na pol, wyjac zoltka, rozgniesc widelcem, dodac chrzan, majonez, wymieszac i nadziewac jajka

druga propozycja

pieczarki pokroic w kosteczke, to samo z cebula, razem przesmazyc na patelni.

jaja ugotowac na twardo, wystudzic, nie obierac, w skorupkach przeciac kazde jajo na pol, delikatnie wydrazyc kazda polowke jajka, tak by nie uszkodzic skorupki, wydrazone jaja drobno posiekac, dodac pieczarki, cebule, lyzke masla, wszystko wymieszac i nakladac w skorupki. tak przygotowane skorupki farszem obtoczyc w bulce tartej i smazyc na patelni na wolnym ogniu na masle. pycha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Ja również faszerowałam jajka tuńczykiem.

post-19713-1270144885_thumb.jpg

Jajka z tuńczykiem

jajka na twardo

tuńczyk w puszcze

czerwona cebula

majonez

pietruszka

Jajka przekroić wzdłuż na pół, wyjąć żółtka. Żółtka pomieszać z tuńczykiem, posiekaną cebulką, natką pietruszki i majonezem. Doprawić do smaku sokiem z cytryny, solą i pieprzem. Podawać przybrane świeżą natką pietruszki.

Smacznego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.