Skocz do zawartości

Zepter


As76

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam przepisów na szybkie i dobre dania przyrządzane w naczyniach Zepter. Dostałam taki zestaw od męża (chciał mnie uszczęsliwić) i zastanawiam się teraz co można w tym zrobić.Niby jest książka kucharska,ale ja wolę coś wypróbowanego i sprawdzonego. Interesują mnie przepisy na potrawy z patelni królewskiej i patelni griller. z góry dziękuję :arrow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja nie mam Zeptera,ale ma go juz chyba od 15 lat moja ciotka ktora wyczynia w nim istne cuda.I musze Ci powiedziec,ze wszystko robi z tych ksiazek dolaczonych do garnkow.Co jakis czas chodzi na pokazy i co chwile zwloczy jakas nowa ksiazke.Nie masz sie wiec czego obawiac,tylko ksiazke w garsc i gotowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mogę po krótce wyjaśnić. Po pierwsze nie chodzi o burżujstwo a o wygodę i zdrowe żywienie. W garnkach Zepter gotuj się z zasadzie bez wody,soli,tłuszczu i praktycznie z minimalną ilością prądu lub gazu. Wiele potraw robi się wrzucając składniki do nagrzanego naczynia i przykrywa pokrywką po czym od razu wyłącza się źródło ciepła.Reszta gotowania przebiega już można powiedzieć z zapasów zmagazynowanej energii. Podgrzanie naczynia trwa kilka minut a gotowanie potrawy nawet kilkadziesiąt. Przykładem może być danie obiadowe. pół szklanki ryżu zalewamy wodą na 10 min.,kilka skrzydełek z kurczaka,mrożonka warzywna. Rozgrzewamy naczynie ,wsypujemy odsączony lekko ryż,układamy skrzydełka,wysypujemy mrożonkę. Przykrywamy patelnię.Jeśli termometr jest w polu zielonym wyłączamy źródło ciepła. Po 20 minutach podchodzimy ,podnosimy pokrywkę i podajemy gotowy obiad. Mamy więc obiad : szybko,tanio,smacznie i przyjemnie.Wszystkie warzywa zachowują kolory ,bo gotowane są prawie bez wody. Ja ponad rok dojrzewałam do zakupu tych naczyń,ale dziś zrobiłaby to od ręki. Nie jestem żadnym bogaczem i naczynia brałam na raty tak k'woli wyjaśnienia ,bo tak było wygodniej dla naszego budżetu domowego. Potwierdzam znane przysłowie: Biednego i przeciętnego nie stać na kupowanie bubli. Zepter daje dożywotnią gwarancję na swoje produkty.Z tego wynika,że naczynia będą do końca mojego życia hehehe. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.