Skocz do zawartości

Pawełek


Pola Połetek

Rekomendowane odpowiedzi

Ciasto: 5 jajek, 1 szklanka cukru, 2 łyżki kakao, 1 szklanka mąki, 1 łyżeczka proszku do pieczenia Masa: 1/2 szklanki mleka, 3 batoniki Pawełki o smaku toffi (koniecznie o tym smaku) 1/4 szklanki cukru 25 dag masła, mały kieliszek alkoholu, Poncz: 4 łyżeczki kawy rozpuszczalnej, 3/4 szklanki przegotowanej wody. 1 duży kieliszek alkoholu Polewa: ½ kostki masła 2 łyżki mleka 2 łyżki kakao 15 dag cukru pudru Z podanych składników upiec biszkopt. Białka ubić na sztywno, dodawać po odrobinie cukier stale ubijając. Gdy cukier się rozpuści, dodać żółtka (pojedynczo) i ubijać tylko do momentu, aż żółtka połączą się z białkami. Odłożyć mikser, przesianą mąkę z kakao i proszkiem wymieszać z masą jajeczną łyżką. Piec na typowej prostokątnej blaszce do momentu aż ciasto zacznie odstawać od brzegu, w temperaturze 150-60 stopni, a gdy wyrośnie podnieść temperaturę do 170-80. Składniki masy (oprócz masła) zagotować i ostudzić. Masło utrzeć i stopniowo dodać ostudzoną masę, na koniec bardzo powoli wlać 2 łyżki alkoholu. Biszkopt przekroić i nasączyć kawą rozpuszczalną, rozpuszczoną w wodzie. Nasączony biszkopt przełożyć masą i polać polewą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jutro wlasnie bede robila to Pawelka mysle ,ze czekolada z tego batonika sie nie skawali podczas gotowania mam rozumiec ze wszystkie skladnika oprocz masla wlozyc do garnka i zagotowac.No i ta obawa przed alkoholem zeby sie masa nie zwazyla czy moze zamiast spirytusu moze byc wodka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ani raz mi się ta masa nie rozwarstwiła. Mleko, chłodne, i połamane batoniki podgrzewaj aż uzyskasz jednolitą masę, ostudź i ucieraj z masełkiem. Potem powoli dodawaj alkohol. Jeśli masa się zetnie leciutko ją podgrzej i utrzyj jeszcze raz. Może być wódka, brandy, koniak; co lubisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Bardzo smaczne ciacho :)

Biszkopt wyszedł mi dosyć gruby, więc przekroiłam go na 3 części, no ale masy wystarcza tylko na jedną warstwę, więc przełożyłam go dodatkowo dżemem wiśniowym. Pyszności :razz:

A tak się prezentuje:

Dołączona grafikaDołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu no piękne to ciasto ,zastanawia mnie tylko kolor kremu,skoro są w nim batony to powinien być chyba taki czekoladowy a na zdjęciu jest biały-może to tak na zdjęciu wyszło a w rzeczywistości kolor jest inny? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.