Skocz do zawartości

Drożdżówka Nocna :-)


Kaliope

Rekomendowane odpowiedzi

Przepis spisany z audycji radiowej dwa dni temu. Bardzo proste w wykonaniu, szybkie i smaczne ciacho :razz: Nic nie trzeba mieszać, składniki dosłownie wsypuje się (lub wlewa :razz:) jedne na drugie i odstawia na noc. Polecam.

Składniki:

  • 4 szklanki mąki tortowej (jedną szklankę zostawić na koniec)
  • 10 dag drożdży
  • 3/4 szklanki mleka
  • 4 jajka
  • 1 szklanka cukru
  • 3/4 szklanki oleju
  • cukier waniliowy
  • odrobina soli
Wykonanie:

  • do miski wsypać 3 szklanki mąki
  • drożdże rozkruszyć, wymieszać z mlekiem, rozpuścić i dodać do mąki
  • jajka roztrzepać widelcem i wylać na mleko
  • następnie wsypać cukier i cukier waniliowy oraz sól
  • wszystko zalać olejem
  • na koniec wsypać odłożoną szklankę mąki i odstawić na noc do lodówki
  • rano wyrobić ręką lub łyżką
  • ciasto wykładać na blachę, poukładać owoce (np. pokrojone jabłka, śliwki), posypać kruszonką
Kruszonka:

  • 14 dag cukru
  • 14 dag masła
  • 24 dag mąki (1 szklanka)
  • cukier waniliowy
Wszystkie składniki zagnieść na kruszonkę.

A na zdjęciu kawałek drożdżówki w wersji: ciasto + starte jabłka posypane cynamonem + kruszonka :razz: Polecam!

post-8290-1218214075_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Cisowianko :razz: Bardzo się cieszę, że chcesz upiec tą drożdżówkę. Jest naprawdę prościutka w wykonaniu a smakuje... mmmm.... ocenisz sama :razz: najlepsza jest świeżutka, jeszcze gdy jest lekko ciepła :razz: Ja chciałam ją zrobić ze śliwkami ale akurat miałam jabłka w domu więc tym razem była z jabłkami. Trzymam kciuki i koniecznie napisz jak wyszła 8) Pozdrawiam. P.S. Możesz też na wierzchu polukrować albo posypać cukrem pudrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cisowianko gratuluję Ci z całego serca !!! :razz: Ależ śliczne ciasto upiekłaś! Po prostu wspaniałe, mogę sobie wyobrazić jak pachnie.. i ogromnie cieszę się, że smakuje! Dzięki, że wkleiłaś zdjęcia. Ja zdołałam zrobić zdjęcie ostatniemu kawałkowi ciasta, tak szybko zostało zjedzone :razz: Polecam wszystkim jeszcze raz! Rośnie wspaniale, jest pulchniutkie, a z owocami pyyycha :razz: Cisowianko serdecznie Cię pozdrawiam... no i SMACZNEGO 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego mi nie wyszło? Po prostu nie urosło. 1. Czy składniki ciasta wlewa się do miski warstwowo i zostawia na noc, czy wcześciej trzeba je wymieszać. 2. Czy składniki do przygotowania ciasta mogą być prosto z lodówki (chyba tak, skoro i tak ląduja z powrotem w lodówce) 3. Ciasto zostawione na noc, czyli na ile godzin? Będę wdzięczna za odwowiedź, może znajdę przyczynę nieudanego wypieku :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciasto wlewa się warstwami nie miesza się w ogóle. Wstawia się na noc do lodówki na całą noc i rano się wyrabia ręką lub łyżką. Ja wyrabiałam ręką. Później wlano do blachy ciasto udekorować owocami i na to posypać kruszonką. To jest taka zwyczajna drożdżówka tylko bez mieszania i nie piecze sie odrazu tylko na następny dzień. Mi sie udała i jest pyszna. Tylko trochę za mało cukru i za dużo drożdży moim zdaniem. Drugim razem dodam więcej cukru, rodzynki i mniej drożdży. Wtedy będzie lepsza moim zdaniem. Pozdrawiam. Ps. Myślę, że Behatka1 pomogłam ci troszeczkę. Szkoda,że ci nie wyszło. Ja jestem początkującą kucharką i mi wyszło. Dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Behatko... przykro mi, że drożdżówka Ci nie wyszła. Nie wiem co mogło być tego przyczyną. Jeśli robiłaś wszystko jak w przepisie - powinna się udać. Ja mam przepis z radia i zaraz go wypróbowałam, dosłownie wszystko krok po kroku jak w przepisie. Składników się nie miesza tylko wszystko jedno na drugie wsypuje albo wlewa, zostawia się potem na całą noc (u mnie stało gdzieś tak od 22 do 7 rano) i następnie wyrabia się i dalej wiadomo. Ja też - tak jak Cisowianka - jestem początkująca. Mam nadzieję, że nie zrazisz się tym niepowodzeniem i kiedyś jeszcze raz spróbujesz. Życzę Ci, żeby wtedy wyrosła Ci piękna drożdżówka. Pozdrawiam :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.