Skocz do zawartości

Sos Słodko Kwaśny Ala Uncle Bens


mamalu

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie wczoraj zrobiłam sos - ze swoich pomidorków i papryki dałam trzy kolory (po jednej) - przyprawy dawałam po jednej małej łyżeczce wszystkich - jestem taka zadowolona, że aż nie mogę się nadziwić :-D bo to moje pierwsze przetwory :-D wrzucę zdjęcie - mam nadzieję, ze się załaduje :-D

post-10945-1250693665_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...
  • 5 tygodni później...
  • 8 miesięcy temu...

Ja również polecam ten sosik! Jest przepyszny do makaronu albo do ryżu ugotowanego na sypko. Moje uwagi: - na początku pomidory sparzyłam wrzątkiem i zdjęłam skórę - dodałam mniej cukru, za to wlałam sok z ananasów z puszki - nastepnym razem chili i białego pieprzu dam o wiele mniej (pieprz zmniejszę o połowę, chili tylko wezmę na czubek łyżeczki) - jak dla mnie było zbyt pikantne i paliło mnie w język, mój mąż podczas jedzenia miał zaczerwienione i załzawione oczy (hihi) Dlatego musiałam ratować sos i zrobiłam tak. Wrzuciłam z powrotem sos do garnka, w oddzielnym garnku podgotowałam 2 kg pomidorów bez skórki i 1 kg cebuli cukrowej - dodałam to do sosu, wymieszałam i było ok - smak słodko-piakntno-kwaśny - po porstu idealny:) Wyszło mi 20 małych słoiczków takich po dżemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

I ja też go zrobiłam a dziś zaczynam robić drugi raz.Pomidory zmieliłam w maszynce do mięsa i gotując odparowałam z nich wodę a potem zmiksowałam.Dałam dużo marchewki startej na jarzynówce,papryki czerwonej,trochę cukinii,cebuli,seler ze słoiczka przed końcem gotowania.Nie dawałam kukurydzy bo akurat za nią nie przepadam.Sos jest tak smaczny że już otworzyłam jeden słoik i jedliśmy go z plackami ziemniaczanymi a ja nawet na kanapkę sobie dawałam.No i teraz też zmniejszę ilość octu bo choć lubię kwaśne to był trochę zbyt kwaśny.Zapomniałabym...dodałam jeszcze kilka jabłek startych na grubych oczkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.