Skocz do zawartości

Ciasto Cynamonowe


k@sia

Rekomendowane odpowiedzi

Niesamowicie się cieszę, że tak Wam to ciasto smakuje ;)

Kaliope super pomysł, żeby je upiec w formie do babki, świetnie wygląda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja właśnie przed chwilą wstawiłam ciasto do piekarnika.Pomyślałam,że dobrze byłoby zrobić próbę generalną przed Bożym Narodzeniem (kiedy to zamierzałam zrobić je po raz pierwszy) i postanowiłam upiec je na jutrzejsze Halloween. :) Mam nadzieję,że ciasto mi się uda,tylko muszę pilnować piekarnika,żeby ciasto ucalało. ;) :) Piekę je w tortownicy.Dałam 1,5 łyżeczki cynamonu i 2/3 słoika dżemu truskawkowego. Kurczę,dopiero co zaczęło się piec,a już roznoszą się z kuchni smakowite zapachy,więc chyba było warto. ;) Jutro dam znać,jak wyszło i dorzucę kilka zdjęć. ;) P.S. Ciasto już się upiekło. ;) Zostawiłam je tylko jeszcze na kilka minut w wyłączonym nagrzanym piekarniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Ciacho zrobiłam według przepisu w formie babki, z dżemem porzeczkowym domowej roboty. Całość oblałam polewą czekoladową i posypałam płatkami migdałów ;) Zapach przy pieczeniu cudny, cynamon połączony z aromatem porzeczek, coś wspaniałego. Babka pięknie wyrosła, puszysta, pyszna. Przepis naprawdę godny polecenia ;) post-16875-1257005264_thumb.jpg post-16875-1257005276_thumb.jpg post-16875-1257005293_thumb.jpg post-16875-1257005308_thumb.jpg post-16875-1257005332_thumb.jpg post-16875-1257005364_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Upiekłam po raz drugi to ciasto w formie babkowej i... chyba jest jeszcze lepsze niż za pierwszym razem ;) Z dżemem truskawkowym własnej roboty.. pulchniutkie i wilgotne. Dodatkowo dosypałam trochę słodkiego kakao w proszku. Polecam wszystkim! post-8290-1263674437_thumb.jpg post-8290-1263674500_thumb.jpg post-8290-1263674630_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIESIA74 kochana nie wiem, bo piekę albo w prodiżu albo w piecyku elektrycznym, ale te moje sprzęty takich zaawansowanych opcji jak ustawianie temperatury pieczenia to niestety nie posiadają, po prostu wkładam wtyczkę do gniazdka i się piecze :D

Ale dziewczyny, które pieką to ciacho na pewno coś Ci doradzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ciasto właśnie się u mnie piecze :D już nie mogę się doczekać!!! Super pachnie, mam nadzieję że ładnie wyrośnie. Dałam dżem malinowy, 2 łyżeczki cynamonu i jeszcze dodałam pół łyżeczki proszku do pieczenia bo przestraszyłam się że nie wyrośnie na 1 łyżeczce sody :? (do ciasta marchewkowego daję np. 2 łyżeczki sody i 2 proszku). No i piekę w temp. 180 stopni na termoobiegu (wszystkie ciasta tak piekę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,mam podobny przepis,z tym ze sa inne proporcje i nie mam w nim cynamonu tylko kakao. Ale ten tez jest zachecajacy :? szczegolnie ten pieknie pachnacy cynamon ktory bardzo lubie w ciastach :D przy najblizszej okazji wyprobuje i podziele sie opinia,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Kasiu przypominam Twój przepis, bo ciasto jest pyszne, szybkie w przygotowaniu i bardzo smaczne. Cynamon zawsze kojarzył mi się z jesienią, a ponieważ za oknem już całkiem jesiennie, dlatego upiekłam to ciasto. Pyszne, polecam :smile: post-8290-0-75966900-1315818539_thumb.jp post-8290-0-46567500-1315818624_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.