Skocz do zawartości

Usta Adama


minia51

Rekomendowane odpowiedzi

W broszurce "Przyślij przepis" znalazłam łatwy do wykonania przepis na ciasto . Przepis przysłała p. Renata Hnatko, a ja upiekłam. SKŁADNIKI 30 dkg okrągłych biszkoptów powidła śliwkowe CIASTO 1p. margaryni 1/2 szklanki cukru, 3 łyżki kakao 5 łyżek wody 6 jajek 1,5 szklanki mąki 3 łyżeczki proszku do pieczenia KREM budyń 1/2 l mleka 6 łyżek cukru 3 żółtka 1 p. margaryny 1 łyżka mąki POLEWA 1/2 p. margaryny 5 łyżek cukru pudru 3 łyżki kakao 5 łyżek kwaśnej śmietany 1 łyżka żelatyny WYKONANIE Biszkopty smarujemy powidłami,łączymy ze sobą i układamy rzędami na blasze Margarynę, cukier,kakao i wodę gotujemy 5 minut i schładzamy.Do zimnego dodajemy 1 jajko, 5 żółtek, mąkę i proszek, miksujemy. Na koniec dodajemy pianę z 5 białek. Ciastem zalewamy biszkopty i pieczemy w temp.180* ok 35 min Krem....budyń, cukier, żółtka i mąkę rozcieramy w garnku i zalewamy wrzącym mlekiem. Gotujemy aż zgęstnieje. Zimny ucieramy z margaryną. Krem wykładamy na upieczone ciasto. Polewa...margarynę, cukier,kakao,śmietanę zagotowywujemy. Żelatynę rozpuszcvzamy w 2 łyżkach gorącej wody i dodajemy do polewy. Mieszamy. Chłodną rozprowadzamy na kremie Wszystko zrobiłam w/g przepisu, tylko polewę zrobiłam swoją. Ciasto smaczne i ciekawe po ukrojeniu. Niestety nie potrafię wysyłać zdjęć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

KREM

budyń

1/2 l mleka

6 łyżek cukru

3 żółtka

1 p. margaryny

Krem....budyń, cukier, żółtka i mąkę rozcieramy w garnku

Napewno ma byc mąka?ciasto już mam upieczone. tylko trochę mało tego ciasta mi wyszło albo dałam na trochę za dużą blache.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

A to moja wersja. Z galaretką i wmiksowaną do masy brzoskwinią z puszki i oczywiście kawałeczki w galaretce :) A na ciasto nie patrzcie (dobre było:), bo mam gazową kuchenkę teraz na mieszkaniu i nie do końca umiem nad nią zapanować... Aha, a to czarno- białe na górze to po prostu polewa która mi się zmieszała z galaretką (nie do końca stężała jak wylewałam ;)). Ale wygląda to ciekawie :) I fanie takie płatki czekolady smakują na cieście :D

post-8876-1232754160_thumb.jpg

post-8876-1232754215_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość ewusiek1234567890

Hej. Jestem tu nowa, mam na imię Ewa i 14 lat. Wczoraj spróbowałam tego przepisu ale bez kremu i polewy :) Wyszło super! Jak tylko zgram na komputer zdjęcia, to dodam je tutaj :) P.S. Ciasto zniknęło po jednym dniu :) Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.