Skocz do zawartości

Super Ciasto Miętowe :)


margaret65

Rekomendowane odpowiedzi

---CIASTO MIĘTOWE--SKŁADNIKI:dwie i pół szklanki mąki/półtorej szklanki cukru/30 dkg masła/20dkg czekolady deserowej/6 jajek/4jabłka/paczkę cukru waniliowego/4 łyżeczki proszku do pieczenia/10 torebek mięty ekspresowej lub swoja suszona mięta/ WYKONANIE:masło utrzeć z cukrem i cukrem waniliowym,dodawać po 1 jajku ucierając,następnie dodać mąke i mięte(suchą)oraz proszek do pieczenia,zetrzeć do tego jabłka i dodać pokrojoną czekolade.Wszystko wymieszać.Pieć w tortownicy 22 cm lub blaszka podłużna ta większa.Na standartową blachę x 2 składniki.Piec 60 minut w 160 stopniach-łatwy w wykonaniu i smaczny -smacznego:) Przepis uzupełniony co do wielkości blaszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, nie wiem....mam pewne obawy co do tej mięty. Ale jak to zawsze u mnie - ciekawosć bierze górę i mam zamiar wypróbować taką wersję,

podzielę sie opinią,

------Nie ma sie co bać:-D co do mięty ,ona dodaje całego animuszu w tym placku,naprawdę bardzo dobry placek a i pracy przy nim mało :P pozdrawiam:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pączuszku mam pytanie ; dodałaś podana w przepisie ilośc miety ? bo mnie sie wydaje za dużo te 10 torebek ?

------------------------Hmmmm :-D a skąd wiesz,że ja jestem pączuszek? a co do mięty to ani grama mniej,te 10 torebek ma tak pozostać ,a gdy robie placek składniki x2 to daje 20 paczuszek i zapewniam ze jest super i bez obawy wyjdzie napewno i swoich gości zaskoczysz :P i daj znac jaki ci wyszedł -pozdrawiam :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm upieklam dzisiaj, smak miety i czekolady wysmienity, :lol: upieklam na duzej blaszce i pewnie dlatego wyszedł mi niezbyt wysoki i wydaje mi sie, ze dostal niewielkiego zakalca :) .Ale jak znam mojego męża nie bedzie mu to przeszkadzało o jutro po ciasteczku nie będzie śladu :lol: :smile: :smile: :smile: Dz :? ieki za przepis. jakoś zdjęcia nie bardzo, cos z moim aparatem nie tak... szwankuje

post-8352-1226169845_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewo dziękuje ,że dodałaś zdjecie , teraz juz wiem ,jak wygląda ciasto .Uważam ,że jest dośc wysoki i ładnie się prezentuje ,taki nakrapiany ....wierzch jest z polewą ? Ja nie miałam wczoraj wszystkich produktów , wypróbuje następnym razem . Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAŁGOSIU TO CIASTO NIE JEST BRAZOWE, JEST BIAŁE, A JA MYŚLAŁAM, ZE BĘDZIE ZIELONE HIHIHI

POZDRAWIAM

Kiki słońce:) ciasto powinno wyjśc brazowe ,czekolada i jabłka plus mięta daja taki kolor ciemny:) to nie wiem czemu wyszło białe ,jak tylko upieke to zrobie fotkę i pokaże ,ale ważne ze smakowało :) pozdrawiam:)----
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Upiekłam to ciasto z połowy porcji ,na blaszkę podłużną .Bardzo smaczne , wilgotne i w smaku przypomina mi te słynne pastylki miętowe w czekoladzie .Tylko czekolada opadła mi na dno ,być może za duże kawałki pokroiłam .Ale ciacho zrobiło furorę :D , bo nie powiedziałam jakie to jest ...tylko czekałam na reakcję...niektórzy dopytywali czy to makowiec :) . Margaret dziekuje za ciekawy przepis i pozdrawiam noworocznie .!!

post-6888-1230912576_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.