Skocz do zawartości

Placuszki Z Piersi Drobiowej


Basia K

Rekomendowane odpowiedzi

1 podwójna pierś z kurczaka--->pokrojona w kostkę 20-30 dkg pieczarek--->pokrojone w kostkę 2 łyżki kaszy manny 1 łyżka mąki ziemniaczanej 2 jajka--->oddzielic żółtka od białek,białka ubic na pianę przyprawy według uznania-sól,pieprz,curry lub czosnek Krótko mówiąc-wszystko wymieszac,Koleżanka nawet nie ubijała piany z białek,tylko dawała całe jajka i też sobie chwaliła. Kłaśc łyżką ta masę na rozgrzany olej i smażyc na złoto,jak racuszki :) Ja dziś robię to na obiad,jak zdąrzę (zanim zjedzą) wkleję zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

1 podwójna pierś z kurczaka--->pokrojona w kostkę

20-30 dkg pieczarek--->pokrojone w kostkę

2 łyżki kaszy manny

1 łyżka mąki ziemniaczanej

2 jajka--->oddzielic żółtka od białek,białka ubic na pianę

przyprawy według uznania-sól,pieprz,curry lub czosnek

Krótko mówiąc-wszystko wymieszac,Koleżanka nawet nie ubijała piany z białek,tylko dawała całe jajka i też sobie chwaliła.

Kłaśc łyżką ta masę na rozgrzany olej i smażyc na złoto,jak racuszki :D

Ja dziś robię to na obiad,jak zdąrzę (zanim zjedzą) wkleję zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moje placuszki z piersi z kurczaka wyglądają tak: pierś z kurczaka 2jajka 3łyżki majonezu łyżka maki ziemniaczanej 5dag startego żółtego sera wegeta pieprz mielony majeranek bazylia oregano Pierś kurczaka umyć pokroić w drobną kostkę.Pozostałe składniki dokładnie wymieszać dodać mięso i odstawić na 30 min do lodówki.Smażyć placuszki na rozgrzanym oleju.

post-12133-1229176100_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam podobny przepis z Super Expressu i zawsze robiłam w taki sposób: 40 dag piersi z kurczaka 20 dag pieczarek 4 jajka 1 duża cebula 1 łyżka mąki pszennej 3 łyżki mąki ziemniaczanej sól, pieprz, vegeta, olej Piersi kurczaka pokroić w kostkę, cebulę pokroić w kostkę, obsypać przyprawami, wstawić do lodówki na 30 min. Pokrojone pieczarki podsmażyć i połączyć z mięsem. Z jajek i mąki zrobić ciasto - rozprowadzić mikserem. Wlać do mięsa i grzybów, można jeszcze doprawić. Smażyć jak placuszki ziemniaczane na gorącym oleju. Basiu my mamy prawie takie same przepisy, wykonanie jest trochę inne, teraz musimy dla odmiany wypróbować z przepisu Iwonki i Belli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

A to moja wersja : 3 filety z kurczaka 2 jajka 2 łyżki majonezu 2 łyżki mąki sól, pieprz, przyprawy Mięso pokroić w drobną kostkę, przyprawić, dodać majonez, żółtka i mąkę. Ubić pianę z białek, wszystko razem wymieszać. Placki kłaść łyżką na rozgrzany tłuszcz i smażyć na rumiany kolor. post-13845-1248893101_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.