Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl
Marcin

Złodziejstwo :/

Rekomendowane odpowiedzi

Popatrzcie do czego zdolni są ludzie:

http://kuchnia.wp.pl/index.php/person/profilpub/id/3273

Ta osoba (Z_Pasją_ - chyba do kradzieży) ukradła 142 (słownie sto czterdzieści dwa) przepisy ze zdjęciami z naszej strony www.smaczny.pl i jeszcze w opisie ma "Hej, zapraszam do wypróbowania moich przepisów! Polecam :)"

Przepraszam, że tak emocjonalnie do tego podszedłem, ale my przez lata robimy te przepisy, fotografujemy itp - umieszczamy na stronie, dbamy o nią a taka osoba "z pasją" je sobie kradnie.

Oczywiście wp.pl została powiadomiona o tym - myślę, że niedługo te przepisy tam zabawią.

Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mnie tez to oburza i wcale sie nie dziwie ze tak zareagowales.Takie zlodziejstwo szerzy sie niestety coraz bardziej.A nieraz dzieki kradzionym zdjeciom tacy zlodzieje wygrywaja rozne konkursy na kulinarnych stronach.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przyznam, że właśnie od tych konkursów to się zaczęło - pierwsze plagiaty znaleźliśmy właśnie na stronach z jakimiś konkursami na najlepszy przepis - oczywiście pochlebia nam fakt, że tak ludzie cenią nasze przepisy, ale... Jakoś w mentalności niektórych nie zakorzeniło się przekonanie, że jak czegoś nie zrobiłem to to do mnie nie należy - i wypadałoby przynajmniej zapytać czy wolno opublikować przepis poza www.smaczny.pl . No i na koniec - gdyby to było 3 czy 5 przepisów to byłby to tylko jeden przypadek z wielu (może po prostu osobie tak się spodobały te przepisy, że postanowiła je gdzieś zamieścić - pal licho, chociaż fajnie by było przynajmniej zamieścić źródło) - ale 142 - to już przecież hurt - klawiatura gorąca od ctrl+C i ctrl+V . Przy okazji dziękujemy za informację o tych przepisach. Cieszy to, że dbacie o naszą stronę :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam nadzieję, że administratorzy serwisu wp zareagują właściwie i szybko... To beszczelność, żeby ktoś w kilka dni zebrał i przypisał sobie pracę wielu ludzi, zbieraną i pielęgnowaną przez kilka lat... Przepisów ma ta osoba bardzo wiele, ale znalazłam też przepisy skopiowane (wraz z fotkami) z innych stron i blogów - jak widać okradła nie tylko smaczny.pl :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zachowanie godne potępienia! Uzytkowni ten nie zadał sobie trudu,zeby chociaz troche cos pozmieniac (co nie zmienia faktu,że postapił ohydnie).Przepisy,a nawet fotki gotowych potraw "żywcem zerżnął" z innych stronek o tematyce kulinarnej. Jakiez było moje zdziwienie,gdy zobaczyłam u tego - pożal się Boże - kucharzyka, zdjęcia z gotowymi potrawami prezentowanymi m.in. przez Pascala. Wydrukowałam sobie parę przepisów razem z fotkami i takie same ma zamieszczone jako swoje przepisy użytkownim o nicku Z_Pasja_ ZENADA

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Już wiem jedno - niestety reakcja wirtualnej polski jeżeli w ogóle będzie - na pewno nie będzie szybka.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam pytanie, czy ja przez tą Z_ Pasję_ - rekordzistkę muszę codziennie się logować, a nawet i dwa razy?.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Halinko, ja też muszę się logować a na stronie głównej "Ostatnio dodane" stoi w miejscu 2-3 dni. Muszę zawsze korzystać z Forum. Pozdrówka.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam,

Co do logowania - podejrzewam, że przeglądarki, z których korzystają osoby mające problemy z logowaniem nie przyjmują tzw "ciasteczek" z naszej strony. Ew może to być "sprawka" jakiegoś programu antywirusowego. Niestety nie jestem w stanie rozpatrzyć każdego przypadku indywidualnie.

Spróbujcie:

- sprawdzić na innej przeglądarce (firefox, opera)

- zalogować się przez stronę: http://www.smaczny.pl/forum/login.html pamiętając o zaznaczeniu pola "Pamiętaj mnie"

Może to coś pomoże.

Natomiast najnowsze tematy na stronie głównej odświeżane są co 24h. Aby otrzymać listę najnowszych tematów najwygodniej wejść na forum i kliknać "zobacz nowe posty" (u góry strony).

Z pewnością wirtualna polska nie ma z tym nic wspólnego :) Odpowiedzi wciąż brak - chyba jednak zostaliśmy "olani"... Trudno - trzeba działać inaczej :lol:

Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zgadzam się - to oszustwo i kradzież. Najbardziej bulwersuje mnie kradzież zdjęć - bo przepis przepisem - wiadomo powtarza sie a gdyby tak wypróbowała przepis i wkleiła swoje zdjęcia nie byłabym zgorszona (najlepiej gdyby podpisała jeszcze skąd pochodzi przepis) - inaczej to nie jest uczciwe - wiele zdjec poznaję z naszego forum - znalazłam nawet swoje - skandal!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Marcin napisał:

Odpowiedzi wciąż brak - chyba jednak zostaliśmy "olani"... Trudno - trzeba działać inaczej :lol:

Tak Marcin, działaj inaczej :)

Tępić "chwasty" :lol:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta