Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl
Marcin

Złodziejstwo :/

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Co do logowania - podejrzewam, że przeglądarki, z których korzystają osoby mające problemy z logowaniem nie przyjmują tzw "ciasteczek" z naszej strony.

Zaskoczyło mnie własnie to, co pisały minia51 i ina12, bo ja nie mam żadnych problemów z logowaniem - i nie zaznaczałam na forum, aby mnie pamiętało. 

Moje przeglądarki - Opera i Firefox - pamiętają moje loginy i hasła (oczywiście robię to tylko w domu). Nie używam przeglądarki IE, bo zwyczajnie - nie ufam jej...

Nie mam również problemów z wyświetlaniem nowych postów (klikam w link na górze forum - "Zobacz nowe posty").

Jednak muszę przyznać, że forum nie działa poprawnie pod przeglądarką Opera - często muszę kombinować, żeby coś zrobić lub przelogowywać się na FF.

Jeśli Administratorów interesuje jakiego rodzaju są to problemy z forum, to wtedy je opiszę.

A tak na przyszłość, dla wszystkich forumowiczów - jeśli coś nie tak dzieje się z forum, to nie szukajcie sami winnych, ani nie ociążajcie nikogo od razu, tylko pytajcie Administratorów i zgłaszajcie im problemy w formie informacji, a nie skargi lub zażalenia.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Oczywiście opisz problemy - zawsze się nim przyglądamy. U mnie w Operze wygląda dobrze (przynajmniej "z grubsza" - bo sprawdzam tylko z obowiązku "administracyjnego" - na co dzień używam FF).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Forum wygląda dobrze w Operze, nie mam problemów z pisaniem postów. Jednak problemy zaczynają się, gdy robię edycję posta (lub piszę wiadomość w "szybkiej odpowiedzi" i chcę ją skopiować do okienka zwykłej odpowiedzi) i chcę coś poprawić, dodać, zmienić... Często bywa tak, że pokazuje mi się okienko edycji posta z niebiesko-białą obwódką (ukośne paseczki) - wtedy dokładnie nic nie mogę zrobić - muszę klikać kilka razy w różne miejsca okienka, żeby obwódka zniknęła i pojawił się kursor. Jednak problem na tym się nie kończy. Zaczynają się problemy z formatowaniem tekstu... Jeden enter powoduje przeskoczenie kursora o 2-3 linie (za kursorem jest dodatkowe puste miejsce - jakieś 2 linie) i za nic nie mogę zrobić tak, aby backspace'em zlikwidować te rzekome entery, bo jeden backspace cofa o kilka linii. Czasem pomaga korzystanie z "delete" i usuwanie pustych miejsc za tekstem - to trochę uciążliwe...

Bywa też - podczas pisania długiego tekstu, że ostatnie zdania zostają ucięte - zwyczajnie znikają. Czy jeden post ma jakieś ograniczenia jeśli chodzi o ilość znaków?

Podobne problemy z formatowaniem tekstu bywają podczas pisania prywatnych wiadomości (także pojawia się niebiesko-biała obwódka i wielokrotne entery). Bywa też tak, że znika napisany tekst podczas wysyłania wiadomości i okazuje się, że albo została wysłana pusta wiadomość lub znika wszystko tak, jakbym nie wysyłała żadnej wiadomości.

Zdarzają się też błędy inne, np: używam funkcji "szukaj" - jestem pewna, że wszystko robię dobrze, a czasami wyskakuje informacja, że wystąpił błąd. Bywa też (bardzo rzadko, ale zdarza się), że wyskakuje mi "błąd", gdy klikam w "Zobacz nowe posty" - jest tak, jakby nowych postów nie było, a na stronie głównej widzę, że są takie, których nie czytałam ("świeżonapisane") i jestem pewna, że nie było ich przed poprzednim wylogowaniem...

Na razie tyle pamiętam... chyba nic nie pominęłam :)

Na koniec pytanko - dlaczego animowane avatary, po wrzuceniu z komputera na forum, stają się statyczne? - a niektórzy użytkownicy forum mają animowane... - Czy to też może mieć związek z Operą?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Sprawdziłem i nie udało mi się uzyskać podobnych efektów. Czy próbowałaś może Opery na różnych komputerach? Jeszcze będę sprawdzał. Natomiast co do avatarów. Ich rozmiar jest limitowany do 80 na 80 pikseli. Większe avatary są zmniejszane i podczas tej operacji animowane gify niestety tracą swoją "animowaność". Rozwiązaniem jest wrzucanie avatarów animowanych mniejszych niż 80x80 - czyli albo takie należy znaleźć, albo pomniejszyć przed wrzuceniem do odpowiednich rozmiarów za pomocą programu, który zachowuje ruch w obrazku. Niestety problem ogólnie jest nie do przeskoczenia w inny sposób. Jeżeli bardzo Ci zależy na jednym konkretnym prześlij mi go na adres mchrapka@dimpart.pl - zmniejszę go i prześlę z powrotem. Pozdrawiam Marcin

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Animowane gify to najmniejszy problem - sama wiem czym i jak pomniejszyć, żeby zachować ruch animacji :) Nie wiedziałam tylko, że obrazek musi być taki malutki. Jak znajdę coś ciekawego, to sobie zmienię. Jeśli chodzi o błędy na forum, pod Operą, to nie wiem dlaczego u mnie tak się dzieje, jak wyżej opisywałam, ale dzieje się tak niezależnie od ustawień systemu, zarówno na "świeżym" systemie, tuż po formacie, jak i na takim, działającym wiele miesięcy. Nie sprawdzałam jak forum działa pod Operą na innym komputerze, bo siostra używa Firefoxa. Nie ma to też nic wspólnego z ustawieniami Opery... i gdy używam forum przez FF, wszystko jest idealnie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeszcze trochę poszperałem i chyba doszedłem do tego co jest problemem. W opcji Panel kontrolny -> Ustawienia forum (tutaj dokłądnie: http://www.smaczny.pl/forum/board-settings.html) jest opcja "Rodzaj edytora tekstu do użycia podczas postowania" - czy masz tam ustawione rozbudowany edytor. Na dole jest info, że Opera jest niestety trochę dyskryminowana w tym zakresie. Ten edytor tym różni się od nierozbudowanego, że pozwala on na edycję postu tak, jak będzie on potem wyglądał na stronie (np. tekst pogrubiony już podczas edycji jest pogrubiony - normalnie pojawia się on między znacznikami ...).

Tak więc w chwili obecnej jak widzę edytor rozbudowany zachowuje się "dziwnie" pod Operą i jedyną możliwością na uniknięcie problemu jest wyłączenie go w opcjach (właśnie tam gdzie podałem).

Co do avatarków. Zwiększyłem ich maksymalny rozmiar do 150x120px.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Edytor tekstu miałam ustawiony na rozbudowany (nie pamietam, czy był taki od początku, czy ja tak go ustawiłam), zmieniłam na standardowy. Zobaczymy czy to pomoże - mam nadzieję, że tak (okaże się wkrótce). Znam się na forumowych tagach, więc podgląd posta nie jest dla mnie konieczny w okienku tworzenia i edycji. Świetnie, że avatarki już nie muszą być takie malutkie - dziękuję i pozdrawiam :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Trochę wracam do tematu bezprawnego zamieszczania naszych przepisów w innych portalach. WP niestety zignorowała sprawę. Bez komentarza.

Z innych takich przypadków nasza-klasa również zignorowała nasze zgłoszenie o profilu:

http://nasza-klasa.pl/profile/17044910/gallery?page=21 (naliczyłem około 60 naszych przepisów).

Ci przynajmniej się odezwali uważając, że to nie ich sprawa a w ogóle nasze zgłoszenie uznali za niewiarygodne. Gratulujemy kolejnemu portalowi nie robiącemu nic przeciwko "piractwu intelektualnemu".

Generalnie zauważyłem nowe podejście tych "wielkich" do problemu - zrzucają winę na tych, co zamieszczają - a prawda jest taka, że zgodnie z prawem od momentu wiarygodnego zgłoszenia mają obowiązek te przepisy usunąć. Oczywiście wina leży także po stronie zamieszczających - ale z nimi często nie ma kontaktu (jak w przypadku rzeczonego profilu na NK czy też książki na WP). Niestety jedyną chyba sensowną metodą walki z tym jest nagłośnienie sprawy, zgłaszanie różnych naruszeń tak, aż ustąpią. Dodawanie komentarzy o źródle pochodzenia przepisu też może pomóc...

W tym kontekście nasze podejście - polegające na analizowaniu i usuwaniu każdego takiego zgłoszenia - wydaje się jakieś anachroniczne i zupełnie nie przystające do dzisiejszych czasów. Cóż - uczciwość powoli ustępuje pędu do pieniądza...

Można pomyśleć, że niesłusznie się czepiamy, bo to przecież przepisy i jako takie służą do przepisywania. Racja - przepisy po to są i z tym się zgadzamy. Ale najczęściej kopiowane są także zdjęcia, które są już nasze, są na nich nasze konkretne potrawy. Poza tym nie czepiamy się oczywiście o to, ze ktoś zrobił takie same ciasto, lecz o to, że nie chciało mu się nawet tego samemu opisać, tylko zrobił to metodą kopiuj-wklej bez żadnej inwencji twórczej. Pytanie czy w takiej sytuacji opłaca się samemu coś robić, skoro szansa na to, że ktoś znajdzie akurat nasze dzieło na naszej stronie/blogu maleje wprost proporcjonalnie do ilości takich nielegalnych kopii.

Nazwę rzecz po imieniu - postępowanie tych portali (no i także osób podających cudze przepisy/zdjęcia metodą kopiuj-wklej) jest dla mnie żenujące.

Kropka :)

Wczoraj zgłosiłem także następujący profil: http://jessica264.uwielbiam.pl/przepisy/pr...zytkownika.html na którym znalazłem 42 nasze przepisy (na 47 ogółem) :evil: Zobaczymy czy w tym przypadku będzie jakaś reakcja.

Dodam jeszcze, że jak zauważyliście od pewnego momentu próbujemy chronić przynajmniej nasze zdjęcia (dodając do nich podpis).

Wybaczcie, że tak opisuje te wszystkie przypadki. Ale jest to chyba jedyne co mogę robić... Oprócz informowania, że przepisy (a w szczególności zdjęcia) są zawsze czyjąś własnością, którą należy szanować oraz informowania o tym, gdzie tego nie szanują - niewiele.

Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To już jest naprawdę nie do pomyślenia...ta jessica 264 nawet nie zadała sobie trudu,żeby zmienić nazwę mojego przepisu na Kuleczki rafaello...NIE ŁADNIE!!!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Cieszy to, że jednak niektórzy jeszcze uczciwie podchodzą do tego tematu :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Szkoda,ze jestesmy bezsilni i na necie prawie kazdy moze robic sobie co chce.Bez zadnych konsekwencji!!!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Teoretycznie jest możliwość dochodzenia swoich praw (w tym wypadku autorskich) na drodze prawnej - ale w praktyce jest to walka z wiatrakami - jest to zbyt czasochłonne i kosztowne. Jednak trzeba liczyć na ludzką uczciwość. I taką uczciwość prywatni użytkownicy najczęściej wykazują. Prawda jest taka, że część ludzi nieświadomie łamie prawo - spora część poproszona o usunięcie tych treści (w tym wypadku przepisów) tak czyni. Jednak jak widzę obecnie w przypadku dużych portali sytuacja jest nieco inna i (w myśl zasady duży może więcej) np. nasza-klasa odmówiła usunięcia przepisów, wirtualna polska nawet nie odpowiedziała na zgłoszenie. Mam nadzieję, że takie postępowanie szybko przyniesie tym portalom straty (bo z opisanych sytuacji wynika, że to jedyny czynnik, który może ich zmusić do uczciwego postępowania w tym zakresie - czyli usunięcia przepisów). Podobnie taka postawa jaką prezentują (brak chęci usunięcia kradzionych treści) wynika najprawdopodobniej głównie z chęci zarobienia paru złotych czyimś kosztem. Jedyne więc co warto robić to informować o tym jak sprawa wygląda. Większość moich znajomych już wie jak "zdobywa" przepisy wirtualna polska i jak podchodzi do kradzionych treści nasza-klasa.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta