Skocz do zawartości

Rewelacyjna Dieta Protal !


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

Boguniu/b]!!!

Brawo! Szósteczka z przodu, to jest coś! A jakiego słodzika w płynie używasz do pieczenia?

Magda!!!

A u Ciebie piąteczka... chyba pora przesunąć suwaczek.

MalinowaMambo! Fajnie być czasem blondynką, nie? Chociaż nie zawsze jest różowo. Sama pewnie tego doświadczyłaś. A ten bocian to w gnieździe czy w locie? Bo pierwszy zwiastuje dzidziusia a drugi podróże :D

Iriss! Dzięki za sugestie. Zobaczę co będzie po odstawieniu Centrum, ale kto wie, czy jeszcze się nie przydadzą.

Gochna czasami palnie się głupotę i okazuje się, że to wcale nie jest takie całkiem głupie. Nigdy nie wiesz, co okaże się ważne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam;] jestem tu nowa i mecza mnie pytania co do diety protal. przejrzalam kilkadziesiat stron z tego watku ale jest ich tyle ze zajeloby mi to chyba z tydzien aby wszystkie przeczytac, a tak potrzebuje jakiegos urozmaicenia w tej diecie wiec pytam z nadzieja na odp :) czy olej parafinowy to parafina ciekla z apteki? juz dawno chcialam kupic taka parafine ale troche sie obawialam jej oczyszczajacych skutkow..wiec jak jest z ta cala parafina??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MagdaP dużo zdrówka dla córeczki. Taką mamy teraz pogodę, że oprócz tego, że my odważniej na dwór wychodzimy, to wstrętne zarazki też jakoś sobie bezczelnie poczynają. I oczywiście gratulacje spadeczku.

Milka witamy na forum i życzymy szybkich spadków.

Marzeniaw jestem pewna, że zrobisz większe wrażenie niż siostra i może wtedy Ona też da się przekonać do Dukana i może dołączy do nas na forum. Już czekamy... przekaż jej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TheAga90

Witam Cię serdecznie na forum.

Ja kupiłam właśnie parafinę ciekłą w aptece, próbowałam na niej smażyć, jak polecał Dukan, ale to jedzenie było jak dla mnie wstrętne i odpuściłam sobie. Jak moja mama zaczęła dietę, to dałam jej i ona stosowała parafinę, ale jako środek na zaparcia. Piła łyżeczkę parafiny i potem jakoś udawało jej się odwiedzić WC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny!

Usiadłam dzisiaj i bardzo solidnie wzięłam się za odpisywanie. Spędziłam przy kompie ponad godzinę i już miałam kończyć i wysyłać odpowiedź, kiedy zabrakło u mnie prądu i wszystko przepadło. Same pewnie wiecie, że ze drugim razem już to odpisywanie nie wychodzi tak sprawnie. Dlatego odpowiedziałam ile dałam radę i mam nadzieję, że mi wybaczycie, jeśli kogoś pominęłam. Miłego wieczorka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzis zrylam jakis ar z mojego 20 arowego ogródka !

ma to jak mieszkać na wsi raju jak mnie plecy bolllląąąąąąąąąąą;( jeszcze troche i moj kregoslup odmowi mi posluszenstwa wszak juz dal mi 2 ostrzeżenia;(

miłego wieczornego odpoczynku zycze wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za podpowiedz ;] czytalam gdzies o promajonezie na oliwie parafinowej i tak sie zastanawiam czy to parafina by sie nadala do tego...za wszelkie wskazowki serdecznie dziekuje :)

Na początku diety zrobiłam sobie protomajonez

żóltka zmiksowane z olejem parafinowym potem doprawiłam octem, solą musztardą ale...wyrzuciłam go

można poczekać te kilka miesięcy na normalny ten jest wstrętny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. :) Jestem tu nowa, chociaż z dr Dukanem" przyjażnię" się od 19 listopada 2009 i schudłam 12 kg, a jestem kobitką po 50 w trakcie menopauzy. Zaglądałam już od pewnego czasu na to forum , a teraz zalogowałam się i będę częściej, bo tak jak reszta forumowiczów mam pytania, wątpliwości i potrzebuję wsparcia. :) Myślę, że tu to znajdę, co? :)

Witam;] jestem tu nowa i mecza mnie pytania co do diety protal. przejrzalam kilkadziesiat stron z tego watku ale jest ich tyle ze zajeloby mi to chyba z tydzien aby wszystkie przeczytac, a tak potrzebuje jakiegos urozmaicenia w tej diecie wiec pytam z nadzieja na odp :D czy olej parafinowy to parafina ciekla z apteki? juz dawno chcialam kupic taka parafine ale troche sie obawialam jej oczyszczajacych skutkow..wiec jak jest z ta cala parafina??

Witajcie Dziewczyny! Śmiałomożecie pytać, bo zawsze znajdzie się Kobiałka,która będzie znała odpowiedź :D Na wsparcie i ewentualnie lanie też możecie liczyć :-D

Magdo, Olinko, Boguniu, Ivonko, MarzeniuW, Marcyndo, Śnieżynko, Marudko - pozostałe spadające w dół Protalki - szczerze wam gratuluję !!!

Ja o swojej wadze moge napisać to samo co wczoraj, przedwczoraj, przedprzedwczoraj... .............czyli bez zmian........... :) :)

Magda - pokaż swojej mamie mój suwaczek i moje osiągnięcia...namów ją, ja też mam juz całkiem blisko do 50... niestety ale sie nie daję, a co... jeszcze przed 50 musze sie wylaszczyc... ( moze zdążę... :) ) choc przy moim tempie spadków to boje sie że sie do 80-tki nie wyrobie. Jak to kiedyś napisała Śliweczka, będę laseczką :)  z...laseczką

A co do bocianów to przypomniał mi sie stary dowcip o tym jak dwa bociany sie spotkały na pogaduchy :

Jaden pyta - " A ty kolego co dzis robiłeś ?"

Drugi odpowiada - " Nalatałem sie duzo , Kowalskim wrzuciłem przez komin syneczka, do Nowaków dostarczyłem bliźniaki... A ty kolego co robiłeś dzisiaj ? "

Na co ten pierwszy mówi - " Ja... właściwie to nic, polatałem sobie tak dla jaj postraszyć nad akademikami....."

:D :-o :-D

Dzięki Margarete, trzymam kciuki za Ciebie. Rozbawiłaś mnie tą Laseczką z laseczką i dowcipem o Bocianach, hahaha co Ty wcześniej się wyrobisz napewno :-D

Magda!!!

A u Ciebie piąteczka... chyba pora przesunąć suwaczek.

No jest piąteczka,ale przyjęłam zasadę, że przynajmniej przez 2 dni muszę ją z rana zobaczyć :D Tak więc jestem dobrej myśli, że jutro zmienię suwaczek. 

Jejku Dziewczyny, ja tu takie postanowienie, że 1000% Dukan, a babcia specjalnie dla mnie się pofatygowała i przyniosła mi jedno z moich ulubiony dań - ryż z kurczaczkiem, marcheweczka i przyprawami.... Jak ona mogła :D Tak więc niestety ale zgrzeszę ale dopiero w niedziele - bo warzywka to trochy się usprawiedliwię, ale ten ryż zakazany, no ale babci się nie odmawia, wkońcu miała kawałek domnie... No i nie dużo go zjem :D Przyjmę lanie z godnością, ale dopiero jak zjem :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam;] jestem tu nowa i mecza mnie pytania co do diety protal. przejrzalam kilkadziesiat stron z tego watku ale jest ich tyle ze zajeloby mi to chyba z tydzien aby wszystkie przeczytac, a tak potrzebuje jakiegos urozmaicenia w tej diecie wiec pytam z nadzieja na odp :D czy olej parafinowy to parafina ciekla z apteki? juz dawno chcialam kupic taka parafine ale troche sie obawialam jej oczyszczajacych skutkow..wiec jak jest z ta cala parafina??

witaj aga:) o parafinie juz dostalas odp wiec nie bede sie powtarzac:) powodzonka!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soko... powaznie i Ty?! ah.... a ile schudłaś... bo napisałas tylko że przez świeta 3kg wróciło.... u mnie waga martwa... eh...

Natomiast z tą DIETĄ TURBO to nie wiem dziewczyny uważajcie - moja mama też ją stosowała, też kupiłyśmy w necie... tą wersję 10cio dniową robiła i fakt faktem nie chodziła głodna bo wciaz coś miała w jadłospisie ale i nie schudłą ni grama! i taka z tego turbo dieta... wg mnie ten schemat jest dośc bogaty więc w sumie nie mam przekonania do tej diety... coś za dużo obiecują jak na tak krótki czas i tak bogate menu...

Nutko schudłam 12 kg w ciągu ponad pół roku. Tak więc już od początku dieta działała wolno, ale działała... Przytyłam 3 czyli na minusie nadal mam 9 kg. Marzy mi się zrzucenie jeszcze min 6 kg. Za 2 miesiące mam bal magisterski i przydałoby się jakoś wyglądać..

Jeśli chodzi o Ciebie to kurcze naprawdę przedziwne jest to co się z Twoją wagą dzieje. Przecież to jest sprzeczne z wszelkimi prawami natury żeby waga tak stała i stała! Może warto wybrać się do dobrego dietetyka?

No wiec Soko moja rada jest taka, zastanow sie jakmi sposobami racjonalnymi oczywiscie(nie zadne glodowki czy inne kapuscianki) chudlas wczesniej.Ja sobie to i owo przemyslalam, poczytalam na temat zdrowego i dietetycznego odzywiania i nie chce sie juz po raz setny powtarzac ale zdecydowalam sie zrezygnowac z samych bialek, byc na PW(warzywa mi o wiele lepiej odpowiadaja niz miecho, ktorego nigdy wczesniej za wiele nie jadlam)i zastosowac ogolna zasade dla wszystkich diet, ktora nie jest zasada przy dukanie.Jesc czesciej ale mniej, nie objadajac sie(ok 4 posilkow mi wychodzi), ostatni posilek ok 6 godz przed snem.Jakos 3 godz przed snem sie nie sprawdzilo u mnie, bo nadal sie kladlam z pelnym zaladkiem.Moze moje trawienie jest wolniejsze i potrzebuje wiecej czasu, zeby nie klasc sie do lozka z pelnym brzuchem.Od paru dni widze znizki i mam nadzieje, ze sa trwale.Jak osiagne swoj wagowy cel przejde na utrwalanie, licze, ze bedzie do poczatek kwietnia.Jesli nie bedzie to i tak mam zamiar wprowadzic juz ciemny chleb,zolty ser i od czasu do czasu jakas kasze czy ryz.Z uczt poki nie bedzie wagi, ktora chce-zrezygnuje.Najwyzej posiedze w III fazie dluzej i dluzej poutrwalam.

Sandro problem jest taki że racjonalnymi sposobami nigdy nie chudłam :-o byłam na diecie kopenhaskiej na której ładnie schudłam 5 kg w pierwszym tygodniu. No ale wiadomo- to prawie głodówka i efekty ciężko utrzymać. Byłam też na kapuścianej ale czy schudłam bo nie miałam wagi do dyspozycji.

Racjonalne, zbilansowane diety nic w moim przypadku nie dają. Jakoś na początku roku z racji że zaczęłam dość intensywnie ćwiczyć aerobowo postanowiłam przejść na coś na kształt III fazy dukana żeby dostarczyć sobie trochę węglowi. Jadłam więc ciemne pieczywo, makaron pełnoziarnisty, warzywa etc. Efekty były żadne :) dlatego powróciłam jako córka marnotrawna na II fazę, która też już nic nie daje :D

Poza tym będąc na dietach, na których mogę jeść wszystko ale w jakichś ograniczonych ilościach pozwalam sobie na zbyt wiele, bo czuję zbyt duży luz. Dlatego dukan najbardziej mi odpowiada, bo kiedy wiem że mogę jeść tylko określone produkty to się tego trzymam.

No ale, chyba trzeba będzie coś zmienić, ale jeszcze przez jakiś czas będę trzymać dukana, zobaczymy..

Odnośnie tego co napisałaś o jedzeniu 6 godzin przed snem to wydaje mi się, że to jednak za dużo. 4 godz moim zdaniem by wystarczyły. Podczas kilkugodzinnego snu organizm też musi czerpać skądś energię. Na różnych niegłupich forach wyczytałam, że najlepszy na ostatni posiłek jest chudy twaróg. Oczywiście nie można zjeść za dużo, kolacja powinna być skromniutka :-D

Tak w ogóle to super, że w końcu znalazłaś odpowiednie dla siebie rozwiązanie. Trzymam kciuki :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.