Skocz do zawartości

Rewelacyjna Dieta Protal !


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny a w I fazie diety jaka zawartość węglowodanów i tłuszczów jest dozwolona ( w gramach) .

Często piszecie produkt "tolerowany" co on oznacza?

Przepraszam że może pytam o banały ale dopiero się uczę " odpowiednio jeść", a jeszcze nie przysłali mi książki Dukana ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny a w I fazie diety jaka zawartość węglowodanów i tłuszczów jest dozwolona ( w gramach) .

Często piszecie produkt "tolerowany" co on oznacza?

Przepraszam że może pytam o banały ale dopiero się uczę " odpowiednio jeść", a jeszcze nie przysłali mi książki Dukana ;)

Pytaj pytaj, od tego tu jesteśmy.

Nie ma ograniczenia co do liczby tłuszczy i weglowodanów. Po prostu zjadamy ich jak najmniej sie da :sad: Zasadniczo jak w produkcie jest więcej białka niż sumy tłuszczy i węgli to mozna to zjeść.

Prosukty tolerowane to produkty które można zjeść ale czasami mogą one przystopować dietę, dlatego mozna jeść ich ograniczone ilości, np:

  • jogurt jogobella light - 2 szt dziennie
  • otręby pszenne - 1 łyżka
  • otręby owsiane - 2 łyżki
  • maka kukurydziana albo skrobia - 1 łyżka
  • kakao - 3 łyżki

Jeżeli waga zacznie się stopować warto na kilka dni odstawić te produkty, może prócz otrębów bo wg Dukana są one bardzo pomocne, szczegłonie przy zaparciach.

No, to mam nadzieje że pomogłam :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim we wtorek.

Ciągle nie podjęlam decyzji co do Świąt i mojego Protala, nie mam zdobytej mojej założonej wagi (testu nie robiłam to nie wiem ile dukan mi przykazał być na II) i psychicznie boję się wlazić do kolejnej fazy. ktoś wspominał że skoro waga spada powoli to lepiej bo się dodatkowo utrwala...może to racja- w sumie na to liczę. Wiecie jak ja mam dziwnie? Dziś ostatni dzień P a waga od ostatniego spadku na P+W w miejscu. Normalnie odwrotnie :sad: . Licze na ruch wagi przy warzywach i jakies czestsze wizyty wc.

Marudka masz bardzo ambitne plany kulinarne.

ja poprzestane na przystawkach i serniku, zwłaszcza że te świeta sa krotkie a wiekszość czasu spedzam u rodziców i dziadków.

Rodzice są bardzo zadowoleni z diety, mama osiągneła 58 kg tata wazy coś poniżej 88.

nie jest to wynik 80 który mu wyznaczyłam ja, ale z tej setki którą miał ładnie zszedł i wygląda b. dobrze. Niestety albo stety w święta marzą o kilku niedukanowych potrawach- jednak mają bardzo mocne postaniowenia pozostawienia w swoim menu otrębianki, chudego miesa oraz czwartków Protalowych ;) No i mają bardzo duzo ruchu -działka, spacerki, rower :sad:

Ja za to wczoraj się wybrałam na lekki joging ni i tą siłownię, myslałam że dziś będzie ciezko wstać, ale nawet wszystko działa, bez zarzutów :sad:

Dziś znow sobie potruchtam.

Pochwalę sie ...wczoraj zmianę mojego wyglądu dostrzegło dwóch facetów :sad: takich którzy czasem wpadają do mnie do pracy! Miło tak!!!

Śliweczko powodzonka w jazdach.

Szyszunia namowilas mnie na kawkę ale tym razem z imbirem :sad:

Malynko gratuluję okragłej 60 i tego rozmiaru WOW :(

Witam nowych i dietujacych Protalowiczów.

miłego dnia!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj stanęłam na wagę i 60,00kg czyli po 1 dniu uderzeniówki 400g mniej.....

I jeszcze do zrzucenia 10kg..Ile dni powinnam stosować uderzeniówki?( dzisiaj jest drugi dzień)

Ja miałam 12 kg w sumie i zrobiłam uderzeniówke przez 5 dni.

spokojnie tyle starczy.

Witam w Protalu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z pochmurnego,deszczowego Podlasia.

Moja waga troszkę w dół mimo warzywek,co cieszy strasznie :)

Śliweczko super, że tak dobrze poszła Ci ta pierwsza jazda:) Tez trzymałam kciuki ;) Pamiętam, jak ja pierwszy raz wsiadałam do samochodu -faktycznie stres niesamowity - też wtedy po raz pierwszy za kólkiem siedziałam... Ale tez było wszystko ok. Już teraz bedzie duuużo lepiej :sad: A ogarniac to wszystko szybko się nauczysz... Trzymam kciuki.. kiedy następna jazda? ;>

PS ja też widziałam te zdjecia... a szczęka to jak mi opadła, to do tej pory nei mogę jej do końca podnieść... Naprawdę szok iwielkie ogromne niesmaowite gratulacje :sad: Wytrwała bestia z Ciebie :sad: :sad: :sad:

Gosiulek,dziękuję :) Kolejna jazda w piątek o 7.00 rano :)

Wytrwała bestia...No czy wytrwała to nie wiem,ale bestia na pewno :(

A.. chyba Śliweczka pytała co kto na święta robi.. Więc ja sobie podrukowałam parę przepisów i oto mój jadłospis (ale nie wiem czy to wszystko zrobię):

W MIARĘ PROTALOWO:

Rolada wołowa (w środku śląska kiełbasa)

Rolada z piersi kurczaka (w środku parówka z linessy)

Kapusta z grzybami suszonymi

Może czerwona też.. ale ja nie lubię..

Kluski dla wybrańców ;-P

Pasztet z kurczaka i wątróbki drobiowej

Galaretka z kurczaka

Jaja faszerowane (czymś dozwolonym)

Sałatka warstwowa śledziowa lub

Śledzie – kolorowa sałatka

Tzatziki

Zapiekanka z wędzonej ryby (to Twoje ;-P)

Śledzie w sosie musztardowym

Może bigosik – ma jeszcze w zamrażarce.. ale muszę go

‘rozcieńczyć’ dodatkową kapuchą - bo za słona kiełbaska była.

Jajka też w sałatce zrobię z majonezem i szczypiorkiem.

Gotowana szynka będzie i wędlinki – do tego sosiki

chrzanowy z żurawiną, tatarski, i chyba musztardowy

- ale te to gotowce kupiłam..

To chyba na tyle. A i zupka – albo rosół na piersiach, albo żurek

na rosole na piersi ;-P.

Co tak ewentualni goście sobie zażyczą!!!

Jej!!! Aż tyle???? No to muszę troszkę dodać do menu światecznego :lol:

Któraś z dziewczyn pisała o gofrownicy za 30 zł.Nie radzę jej kupowac.Gofry z takiej gofrownicy są gumowate i niesmaczne.Dobra gofrownica powinna mieć co najmniej 1200W,a te które maja mniej są do d..y.

Witam "nowe",gratuluję spadków wszystkim które zaliczyły "dołek",a reszcie wytrwałości życzę.

Pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w ten niezbyt piękny ,mglisty poranek.

Moja waga pokazała dziś 70,7 kg czyli pięknie w dół idzie.narazie jednak zostawię suwaczek w spokoju jak skończe białeczka to przesune.Ale oczywiście bardzo pozytywnie mnie to motywuje i juz niedługo zobacze 6 z przodu.huraaaa

wczoraj mężuś wylicytował mi sukienko -tuniczkę na allegro za 14 zł+13 przesyłka.Szybko rano przelewik zrobiłam mam nadzieje że do świąt dojdzie.rozmiarek taki uniwersalny S-L także mam nadzieję że zarówno teraz jak p później(po zrzuceniu sadełka)będe ją nosić.

post-19125-1269935964_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

no i nie wyspapalam sie:(najpierw sie przebudzial o 6 i sie troche krecilam a o 8.30 to juz koniec spania bylo....aaa mialam byc w wyrku do 10.30!!!

W MIARĘ PROTALOWO:

Rolada wołowa (w środku śląska kiełbasa)

Rolada z piersi kurczaka (w środku parówka z linessy)

Kapusta z grzybami suszonymi

Może czerwona też.. ale ja nie lubię..

Kluski dla wybrańców ;-P

Pasztet z kurczaka i wątróbki drobiowej

Galaretka z kurczaka

Jaja faszerowane (czymś dozwolonym)

Sałatka warstwowa śledziowa lub

Śledzie – kolorowa sałatka

Tzatziki

Zapiekanka z wędzonej ryby (to Twoje ;-P)

Śledzie w sosie musztardowym

Może bigosik – ma jeszcze w zamrażarce.. ale muszę go

‘rozcieńczyć’ dodatkową kapuchą - bo za słona kiełbaska była.

Jajka też w sałatce zrobię z majonezem i szczypiorkiem.

Gotowana szynka będzie i wędlinki – do tego sosiki

chrzanowy z żurawiną, tatarski, i chyba musztardowy

- ale te to gotowce kupiłam..

To chyba na tyle. A i zupka – albo rosół na piersiach, albo żurek

na rosole na piersi ;-P.

Co tak ewentualni goście sobie zażyczą!!!

Maruda !!az tyle rzarcia na 2 dni?????a potem sie dziwic,ze niestrawnosci w swieta sa:)hihi

Dziewczyny a w I fazie diety jaka zawartość węglowodanów i tłuszczów jest dozwolona ( w gramach) .

Często piszecie produkt "tolerowany" co on oznacza?

Przepraszam że może pytam o banały ale dopiero się uczę " odpowiednio jeść", a jeszcze nie przysłali mi książki Dukana ;)

gosik169 dziewczyny Ci juz powiedzialy odnosnie tolerowanych produktow;od siebie dodam,ze przed rozpoczesciem diety najpierw warto przestudiowac ksiazke;ja przeczytalam dwa razy zanim zaczelam diete stosowac;naprawde bez tek ksiazki wiedzy przedtem czulabym sie bardzo zagubiona;jakolwiek jednaj pytaj o wszystko zanim Ci ksiazki nie przysla:)

lece otrebianke robic:)mniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misza oraz reszta.. :sad: kakao można az 3 łyżki dziennie??? Czy chodzi o łyżeczki może??

Misza test był tu: http://www.regimedukan.com/fr/268-acces-reserve

a tłumaczenie sensowne do tego testu tu: http://forum.gazeta.pl/forum/w,95274,10558...lumaczenie.html

Malynko mega wielkie ogromne gratulacje !!! Kurczę jak ja juz bym chciała być na tym etapie co Ty... :sad: A powiedz mi ile Ty masz wzrostu, że piszesz o mierzeniu ubrań juz w rozmiarze 36 ;> tak patrze, że podobnie startowałyśmy i wsumie podobne cele.... Fajnie by było mnieć to już za soba, ale pocieszam się, że jeśli pszłoby tak jak u ciebie, to do końca maja może się wyrobię...

Tym bardziej, że dzisiaj moja durna waga uparcie wkazuje 66.8kg !! :sad: Juuupiii Dalej ciagniesz do tych 58?? Jeśli tak to trzymam mocno kciuki :sad:

śliweczko wytrwała to Ty jesteś na pewno i oby tak dalej... :(:) A w piatek to będę trzymac kciuki to bede chyba przez sen ;) Bo przecież to jakaś barbażyńska godzina !!

Marudko ja Ciebie naprawde niesamowicie podziwiam z tym zapałem do gotowania.. Tez bym tak chciała.. no ale może kiedyś ..:sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj mężuś wylicytował mi sukienko -tuniczkę na allegro za 14 zł+13 przesyłka.Szybko rano przelewik zrobiłam mam nadzieje że do świąt dojdzie.rozmiarek taki uniwersalny S-L także mam nadzieję że zarówno teraz jak p później(po zrzuceniu sadełka)będe ją nosić.

I26 bardzo fajna ta tuniczka ale ja osobiscie bym raczej tego nie zalozyla niestety...ja unikam takich bombek sukienek bo niska jestem :)ale gdybym miala taaakie nogi jak ta pani z fotki to wow;moglabym i bez tuniki chodzic :sad:

hmm jesli to tunikea ze zdjecia to ladna! ;) a mam pytanie dziewczyny, odnosnie serkwow homogenizowanych, wy kupujecie smakowe np waniliowe? bo ja zauwazylam taki smakowy najmniej 2,5%.. niby sie miesci, alenie wiem jak to jest w takich serkach z cukrami na 100 g

paulu55 ja jadlam na poczatku takie waniliowe(ja wogole mam problem zdostaniem w UK jakichkolwiek serkow homo)ale maja one sporo wegli wiec poki co odstawilam je;jak mam zjesc cos slodkiego to wole zrobic sernik:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malynko mega wielkie ogromne gratulacje !!! Kurczę jak ja juz bym chciała być na tym etapie co Ty... ;) A powiedz mi ile Ty masz wzrostu, że piszesz o mierzeniu ubrań juz w rozmiarze 36 ;> tak patrze, że podobnie startowałyśmy i wsumie podobne cele.... Fajnie by było mnieć to już za soba, ale pocieszam się, że jeśli pszłoby tak jak u ciebie, to do końca maja może się wyrobię...

Tym bardziej, że dzisiaj moja durna waga uparcie wkazuje 66.8kg !! :sad: Juuupiii Dalej ciagniesz do tych 58?? Jeśli tak to trzymam mocno kciuki :sad:

gosiulek nie narzekaj babo:)Ty zaczelas 1 marca i spadlas juz 7.5 kg,rewelka!!!!!ja startowalam 1 lutego z wagi 72 i po dwoch miesiacach mam wachania miedze 65 i 64 ale trwam dzielnie!!!prznajmniej do 60:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.