Skocz do zawartości

Rewelacyjna Dieta Protal !


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

o widze Nutę cynamonu a ja mam własnie do Ciebie kochana pytanie. Chodzi o to ze biore tabletki antykoncepcyjne w 7 dniowej przerwie miedzy opakowaniami brałam Duomox 1 g który je osłabia teraz zaczełam nastepne opakowanie czy powinnam stosowac dodatkowa metode antykoncepcji? Pamietam ze kiedys tez w przerwie miedzy opakowaniami miałam wirusa i wymiotowałam moja ginekolog powiedziała ze jak w przerwie to nic sie nie dzieje co innego jak by sie brało i wymiotowało tylko nie wiem czy to dotyczy tez antybiotyków bo one dłuzej działaja. Ja jestem uczulona na penicyline a duomox ma jakas pochodna ipomomo tego ze nie zazywam juz chyba 3 dni to mam wysypke na policzku i na skroni.duomox brałam 5 dni 2x nadobe po poł tej tabletki 1 g czyli tak jakby 500mg. dzieki z góry za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misza to po ile wy tam macie w tbs m2?

Główne składniki miesięcznych opłat:w gliwickich tbs 1 na realizowanej inwestycji

· stawka czynszowa - 9,60 zł/m²

· ogrzewanie - 2,00 zł/m²

· zimna woda + kanalizacja - 9,00 zł/m³

· podgrzanie ciepłej wody - 11,00 zł/m³

· wywóz śmieci - 5,78 zł/os

· energia elektryczna - indywidualne rozliczenie z GZE S.A

ja sobie to tak tłumacze:na 3 osoby mieszkanie 2 pok z osobna kuchnia i balkonem

czynsz9,60x52m2=500

śmieci3x5,78=17,34 = 517.34 to sie płaci co miesiąc

do pierwszego rozliczenia za wode licza 5 m3 na osobe a potem płaci sie pod koniec roku za kilka miesiecy=135 zł

ogrzewanie 2,00x 52m2=104 zł co miesiac płatne pod koniec roku

Zimna woda +kanalizacja 8 m3x9,00=72

ciepła woda zuzywam 8 m3 to ciepłej na mc zakładam ze 5 m3 to podpbno na wodomierzu jest jakis licznik i jak leci ciepła woda to on liczy osobno ta wode 5x 11,00 zł=55zł

czyli oprócz517,34 na mc topozostałe opłaty na rok to:

ogrzewanie 104x12=1248zł to nawet nie drogo tutaj troche wiecej dalismy za 2 tony wegla i 2 kubiki drzewa i trzeba było ciągle schodzic do tego głupiego pieca centralnego do piwnicy i rozpalac brrrrrrrrr

zimna woda i kanalizacja 72x12= 864zł

ciepła woda 55x12=660 zł

1248+864+660=2772:12=231

czyli 517,34+231=748,34zł ok na miesiac + prad

nie wiem jak jest z kuchenka ale piekarnik idzie miec elektryczny a dopalników mozna przełozyc gaz z butli tylko dysze sie zmieni jesli oczywiscie byłaby kuchenka na prad.

Wiem ze o zmiany w mieszkaniu trzeba pisac podania to chybA niewielki problem.

Wiec Misza moze podowiaduj sie dokłądnie w gliwicach jest np.tbs 1 i tbs 2 i sie troche róznia.

ja na wynajmie płace tyle 750 co mc i do tego jeszcze 1300 na rok na ogrzewanie wiec wiesz tbs wyszedł by nawet taniej mogłabym sie zameldowac,bloki ładnie zrobione, i mogłabym sobie zrobic po swojemu. Oczywiscie o niektóre rzeczy musiałabym pisac podanie.

Minusem jest partycypacja ale wolałabym wziasc kredyt na 40 tys niz na 150 przy takiej kwocie to te banki porąmbało spłaca sie ok 100 tys wiecej toz to 2 nowe samochody:>

No ja nie wiem jak to jest, ale tak nam powiedziała pani w biurze TBS - w tym z tego co kojarze to jest w tym woda ale zimna, znaczy zaliczka na nią. Ja sobie dałam spokój, TBS ma tylu samo zwolenników co przeciwników więc może warto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w popołudnie :sad:

Rozmowa widzę się rozwinęła ... u mnie jest tbs ale bardziej jako zarzadca budynków.

A ja zakupilam mieszkanie na kredyt, mam więc wlasnosc ktora za 28 lat bedzie w pelni moja, no chyba ze wygram w totka ;)

A u mnie okropnie pada :sad: nici chyba z mojego biegania popoludniu, no chyba ze sie wypogodzi.

Monia weź sobie kochana poczytaj ulotkę, nie obraź sie że tak pisze ale tam masz wszystko jak byk napisane, zarowno o dzialaniach niepożadanych jak i o interakcjach z innymi lekami :sad:.

Dziś na obiadek pulpeciki w sosie, na szczescie ugotowałam wczoraj.

Biorę sie za bary dziś z porzadkami (dopiero!!) oraz musze rozmrozić lodówkę.

Jak myślicie zdązy się rozmrozić od 16 do wieczora???

:sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olinko ja nie taka obrażalska :sad: Ja wiem że antybiotyk osłabia działanie tabletek, ale ja antybiotyk brałam jak miałam przerwe w tabletkach a o tym to nic nie pisze. Pisza o tym jak sie zapomni tabletke w róznych fazach cyklu , pisza o wymiotach i o biegunce ale o tym nic. No cóz chyba lepiej zastosowac dodatkowa metode to bedzie najpewniejsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś na obiadek pulpeciki w sosie, na szczescie ugotowałam wczoraj.

Biorę sie za bary dziś z porzadkami (dopiero!!) oraz musze rozmrozić lodówkę.

Jak myślicie zdązy się rozmrozić od 16 do wieczora???

;)

Olinko - wyjmij wszystkie produkty i zawiń w koc, żeby je odizolować i żeby sie nie ociepliły a do lodówki wstaw garnek z wrzątkiem i zamknij drzwi. To przyspieszy odmrażanie, może to nie jest "najzdrowsze" dla lodówki ale skuteczne. jak by co to zmień wodę na nową, gorącą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasias dzieki:)no wiem,ze zadnego miodu ale ta wedlinka generalnie gotowana byla i cos tam tyko musialo byc w zalewie...a naprawde miala super parametry bo wegli tam bylo 1g, tluszczu 0.2 a bialek 20g...coz trudno..chyba jej nie kupie;pomyslalam,ze moze bedzie lepesza bo z indyka a kiedys kupilam gotowana ale ze swinki

ja to len do cwiczen jestem ale zmuszam sie powoli bo sama dieta to dla mnie za malo;za wolno idzie niestety;poza tym wisza mi uda to moze troche sie ladniejszcze zrobia:)

iriss chciałam zaproponowac, żebys kupiła sobie kilka plasterków dla smaku.. ale Ty chyba mówisz o pakowanej wędlince, co??

To ja bym pożyczyła sobie od Ciebie troszku :( Bo ja nie wiem co ja w sukienkę wsadzę.. chyba skarpetki.. bo nawet w rulonik nie mam co zwijać :sad:

No i Iriss domagałaś się odpowiedzi - to masz.. Ja wiedziałam, ze jak taka niereformowalna i ja wszystkim na wszystko bym pozwoliłam.

Ale nic to - MNIE NIE SŁUCHAJ - bo ja na białkach pół jabłka wcinam!!! Tylko, że jak już mówiłam, albo schudne cosik albo nie.. i nie będę się tym już martwić!! Więc mnie nie słuchamy!!!!!!!!!!!

Marudko - ja mogę Ci z chęcią też troszkę oddać :sad: Chociaz przez dietę tak mi się wydaje, że troche się same skurczyły..

Nieeee noooooo ;) Mi to jabłko by chyba przez gardło nie przeszło ;pWydawałoby mi się, że to taki grzeeeech straszny :sad: Ale dobrze, przynajmniej mnie nie korci, a Ty tu nie mów głośno, że jesz jabłuszka i chudniesz, bo zaraz wszyscy się na jabłka rzucą i będzi eklops :sad::):sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo w codziennym noszeniu duży biust jest bardzo niewygodny.

Madre słowa, zgodze się z Toba w 100%.. A czytając Twoją historię z dekoltami itp .....Hmm może ja dlatego tak lubię golfy ;P ;);):sad:

A a propo tych ciężarów.. to weź teraz idź sobie pobiegac - masakra... tzn nie żebym ja jakieś ogromne piersi miała, ale i tak jakoś mi zawadzaja.. Ale dobrze, że troszku mi ich teraz ubywa :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie po południu :sad:

Dzisiaj miałam 2razy więcej załatwiania niż przypuszczałam, bo w drodze do centrum zadzwoniła pani ze sklepu meblowego z informacja, że mogę zapłacić za stół, który zamówilismy i jutro już mogą go przywieźć. Musiałam poprzelewać pieniądze, trochę z karty trochę z bankomatu, ale się udało i na święta będziemy mieli nowy stół :( :) :) . Prawdę mówiąc bardziej mi zależało, żeby był na komunię, ale trochę liczyłam, że na święta też się uda.

Marudko jeślichodzi o reakcje na komplementy takie wchodzace nieco w intymne sfery to zdecydowanie najważniejsze jest kto i jak je przekazuje. Jeśli to był w Twoim wypadku stary głupi dziad od ciastek to nie dziwię się, ze założyłaś sweterek,ja zapewne od razu włożyłabym kożuch, bo pewnie subtelność nie jest jego najmocniejszą stroną. Kolegę od "ślicznej bluzeczki" bardzo lubię i bardzo lubię też jego komplementy, których mi nie szczędzi od czasu zejścia z wagą, rozśmieszyło mnie tylko, że tak nawiązał do mojego dekoltu. Jeśli chodzi o reakcje na komplementy i własną urodę, a przede szystkim figurę to najwięcej pomogł mi mój cudowny Mąż, dzięki któremu uwierzyłam w siebie i doceniłam swoje atuty.Wszystko przed Wami Marudko, mam nadzieję, że Twój Adaś sprosta również temu zadaniu :)

Maragretko kuruję się, Ty też kochana się kuruj i może trochę poćwicz ten swój kręgosłup, mnie to zawsze pomaga, a ja z kręgosłupem nie mam lekko. Chętnie zostawiałabym swój biust w domu ;) , to jest doskonały pomysł, przynajmniej czasami :sad: Słyszałam kiedyś taką opini,e, oczywiście od mężczyzny, że kobiece biusty są zabawką męską, tylko do diabła dlaczego my musimy tę zabawkę nosić :sad:??: :sad: :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej kochane dziewczyny!!!! ale dzien...nie moge sie zdecydowac czego chce...wpierw chcialam myc okna bo ladna pogoda...potem stwierdzilam, ze mam to gdzies i tak swiat w tym roku nie mam...potem silownia, za chwile stwierdzilam , ze juz mi sie kompetnie nie chce..potem namowilam narzeczonego zebysmy gdzies pojechali no i pogoda sie spieprzyla, zaczelo wiac i padac grad...i tak siedze i pisze z Jego laptopa w dodatku maca a tu jakos wszystko inaczej dziala.Moj komp se zepsol i wlasnie narzeczony z nim walczy , robi formaty i inne takie coda zeby powrocil do zycia...

Waga ladna:)prawie 51.Wczoraj wieczorem bylo jeszcze 52, poszlam spac glodna i rano juz prawie 51.W pt zrobie sobie bialka a od sb ide na utrwalanie.

Irys nie znam tego twarozka, o ktorym piszesz.To jakis brytyjski twarozek?dobry?podaj parametry i gdzie go kupujesz to tez go poszukam.

Maruda ale mnie rozsmieszyla Twoja opowiesc o tym nienazartym upierdliwcu w pracy, ja tez raczej z usmiechem na twarzy ale konkrtnie odszczeknelabym sie, zeby takiemu w piety poszlo i wsadzil sobie swoje teksty w d...

Gosiulek fajny serial wczoraj zaczelam ogladac "Flash Forward", jakos bardziej przekonwywujacy od heroes.Jestem przy 4 odcinku i juz mnie wkrecil.

Nutka sprobuj chociaz na tydzien konczyc jedzenie wczesniej i jesc troszke mniej...nie chce Cie juz namawiac do zmian ale skoro dukan w 100%dukanowy nie dziala to trzeba go przemodyfikowac.Skoro chudlas na diecie warzywnej rok temu tzn wg mnie, ze bardziej dzialaja na Ciebie warzywa...no ale sama musisz sprobowac pokombinowac inaczej motywacja znowu siadzie i przy kolejnej sposobnosci pekniesz.

Spadam kobietki kochane do robienia obiadku.Caluski!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HAHAHA

Ale widzisz - to ja np jestem inna.. jak kiedyś miałam dekold i oczywiście ten sam

co mnie dziś wkurzył coś powiedział.. UBRAŁAM SWETER!!! To ja chyba sobie nie

radzę z głupimy uwagami - czasami brak mi poczucia humoru!!!!!!!!!

Marudko, ja widze, że my zamiast po tej naszej mechanice, być mega pewne siebie to tak nie do końca ;> Ale ja to nerwus jestem.. Z jednej strony bardzo dlugo uśmeicham się do ludzi, nawet jak mnei denerwują, ale w pewnym momencie ta granica sie przegina i nie chciałabym wtedy być w skórze Twojego kolegi z pracy ;p Kiedys no nie wyrobiłam i na Dziekana naw\krzyczałam ;p się zdziwił człowiek, A mój Kotek to mnei siłą prawie do niego wyciągał - ale sprawa była załatwiona ;p

A tak czytam jak piszes zo tym koledze, tu o ciasteczkach, tu jakies inne głupie uwagi.. powiedz kiedys przy nim tak niby przy nim, niby nie do niego, że generalnie to zawsze myślałaś że to kobiety sa plotkary, a tu prosze.. człowiek się zawsze uczy ;p No i któras Ci dobrze powiedziała apropo urodzinowego ciacha... Że na urodziny to się prezenty przynosi, a nie wymaga poczęstunku ;)z reszta to troche niegrzeczne z jego strony ;>

Witam kochane chudzinki ;]

Kocham moja wage!!! Chyba zal jej bylo mnie, ze spalilam ta patelnie i dzisiaj rano niespodzianka -1,5 kg niz poprzedniego dnia, sama nie moglam w to uwierzyc bo jestem na warzywkach i spodziewalam sie raczej, ze waga bedzie stac w miejscu i chyba z 3 razy stawalam na wage, zeby sie upewnic ;)

Ja tez naleze do biusciastych kobiet i musze przyznac sie, ze kiedys mnie strasznie krepowal wzrok innych skierowany ponizej mojej twarzy ;D ale sie z tego wyleczylam i teraz uwazam, ze moj biust to moj najwiekszy atut;)

milego popoludnia i duzych spadkow zycze ;]

ja też na poczatku chudłam i to wcale nei mało na warzywkach... A najlepsze jest jescze co innego..Dietę zaczynałam razem z @, więc nie zuważałam jej wpływu na dietę... A teraz taknaprawde jest mój pierwszy @ w trakcie diety.. no i jak juz wczoraj pisałam nażarłam się wieczorem warzywkami jak diabli... i myślałam , że waga dziś to zauwazy 9tym bardziej, że naprawdę jadłam dośc późno,,,) a waga co?? Dzisiaj pokazała kolejne 0.2 mniej... Ona mnie zawsze zadziwia :sad: A na wage wchodze zawsze minimum 3 razy, co by sprawdzić czy sie powtarzaw swych obliczeniach... :sad:

NO i dzisiaj 3krotnie pokazała : 66.6kg :sad::):sad::) JUPIIIIII Coś na suwaczku dużo tych 6 dzisiaj mam :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiulek fajny serial wczoraj zaczelam ogladac "Flash Forward", jakos bardziej przekonwywujacy od heroes.Jestem przy 4 odcinku i juz mnie wkrecil.

Spadam kobietki kochane do robienia obiadku.Caluski!!!!

SANDRA

Flash forward widziałam- jak dla mnie bajer ;):) No i niestety się już skończył... Ale generalnie można oczekiwać sezonu 2 (bynajmniej tak się zapowiada....) !! JUPIIIIIII

Masakra - co ja ostatnio mam z tym "generalnie" :/ :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jeszcze dzis w pracy.............. musze wszystko zakończyc, zrobić - ale jutro ma i pojutrze wolne.... HURRA! :) :lol:

Za to w ramach rozrywki i relaksu bede miec robote domową........... blee :)

Maragretko kuruję się, Ty też kochana się kuruj i może trochę poćwicz ten swój kręgosłup, mnie to zawsze pomaga, a ja z kręgosłupem nie mam lekko. Chętnie zostawiałabym swój biust w domu ;) , to jest doskonały pomysł, przynajmniej czasami :sad: Słyszałam kiedyś taką opini,e, oczywiście od mężczyzny, że kobiece biusty są zabawką męską, tylko do diabła dlaczego my musimy tę zabawkę nosić :)??: :sad: :sad:

Bozenko - ćwiczyć próbuje sama, chodziłam raz w tygodniu na jogę, od niedawna ale przy tym przeziębieniu i bolących plecach przestałam. Starałam sie ostatnio byc raz w tygodniu na basenie, byłam juz 3 razy co pół roku w Krojantach - Klinice Leczenia Dolegliwości kręgosłupa na tygodniowych pobytach z zabiegami typu masaż, lampy, kriokomora, akupunktura itd - pisałam wam o tym jak wyjeżdżałam - ale widac nic to mojemu kręgosłupowi nie pomogło. Chociaż nie wiadomo jak by było i jak by bolało gdybym tego nie robiła.... Teraz z nadzieja czekam na te planowane zabiegi...... Tak sobie myślę, że w twoim zawodzie ( gadałyśmy juz kiedyś o tym) to dopiero musi byc wielu ludzi z problemami kręgosłupowymi, siedząca praca ( jak moja) ale wy często siedzicie w takim nienaturalnym wygięciu, z rekami uniesionymi do góry, dłuższy czas... podobnie moja szwagierka - stomatolog, ona też siedzi skręcona do pacjenta, pracując z uniesionymi rękami, ma problemy z barkiem, z nadgarstkami. Chociaz teraz juz jak częściej pracuje sie z pacjentem "na leżąco" to jest stomatologom odrobinke wygodniej. Cóz .. takie zycie....kazdy ma swojego mola co go gryzie.... :D

A propos biustów - mój św. pamięci dziadek zawsze pytał w ramach dowcipu towarzystwo : Czy biust jest dla kobiety ozdoba ? czy ciężarem, niedogodnością jakąś ?

I w zalezności od odpowiedzi komentował :

1/ nie jest ciężarem... bo jakby był ciężarem to by go kobieta nosiła na plecach

2/ nie jest ozdobą ... bo jakby był ozdoba to by go kobieta nosiła na wierzchu

:sad: :sad: :(

Miłego wieczoru wszystkim ! Za chwile uciekam z pracy do domciu....:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochane dziewczyny!

Wiem, że moje małe "problemiki" będą tu bardzo niepopularne i pewnie głupie, ale ja muszę coś ze sobą zrobić, bo dzisiaj znów na wadze 0,5kg mniej niż wczoraj i odkąd zaczęłam utrwalanie straciłam już kilogram. Od paru dni u mnie @, więc pewnie dlatego dzisiaj taki duży spadek... Wcześniej pewnie nie było go widać. Dzisiaj rano pozwoliłam sobie na parówkę z ketchupem i odrobiną majonezu, a na obiad wcięłam bigos. Boję się trochę zbytnio szaleć, bo nie chcę efektu jo-jo, ale ten jeden kilogram to mógłby wrócić, bo twarz zaczęła mi się już robić zapadnięta, a to nie wygląda zbyt dobrze. Ja tu truję takie rzeczy, a Wy chciałybyście samych spadków u siebie. A może dobrze czasem poruszyć taki problem, żeby przygotować się na taką sytuację. Może macie dla mnie jakąś radę? Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki. Ale chciałam się też czymś pochwalić. Kiedy przed świętami Bożego Narodzenia myłam okna (jeszcze przed dietą), to po 20 minutach szorowania okien byłam cała mokra od potu i nie mogłam złapać oddechu. Musiałam sobie robić długie przerwy i myłam te moje okna w sumie kilka dni. A dziś zaczęłam myć okienka i po umyciu trzech nie byłam wcale zmęczona. Niech sobie ludzie myślą co chcą, ale zrzucenie tego balastu wagowego bardzo poprawia kondycję i samopoczucie. Jutro umyję ostatnie okienko i wezmę się za porządki w domu... wreszcie zacznę czuć te święta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.