Skocz do zawartości

Rewelacyjna Dieta Protal !


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

kurde na tej zasranej grzalkowej kuchence przyjaralam budyn;;i dupa smierdzial i musialam go wywalic;wrrr

ja tez tak chce!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:grin:

Sandra bede trzymac kciuki:)bo fajna by byla impreza:)a wlasnie....jak kiedys moze wyniucham jakis tani lot to Cie odwiedze w tej Twojej Irlandii:)najlepiej jak bedziesz w tym czasie jakis koncert grala:)a w jakim miescie Ty wogole mieszkasz??

IRYSKU skoro też tak chcesz (co dla Mnie bardzo mile brzmi....) -słuchaj to może podam Ci swój jadłospis?? Heh... :) A tak szczerze to po moich grzeszkach świątecznych bardzo obawiaam się ,że organizm wyłapie iż ciapało się niedozwolone i może nietyle nabiorę kilogramów co poprostu zatrzyma się cały proces spadkowy...-a tu jednak organizm dzielnie Sobie z tym podjadaniem poradził (oczywiście nie zapeszając.....!?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie po poludniu, nie piszę po pracy, bo jeszcze się wybieram wieczorem, ale ja tak mam prawie w każdy piątek i sobotę. Weekend mi się zaczyna i kończy w niedzielę, no czasem w poniedziałek nam dają wolny dzień :)

Iriss, oczywiście, że mam kota, nie tylko w głowie, ale też w domu. Całe szczęście, mój mąż też uwielbia naszą kotkę, ale trzeba przyznać, że ona da się lubić. Jest bardzo miła i czyściutka, tylko latem prawie jej nie widujemy, bo biega po wszystkich okolicznych ogrodach i włazi na wszystkie drzewa. Największy numer nam wycięła gdy w ostatnie wakacje wyjeżdżaliśmy na urlop. Weszła po drzewie na dom sąsiadów i nie potrafiła wrócić do drzewa, żeby zejść na dół. Jedyne na co było ją stać to były przeraźliwe miauki :roll: Ściągnięcie jej trwało ponad godzinę i nieźle nam się wyjazd opóźnił, ale grunt, że się udało :grin: Mam również ogromny sentyment do weterynarzy :roll: Gdy moja stara kotka chorowała chodziłam z nia na kroplówki co drugi dzień. Weterynarze, którzy się nią zawsze opiekowali przestali ode mnie brać pieniądze za wizytę, brali tylko za lekarstwa. To była decyzja szefa, również lekarza. Oczywiście teraz jeździmy do tej samej kliniki, mimo że mamy kilka lecznić bliżej domu, ale sentyment został mi do nich ogromny.

Twoje menu na imprezkę zrobiło na mnie ogromne wrażenie, ale wydaje mi się, że bardzo lubisz gotować. Twoja zupa serowa wpadła mi w oko już wcześniej, bo kiedyś robiłam taką zupę pory i pieczarki i do tego pulpeciki z mięsa mielonego. Bardzo pyszna, w ogóle uwielbiam polączenie porów i pieczarek. Łasuch ze mnie wyszedł, wreszcie się wydało :)

Maleństwo i Gochna, gratuluję spadków :D

Anuuuulllka gratuluję III Fazy

Jeśli kogoś pominęłam, wybaczcie :D

Pozdrawiam i życzę miłego weekendu :) :roll: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że soja to WARZYWO.. a nie była wymieniona w spisie dozwolonych - w pierwszym wydaniu.. A jak wiadomo co ie napisane - to nie wolno było!!! Wydaje mi się, że jeszcze coś tam pisało o tej soji - ale teraz nie imiem tego znaleźć.. Ale będę pamietać i jak znajdę to zmieszczę!!! A tym czasem tylko dozwolone warzywka z I ksiażki!!!

post-13995-1270809302_thumb.jpg

mi sie wydaje, ze na fazie WP mozna soje natomiast sos sojowy jest z tego co pamietam wymieniony we wsdzystkich fazach, ze mozna, zreszta sprawdze jeszcze dzis i Wam napisze...

Sandra bede trzymac kciuki:)bo fajna by byla impreza:)a wlasnie....jak kiedys moze wyniucham jakis tani lot to Cie odwiedze w tej Twojej Irlandii:)najlepiej jak bedziesz w tym czasie jakis koncert grala:)a w jakim miescie Ty wogole mieszkasz??

Iriss ja mieszkam w malej wiosce jakies pol godziny drogi od dublina...ogolnie to czesto sie przeprowadzam na 5 i pol roku zycia w irl to jest moje 7 mieszkanie...tak to jest jak czlowiek nie ma prawajazdy...ogolnie lubie zycie spokojne na uboczu, jest taniej, ladniej i ciszej.Na poczatku mojego pobytu mieszkalam w dublinie i za stara zaplesniala nore placilam wiecej niz teraz za nowiutkie sliczne mieszkanko...a jakbys chciala wpadac to wpadaj!!!:)

Dziewczyny tak się chwalicie swoimi podopiecznymi, więc i jak się pochwalę :grin:

Oto mój Dziubek :)

post-19152-1270816371_thumb.jpeg

Gosiulek sliczny zolwik!!!! one maja takie fajne mordki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AHOJ

Wiesz co Grazzia.... ja jako medyk muszę sie trochę podpisać po tym artykułem, bo niestety ale protal jest dietą silnie "obciążąjącą" szlaki metaboliczne (w tym tkwi jej potencjalny sukces) i jeśli ktoś jest pod tym względme niewydolnmy nie powinien jej stosować... - a jeśli nawet to pod ścisłą kontrolą lekarza rodzinnego który raz na 2-3 miesiące sprawdzi cukier, nerki itp. To picie wody w ciągu dnia ok. 2l to juz wielokrotnie tu pisałam że jest naparwde ważne by NIE ZATYKĆ NEREK!!! One mają swóją wytrzymałość, do pewnego moemntu będą dawać radę ale w końcu odpuszczą walkę o przetrwanie i klops.... zacznie się białko w moczu i inne takie... A nerki są bardzo waznymi organami.

Cukrzyca i tarczyca.... ogólnie chyba chodzi o to, że te 2 schorzenia zmieniają nasze profile metaboliczne... o ile w nadczynności tarczycy organizm jeszcze by sobie chyba radził z takim obciążeniem białkami, o tyle w niedoczynności zdolność do wszelkich powikłań protalu byłaby więszka.... Cukrzyca zaś....hm... możliwe, że biorą pod uwagę ryzyko kwasicy ketonowej w cukrzycy... bądź na drugim biegunie - nawet hipoglikemii w momencie stosowania insuliny we wstrzyknięciach i spożyciu na obiad tylko mięsa drobiowego bez żadnej porcji CHO.... tak więc nie mówię protalowi nie, ale zdecydowanie trzeba stosować go z głową... dopóki się nie ma zadncyh obciążęń i powiedzmy że mieści się w wieku poniżej lat 40 to mozna "szaleć", ale jeśli ktoś jest powyżej 40stki i jest na diecie dłużej niż pół roku - zdecydowanie powinien zrobić kontrolne badania glukozy, profil nerkowy, morfologię...

Wiem, że moja odpowiedź nie jest może bardzo specyficzna ale piszę ją z głowy naprędce... musiałbym się dłużej pzryjrzeć powiązaniom hiperproteinemii w diecie z tymi chorobami by może napisać coś bardziej dla Was wiarygodnego... :)

No nic, życzę dobrej nocy gdybym miała się juz nie odezwać :grin:

Nutko zgadzam si z Toba,nie jestem lekarzem wiec tak medycznie nie myslalam.Chodzilo mi tylko ,ze sa osoby na naszym forum ,ktore twierdza iz dieta wyrownala im poziom cukru i szczegolnie o to mi chodzilo,a tak wogole mam prosbe do Ciebie Nutko ,a moze ktoras z osob na forum tez miala taki problem;otoz od wielu lat mam problem z bolem nog pod palcami,pala zywym ogniem.Zmieniam buty na wysoki,to niski obcas,ze skory i te tansze i nic nie pomaga.Nawet ostatnio moja corka narzekala ze ma podobnie z nogami,czy jest na to jakas rada?

-Anuuuulllka gratuluje III fazy :)

-Gochna,Malenstwo gratuluje spadkow.

-a Zawadzka wyglada super.Dzisiaj rano ogladalam program kawa czy herbata,prosili o przysylanie zdjec co sie zmienilo w ostatnim czasie w twoim zyciu Jedna z kobiet wyslala zdjecie ze schudla 10kg,a nasze spadki.Pomyslalam oczywiscie o Sliweczce i Sadze ,ktore schudly duzo,duzo wiecej niz 10kg to One powinny wyslac Swoje zmiany.Uciekam teraz bo musze jeszcze raz isc do pracy.Do uslyszenia

-Aha! witam Nowe osobki na naszym forum i zycze powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Saga to sie jeszcze nam nie pochwalila zadnymi zdjeciami przed i po , ale chyba czeka az te 4 kilo zejdzie i wtedy nas olsni mam nadzieje...

Nutko zgadzam si z Toba,nie jestem lekarzem wiec tak medycznie nie myslalam.Chodzilo mi tylko ,ze sa osoby na naszym forum ,ktore twierdza iz dieta wyrownala im poziom cukru i szczegolnie o to mi chodzilo,a tak wogole mam prosbe do Ciebie Nutko ,a moze ktoras z osob na forum tez miala taki problem;otoz od wielu lat mam problem z bolem nog pod palcami,pala zywym ogniem.Zmieniam buty na wysoki,to niski obcas,ze skory i te tansze i nic nie pomaga.Nawet ostatnio moja corka narzekala ze ma podobnie z nogami,czy jest na to jakas rada?

-Anuuuulllka gratuluje III fazy :)

-Gochna,Malenstwo gratuluje spadkow.

-a Zawadzka wyglada super.Dzisiaj rano ogladalam program kawa czy herbata,prosili o przysylanie zdjec co sie zmienilo w ostatnim czasie w twoim zyciu Jedna z kobiet wyslala zdjecie ze schudla 10kg,a nasze spadki.Pomyslalam oczywiscie o Sliweczce i Sadze ,ktore schudly duzo,duzo wiecej niz 10kg to One powinny wyslac Swoje zmiany.Uciekam teraz bo musze jeszcze raz isc do pracy.Do uslyszenia

-Aha! witam Nowe osobki na naszym forum i zycze powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iris- ja tez z podziwem czytałam o tych twoich przygotowaniach do imprezy ukochanego. Ho, ho, ho ! A tak samo jak Bożenka zrobiłam sobie apetyt na zupke serowa i nawet wczoraj kuiłam serki do tego. Zobaczymy co mi wyjdzie.

KasiuS, Grazzio - ja bym może swoje zdjątka wysłała, mnie tez troche ubyło.... Syn mi robił aktualne zdjęcia w dyngus, takie żeby było widac całą sylwetke ale nie moge sie doprosic zeby mi zrzucił na komputer, jak zrzuci to zamieszczę tu stara i nowa Małgosię.

Wiem że do celu jeszcze kawał drogi ale i tak sie ciesze że sylwetka mi sie poprawiła, wczoraj byłam w centrum handlowym po buty, których nie kupiłam, ale mierzyłam jakieś bluzki i tuniki i nawet jak nie było rozmiaru L czy XL to brałam do miary M i nie wyglądałam jak baleron - sukces, podniesienie na duchu i samoocena wzrasta o 100 %. Nie kupiłam co prawda żadnej ale zawsze....

Gosiulek - narzekałaś na to że słabo ci chudną łydki, a ja odwrotnie, mam luz w butach z cholewką, które kiedys przy zakupie przed rokiem z trudem dopinałam. Wydaje mi sie że te 20 kilo zeszło ze mnnie tak równomiernie i w pasie i w ramionach i w łydkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć kobitki

wcieło mi przepis na chlebek szukam i szukam dajcie mi go jak macie

2010-02-21 13:49:36

Chlebek Dukana lekko modyfikowany:

na blaszkę podłużną 30cm na 12cm

3 łyżki do zupy otrąb pszennych

6 łyżek do zupy otrąb owsianych

1 opak.(135 g) serka homogenizowanego 0%

1/2 paczki drożdży

1/2 szkl. mleka

2 całe jajka

3-4 łyżki mąki kukurydzianej

kilka kropli aromatu śmietankowego

Otręby miksować przez 1 minutę, aby otrzymać rodzaj mąki. Mleko lekko zagrzać, rozpuścić drożdże, odstawić do wyrośnięcia (dla lepszego wyrośnięcia drożdży można dodać odrobinę cukru).Zmielone otręby przesypać do pojemnika i dorzucić wszystkie pozostałe składniki. Wymieszać ciasto. Mąka kukurydziana stanowi zagęstnik, ja dodałam 4 łyżki i konsystencja była jak ciasto na lane kluski.Przelać ciasto do formy (ja wysmarowałam blaszkę odrobiną margaryny i obsypałam mąką kukurydzianą -po upieczeniu wyszło z blaszki bez problemu, ale można blaszkę wyłożyć papierem do pieczenia). Piec w piekarniku nagrzanym do 230-250 st.C przez 25 minut.

Nie wiem dlaczego słabo wyrasta (może otręby nie rosną), ale jest bardzo smaczny.Myślę, że dziennie można zjeść 1/3 tego chlebka -wyjdzie 3 łyżki otrąb i trochę więcej jak 1 łyżka m. kukurydzianej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM !CZY MAJĄC 42 lata TO STRASZNY OBCIACH rozpocząć KURS NA PRAWO JAZDY! bo ja rozpoczynając serojadanie 15 stycznia postanowiłam że jak zgubię 10 kilogramków to się zapiszę!Do teraz mam mniej 13kg więc to już czas -chyba?JAK MYŚLICIE? MAM jeszcze jeden problem ZROBIŁAM NA ŚWIĘTA SERNIK ALE SŁODZIK KTÓRY ROZKRUSZYŁAM I DODAŁAM ZMARNOWAŁ MI TO NA CO CZEKAŁAM 2 miesiące ,jaki ma być słodzik bo ten mój z apteki to przepraszam ale ;syf; CIESZĘ się że jest nas coraz więcej,CZY KTÓRAŚ Z WAS KOBIETKI MA DO POZBYCIA SIĘ 10 kilogramków miałabym odniesienie do SIEBIE byłoby MI rażniej? POZDRAWIAM!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaden obciach, moja mama robila prawko majac 55 lat i dala rade, smiga teraz po szosach i poucza wszystkich nawet tych co maja prawko od parunastu lat hihih :) co do slodzika to nie pomoge bo mnie zaden nie smakuje i uzywam ksylitolu

WITAM !CZY MAJĄC 42 lata TO STRASZNY OBCIACH rozpocząć KURS NA PRAWO JAZDY! bo ja rozpoczynając serojadanie 15 stycznia postanowiłam że jak zgubię 10 kilogramków to się zapiszę!Do teraz mam mniej 13kg więc to już czas -chyba?JAK MYŚLICIE? MAM jeszcze jeden problem ZROBIŁAM NA ŚWIĘTA SERNIK ALE SŁODZIK KTÓRY ROZKRUSZYŁAM I DODAŁAM ZMARNOWAŁ MI TO NA CO CZEKAŁAM 2 miesiące ,jaki ma być słodzik bo ten mój z apteki to przepraszam ale ;syf; CIESZĘ się że jest nas coraz więcej,CZY KTÓRAŚ Z WAS KOBIETKI MA DO POZBYCIA SIĘ 10 kilogramków miałabym odniesienie do SIEBIE byłoby MI rażniej? POZDRAWIAM!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Saga to sie jeszcze nam nie pochwalila zadnymi zdjeciami przed i po , ale chyba czeka az te 4 kilo zejdzie i wtedy nas olsni mam nadzieje...

Ja się chwaliłam jak miałam za sobą ok 20kg, ale pomyślę o jakimś bieżącym zdjęciu, wiem że to bardzo motywuje szczególnie nowe nie pewne osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iris- ja tez z podziwem czytałam o tych twoich przygotowaniach do imprezy ukochanego. Ho, ho, ho ! A tak samo jak Bożenka zrobiłam sobie apetyt na zupke serowa i nawet wczoraj kuiłam serki do tego. Zobaczymy co mi wyjdzie.

KasiuS, Grazzio - ja bym może swoje zdjątka wysłała, mnie tez troche ubyło.... Syn mi robił aktualne zdjęcia w dyngus, takie żeby było widac całą sylwetke ale nie moge sie doprosic zeby mi zrzucił na komputer, jak zrzuci to zamieszczę tu stara i nowa Małgosię.

Wiem że do celu jeszcze kawał drogi ale i tak sie ciesze że sylwetka mi sie poprawiła, wczoraj byłam w centrum handlowym po buty, których nie kupiłam, ale mierzyłam jakieś bluzki i tuniki i nawet jak nie było rozmiaru L czy XL to brałam do miary M i nie wyglądałam jak baleron - sukces, podniesienie na duchu i samoocena wzrasta o 100 %. Nie kupiłam co prawda żadnej ale zawsze....

Gosiulek - narzekałaś na to że słabo ci chudną łydki, a ja odwrotnie, mam luz w butach z cholewką, które kiedys przy zakupie przed rokiem z trudem dopinałam. Wydaje mi sie że te 20 kilo zeszło ze mnnie tak równomiernie i w pasie i w ramionach i w łydkach.

No właśnie Ty też powinnaś się pochwalić, Bożenka66 również ma dużo za sobą,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.