Skocz do zawartości

Rewelacyjna Dieta Protal !


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny wlasnie zabukowalam bilety na lot do polski w lipcu, oczywiscie wyszlo 3 razy drozej niz wczorajsze do paryza...to jest jakas paranoja, ze te bilety do polski sa zawsze takie drogie...a ta linia i tak pozostawia b.wiele do zyczenia bo warunki lotu sa okropne, wszyscy scisnieci jak te sardynki w puszce, zawsze albo za zimno albo za goraco...ech szkoda gadac, ale to jedyna linia na trasie dublin-gdansk...ale mam pytanie poniewaz jedziemy na chrzest, moj narzeczony bedzie chrzestnym dla dzieciatka swojej siostry to pewnie wypada kupic prezent...mowcie co w takich okazjach sie kupuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny wlasnie zabukowalam bilety na lot do polski w lipcu, oczywiscie wyszlo 3 razy drozej niz wczorajsze do paryza...to jest jakas paranoja, ze te bilety do polski sa zawsze takie drogie...a ta linia i tak pozostawia b.wiele do zyczenia bo warunki lotu sa okropne, wszyscy scisnieci jak te sardynki w puszce, zawsze albo za zimno albo za goraco...ech szkoda gadac, ale to jedyna linia na trasie dublin-gdansk...ale mam pytanie poniewaz jedziemy na chrzest, moj narzeczony bedzie chrzestnym dla dzieciatka swojej siostry to pewnie wypada kupic prezent...mowcie co w takich okazjach sie kupuje?

Pewnie to mało oryginalne, ale moje chłopaki, jak byli chrzestnymi dziewczynek , to jeden kupił złoty łańcuszek z serduszkiem i Matką Boską, a drugi, ponieważ już chrzestna kupiła łańcuszek, kupił prześliczne złote kolczyki, ale wiedział, że mama będzie przekłuwała uszki małej. W każdym razie wydaje mi się, że powinna to być jakaś pamiątka, a że były to rodziny tradycyjne, to akurat te prezenty były trafione. Wiem, że jest teraz moda na łyżeczki srebrne czy smoczki, ale mi jakoś nie przypadły one do gustu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sandra ja byłam chrzestną w zeszłym roku w kwietniu i mojemu Chrześniakowi Kondradowi szukałam prezentu m.in. na podanej niżej stronie. Uważam, że jest tam wiele fajnych rzeczy takich "na pamiątkę", przejrzyjcie sobie wszysktie zakładki. Bardzo polecam zakupy na tej stronie, ja sama kupiłam tam szatkę do chrztu dla Małego, świecę ze stroikiem i podkładką by wosk nie kapał (wszystko to można tam znaleźć!) i samą pamiątkę - RYNGRAF, na którym z tyłu został wygrawerowany w tym sklepie napis "Konradkowi, na pamiątkę Chrztu Św. - Matka Chrzestna". Ryngraf to taki jakby "herb" z wizerunkiem Matki Boskiej dawany właśnie często z okazji chrztu, ja wybrałam chyba ten pierwszy wzór który pokaże się po kliknięciu na link, grawer był bardzo ładny, zapakowane wszystko w sztywne pudełeczko granatowe takie jak na biżuterie. Byłam bardzo zadowolona ze swojego wyboru i decyzji o takim prezencie, też uważam, że powinno być to coś zdecydowanie pamiątkowego... Myślałam tez o łąncuszku z medalikiem/krzyżykiem, ale.... po pzremyśleniu stwierdziłam, że nigdy nie wiadomo czy ktoś to będzie nosił, a dwa - pierwszyr raz okazje do łańcuszka będzie miało dziecko na I Komunii, a wóczas mogą się zmienic wzory, kształty, jakości etc.... wolałam zostawić zobie ten prezent na później... może akurat własnie na urodzinki poprzedzające jego Komunię lub jakoś koło tego.... Ja też dostałam na Chrzest łańcuszek z medalikiem, ale nigdy go w sumie nie nosiłam... bo po prostu nic nie noszę na szyi na co dzień....

Co do tcyh dodatków typu świeca i szatka... z tego co ja wiem Matka Chrzestna powinna kupić szatkę, a Ojciec świecę (+ stroik + "niekapek"), ale to rożnie jest wiec moze dowiedzcie się od rodziców dziecka czy macie to kupić, albo powiedzcie ze chcielibyscie, albo oni Wam pwoiedza ze macie sobie tym głowy nie zawracac i oni to kupią... Jak coś możecie zamówic internetowo to i owo z tego sklepu, realizacja jest bardzo sprawna... i może paczka przyjść na polski adres np. Twojej mamy....

Tak jak mówie ja ryngraf uważam za świetną pamiątkę na taką okazję.... zamawiałam mniejszy rozmiar i jest wystarczajaco dużu na taką uroczystość. Fakt nie jest to najtańszy prezent, ale godny polecenia.... bardzo symboliczny (po chrzscie świeci się pamiątki a wiec staje sie to takim prawdziwym talizmanem :) ).

A oto strona (jak pisałam otworzy się na ryngrafach):

http://wszystkonachrzest.pl/ryngrafy-c-1_6.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny,

Robiłam dzisiaj sernik z przepisu Śliweczki, robiłam wszystko z podwójnych porcji bo mam dużą tortownice, skubany urósł jak szalony, oczywiście później na szczęście trochę opadł ale już się zaczynałam o niego bać:)

Z resztą same zobaczcie jakie monstrum wyrosło;)

post-19096-1270987917_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha faktycznie wielki, a z ktorego przepisu dokladnie, bo jest ich sporo, jeszcze moglas zrobic fotke jak go wyjmiesz i ukroisz, ciekawe jaki ma przekroj :)

Hej dziewczyny,

Robiłam dzisiaj sernik z przepisu Śliweczki, robiłam wszystko z podwójnych porcji bo mam dużą tortownice, skubany urósł jak szalony, oczywiście później na szczęście trochę opadł ale już się zaczynałam o niego bać :grin:

Z resztą same zobaczcie jakie monstrum wyrosło;)

post-19096-1270987917_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

:) :grin: :) Nadal nie moge sie otrzasnąć............... :D :) :roll:

Pusto tu dzis, wszyscy pewnie ogladaja relacje w tv..fakt przykra sprawa ale patrzac jeszcze z innej perspektywy codziennie tony biednych nikomu nieznanch ludzi umiera, glodujacych dzieci, biednych, poszkodowanych...czemu tylko tak ''zalujemy'' kiedy odchodzi ktos znany?absolutnie nikogo nie oskarzam tym pytaniem-chyba, ze sama siebie..

Takie życie Sandro..... ani ty ani ja ani wszyscy razem tu na forum nie zmienimy tego... niestety.........

Śmierć każdego człowieka jest bardzo ważna ale mówi sie głośno tylko o niektórych ludziach, znanych albo o wydzrzeniach tak tragicznych i gwałtownych jak to wczorajsze.............

Dla rodzin i najbliższych w takim momencie to i tak nie jest istotne, czy jest kompania honorowa i flagi czy nie.... kazdy ze swoim bólem musi sam sobie poradzic, wiem coś o tym.... wierz mi.......

Jest taki wiersz naszej noblistki - Wisławy Szymborskiej w którym ona pisze o ofirach wojen, o znaczeniu śmierci pojedynczego człowieka na tle całej historii, ale ten fragment można odnieść do każdego innego zdarzenia : "tysiąc i jeden to wciąż jeszcze tysiąć, historia zaokrągla szkielety do zera..."

Taka prawda............. :roll: :roll: :roll:

Witajcie dziewczynki po tak długiej przerwie.

Mam nadzieję, że mnie jeszcze pamiętacie. Nie miałam czasu, by wchodzić na forum i się udzieleć nie mówiąc o nadrabianiu zaległości w czytaniu. Dałyście takie tempo pisania, że szok. Chciałam się pochwalić, że od 1 kwietnia jestem już w IV fazie i jem dosłownie wszystko i waga jest na granicy 56-57 choć chciałabym troszkę mniej...ale bez przesady - stale słyszę, że za dużo schudłam. Ale efektu jo-jo nie mam choć psychika jest taka, że po zjedzeniu za dużo albo za bardzo kalorycznych rzeczy mam wyrzuty sumienia......ale to nic.....najważnejsze jest, że waga nie wariuje.

Życzę Wam wszytskim wytrwałości w dążeniu do celu .....trzymam kciuki i Witam nowe protalki.

Pozdrawiam gorąco.

Marudko widzę, że do zmiany stanu cywilnego jest coraz bliżej. Trzymaj sie dzielnie. :D

Anula - dobrze ze sie odzywasz nareszcie, fajnie że udaje ci sie trzymac w rygorach diety. Gratuluje IV fazy !

Sandro, Nutko - mysle że ryngraf to prezent jak najbardziej odpowiedni na chrzest ale typowy dla chłopca, bo jest sybolem takiej większej niż dzisiejsze ryngrafy - tarczy, z matką boską, którą dawniej na chrzcie otrzymywali rycerze, żeby ich strzegła całe zycie. Mój syn dostał po urodzeniu i ma do tej pory swój, srebrny, nieduzy....A to jest dziewczynka czy chłopiec... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny,

Robiłam dzisiaj sernik z przepisu Śliweczki, robiłam wszystko z podwójnych porcji bo mam dużą tortownice, skubany urósł jak szalony, oczywiście później na szczęście trochę opadł ale już się zaczynałam o niego bać:)

Z resztą same zobaczcie jakie monstrum wyrosło;)

Malinowa Mambo - ja też wczoraj zrobiłam sernik Gochny i wyglądał w piecyku identycznie jak twój, dzis rano jak ostygł to klapnąl, jast smaczny ale cała skórka zrumieniona od wierzchu odeszła od niego, tak że ja najpierw zjadłam, zjem i resztę, spoko..... choć nie wygląda reprezentacyjnie.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny,

Robiłam dzisiaj sernik z przepisu Śliweczki, robiłam wszystko z podwójnych porcji bo mam dużą tortownice, skubany urósł jak szalony, oczywiście później na szczęście trochę opadł ale już się zaczynałam o niego bać:)

Z resztą same zobaczcie jakie monstrum wyrosło;)

post-19096-1270987917_thumb.jpg

Witam Cię Malinowa Mammbo piekłam ten sernik na święta też podwójną porcję

dokładnie tak samo wyrósł aż się dziwiłam bo przecież nie dodaje się nawet proszku do pieczenia a tak go rozdymało szok

ale po za tym jest naprawdę dobry

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malinowa Mambo - ja też wczoraj zrobiłam sernik Gochny i wyglądał w piecyku identycznie jak twój, dzis rano jak ostygł to klapnąl, jast smaczny ale cała skórka zrumieniona od wierzchu odeszła od niego, tak że ja najpierw zjadłam, zjem i resztę, spoko..... choć nie wygląda reprezentacyjnie.......

hej jestem tu nowa mam zamiar zaczac dietke od jutra i strasznie pozytywnie sie do niej nastawilam mam nadzieje ze pomozecie troche z menu i zymacie na duchu jakby co wychodze za maz za 6 miesiecy musze zgubic okolo 7 kilo mam nadzieje ze mi sie uda pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maragrete owszem zgadzam się, że ryngraf jest bardziej stosowny dla chłopca... w sumie to Sandra nie napisała nam o płci Maleństwa :grin: Jeśli to dziewczynka optowałabym może za jakims takim też większym wizerunkiem Matki Bożej (np. tulącej Dzieciątko).... Pooglądaj wszelkie możliwe rzeczy na tej stronie Sandra, naparwde można tam cos znaleźć.... :)

Wracam na relacje z lotniska... :D :) nic cały weekend nie robie tylko sie w telewizor gapie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2) Ja tabletki już biorę długo. Używam Yasmin -i nie narzekam raczej. Jeśli chodzi o rozpoczęcie stosowania już diecie - idź do lekarza i po prostu powiedz mu, że jesteś na diecie i powiedz na jakiej - sam Ci powie czy nie widzi żadnych przeciwwskazań... A 2 może nutka Ci pomoże w wolnej chwili ;>

Nuteczko jak będziesz miała chwilkę to proszę o pomoc.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Serkojadki

Dawno mnie nie bylo jakis miesiac chyba pamietacie mnie jeszcze ??

Mozna powiedziec ze dalej jestem na diecie juz ponad 2 miesiace i 20kg ubylo ale jakos malo widze rezultaty troche po spodniach ale czesto slysze od ludzi ze widac jeszcze 8 kg i 2 cyfrowka nie moge sie doczekac. Dawno nie pisalam juz nie wspominajac o czytaniu nie mialam jakos czasu, dietka szla mi bardzo dobrze do czasu wyjechania do Polski na wielkanoc tam troszeczke mi nie wyszlo ale liczylam sie z tym , bardzo nie przeginalam ale zdazylo sie zjesc kotleta w panierce czy np krokieta:P i wypic raz !!! alkohol. i co do niego to wczoraj niestety tez sie napislam swietowalam z kolezanka dostanie umowy na stale w pracy i jakos tak wyszlo ale drinki byly z pepsi MAX wiec tak troche protalowo bylo:P Naszczescie wizyty w Polsce nie odpokutowalam zastojem ani wzrostem wrecz przeciwnie 10 dni 2kg mniej !!!!!!!!!!

Pozdrawiam Wszystkie Protalki Nowe i te ktore juz zdazylam poznac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha faktycznie wielki, a z ktorego przepisu dokladnie, bo jest ich sporo, jeszcze moglas zrobic fotke jak go wyjmiesz i ukroisz, ciekawe jaki ma przekroj :)

Robiłam z przepisu na sernik z galaretką mleczną. Zawsze z niego robię bo mi najbardziej smakuje, jest może troszkę za mokry ale jest pyszny:) Po opadnięciu,ma z5cm, dosyć ładny wyszedł:grin:

Malinowa Mambo - ja też wczoraj zrobiłam sernik Gochny i wyglądał w piecyku identycznie jak twój, dzis rano jak ostygł to klapnąl, jast smaczny ale cała skórka zrumieniona od wierzchu odeszła od niego, tak że ja najpierw zjadłam, zjem i resztę, spoko..... choć nie wygląda reprezentacyjnie.......

Ja ze swojego zawsze ściągam skórę bo inaczej galaretka nie chce się za dobrze trzymać...

Nie wiem dlaczego tym razem on tak urósł, zawsze robiłam z podwójnej porcji albo przynajmniej z 1,5 ale nigdy tak nie wyskoczył w górę. W ogóle w smaku jest świetny, jakiś troszkę inny niż zawsze, zajadamy się z mamą jak szalone:):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.