Skocz do zawartości

Rewelacyjna Dieta Protal !


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem już po zakupach, he he udało mi sie nawet kupić 3 bluzeczki dla siebie(ciucholand), a że nie były nowe więc kosztowały grosze i się skusiłam. oczywiście dopasowane.

Teraz siedzę sobie przy naleśniczkach,mmmmmmm pycha! Śliweczko co my byśmy bez ciebie zrobiły?!

A witam nowe protaliki!!!! Co do jadłospisów to myślę że mozecie same komponować to co lubicie. Ja na sniadanie lubie albo otrębianke albo serek wiejski z wedlinką, albo chlebek z serkiem i wedlinką. A w fazie z warzywami oczywiście do serka dodaje pomidorek i ogórek,pycha!!! Jak zaczynałam diete pierwszy raz duzo eksperymentowałam teraz mi sie nie chce jak to pisała Saga i może dzieki temu tak szybko i duzo schudła. Więc próbuje jej taktyke. Jak mi sie kompletnie nie chce nic to nawet jejecznica na obiad mi wystarczy. 

Karmelek moim zdaniem powinnaś jesc normalnie. Tzn nie w małych ilościach bo to nie ta dieta,he he. Na tej diecie się je normalnie byle tylko to było protalowe. Tak więc jedz w miare swoich możliwości.

Oby ta metoda była skuteczna. Bardzo Ci tego życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iriss1 ja też bardzo lubię wędzoną makrele, najczęściej robię pastę (1:1 makrela z białym serem i do tego cebulka w kostkę) mniaaaaaaaaam. Wędzony trewal też jest pyszny...polecam.

MonikaP Bardzo miłe i motywujące jest to, że ktoś zauważa, że znikamy. Dodaje skrzydeł. Zaczynałyśmy z podobną wagą, tylko mój start był miesiąc później, też nie mogę się doczekać 6 z przodu :(. Należą Ci się gratulacje za wytrwałość. Ile masz wzrostu??? Też bym chciała dobrnąć do 60, ale mam 172 wzrostu, pozatym jestem mocniejszej budowy i jak narazie dążę do 65. Zobaczę czy będzie z czego zrzucić jeszcze piąteczkę.

Karmelku Ja też długi czas podczytywałam to forum zanim ośmieliłam się odezwać. Jedz tyle, żeby być sytą, ta pierwsza faza też pozbawiła mnie apetytu, ale z czasem organizm się przyzwyczai i będzie chciał troszkę więcej. Pamiętaj żeby nie omijać posiłków, trochę, ale zawsze coś zjedz. Minimum 3 dziennie. Sama po sobie widzę, że żołądek sie kurczy i może z czasem je się wiecej, ale i tak nie tyle co przed początkiem diety.

Jusiu ja też lubię ciucholandy, bardzo lubię rzeczy które tam kupiłam. Ostatnio nawet nacięłam się na tym, że nie mogę sobie znaleźć nic w normalnym sklepie, a jak sie już coś spodoba to ceny odstraszają :smile:

a teraz do pracy rodacy :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moniko gratuluje wytrwalosci:)warto dla takich milych chwil jak komentarze rodziny dietkowac:)mam nadzieje,ze corcia ma sie juz lepej:)

Margarete w Polsce naprawde dziala to wszystko duzo lepiej:)ja sie w PL nie boje kupowac miesa, jogortow czy serkow..a tu sie czasem zastanawiam..

saga slucham wlasnie w radiu,ze dosc trudny byl ten test dzisiaj;a wogole to jest tak,ze w calej PL jest jeden??czy rozne w roznych wojewodztwach?

W całej Polsce raczej takie same, z podziałem na dyslektyków, ale Madzia mówi, że były poprzestawiane odpowiedzi, czyli to samo pytanie ale prawidłowa odpowiedź u jednej osoby to punkt a u innej osoby to np punkt d (sprytne) nie można sobie podpowiadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie dziewuszki, na Kujawach śliczny słoneczny osiemnastostopniowy dzionek:)

waga pokazała mi dziś + zamiast -, niestety, ale już się chyba podniosłam i dostałam motywacyjnego kopniaka. full protalowe zakupy zrobione, będę próbować nowości przepisowych wytrwale. weekend majowy na czystych proteinkach mnie czeka, ale planuję uiścić wypieki myślę więc, że będzie wszystko w porządku:) mam nadzieję, że na to wolne dopisze pogoda i namówię rodzinkę na grilla [a jakże!] bo przez to moje życie na emigracji studenckiej kategorie produktów dozwolonych jakoś się kurczą bo nie wszystko dla mnie możliwe do zrobienia, niestety. ale nie zrażam się, wręcz przeciwnie:)

mam do was kochane pytanie: jak to jest z tymi jogurtami owocowymi? mam starą wersję książki i z tego co pamiętam było tam napisane jedynie, żeby w fazie uderzeniowej się ich wystrzegać, ale czy w naprzemiennej też? czy mogę np. jeść sobie owocówkę raz dziennie albo raz na jakiś czas tudzież inne jogobelki light?

i pytanie nr dwa: co do otrębów sprawa jest jasna, ale co z płatkami owsianymi? miałam zwyczaj kiedyś robić sobie zupę mleczną z ociupiną tych płatków właśnie, ale nie wiem czy otręby i tylko otręby czy te płatki owsiane też jakoś gdzieś można podciągnąć. początkująca protalanka to głupiutka jeszcze:)

Dagmarko, gratuluję Ci bardzo, miałam się pytać co u Ciebie bo tu same zaawansowane dukanki i ja taka sama nowiutka. cieszę się niezmiernie z tego, że u Ciebie minus!!:smile:

powiem Wam jeszcze kobitki, że doza sportu na dziś zaliczona, ale się chyba szarpnę na jeszcze. pozdrowienia dla Wszystkich:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ wczoraj minął rok od początku mojej diety, to czas na jakieś podsumowanie, zgubiłam 22 kg ale jeszcze następne 9 kilo przede mną ( co najmniej... :smile:) nie mam aktualnych zdjęć ale pokażę te które mam. Jedno było zrobione na początku II fazy , gdzieś w połowie maja ubiegłego roku a drugie w lutym bieżącego roku. Trochę widać różnice......

post-14300-1272461192_thumb.jpg post-14300-1272461166_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ wczoraj minął rok od początku mojej diety, to czas na jakieś podsumowanie, zgubiłam 22 kg ale jeszcze następne 9 kilo przede mną ( co najmniej... :grin: ) nie mam aktualnych zdjęć ale pokażę te które mam. Jedno było zrobione na początku II fazy , gdzieś w połowie maja ubiegłego roku a drugie w lutym bieżącego roku. Trochę widać różnice......

post-14300-1272461192_thumb.jpg post-14300-1272461166_thumb.jpg

Maragrete, wyglądasz świetnie!!! naprawdę ślicznie, gratuluję:smile:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ wczoraj minął rok od początku mojej diety, to czas na jakieś podsumowanie, zgubiłam 22 kg ale jeszcze następne 9 kilo przede mną ( co najmniej... :smile:) nie mam aktualnych zdjęć ale pokażę te które mam. Jedno było zrobione na początku II fazy , gdzieś w połowie maja ubiegłego roku a drugie w lutym bieżącego roku. Trochę widać różnice......

MALGOSIU super bardzo widać zmianę. Wielkie GRATULACJE !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ wczoraj minął rok od początku mojej diety, to czas na jakieś podsumowanie, zgubiłam 22 kg ale jeszcze następne 9 kilo przede mną ( co najmniej... :smile: ) nie mam aktualnych zdjęć ale pokażę te które mam. Jedno było zrobione na początku II fazy , gdzieś w połowie maja ubiegłego roku a drugie w lutym bieżącego roku. Trochę widać różnice......

post-14300-1272461192_thumb.jpg post-14300-1272461166_thumb.jpg

:grin: jasne ze widać :(

Szczególnie brzusiu i nogi :(

bardzo ładnie i szczuplutko :)

Brawa Margaretko !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maragretko ale Ty byłaś przedtem też laska, masz taką proporcjonalną budowę, że w ogóle nie widać nadwagi. Ja myślałam, że to pierwsze zdjęcie to teraźniejsze jest. Dopiero potem zauważyłam różnicę z drugim, na którym to już lasencja niesamowita. Gratulacje :smile: :grin: :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IRISS1

po czesci dobrze ci sie kojarzy mam doczynienia z krwia obsluguje aparat do krazenia pozaustrojowego(tzw pluco-serce)w trakcie operacji kardiochirurgicznych to jedna czesc a druga to sztuczne komory serca .wszelkiego typu wspomagania ukladu krazenia i sztuczne nerki i duzo innych rzeczy

tak sloneczko asystuje przy operacjach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam do was kochane pytanie: jak to jest z tymi jogurtami owocowymi? mam starą wersję książki i z tego co pamiętam było tam napisane jedynie, żeby w fazie uderzeniowej się ich wystrzegać, ale czy w naprzemiennej też? czy mogę np. jeść sobie owocówkę raz dziennie albo raz na jakiś czas tudzież inne jogobelki light?

i pytanie nr dwa: co do otrębów sprawa jest jasna, ale co z płatkami owsianymi? miałam zwyczaj kiedyś robić sobie zupę mleczną z ociupiną tych płatków właśnie, ale nie wiem czy otręby i tylko otręby czy te płatki owsiane też jakoś gdzieś można podciągnąć. początkująca protalanka to głupiutka jeszcze:)

Eyzaathe - odpowiedź na pyt 1. - jogurty owocowe nawet te light należą do produktów tolerowanych, ze względu na stosunkowo duża zawartość węglowodanów, więc zgodnie z zasadami diety możemy sobie pozwolic na dwa produkty tolerowane dziennie np. jogurt light + maka kukurydziana w mufince albo kakao w serku albo mąka kukurydziana w budyniu czy serniku itd. Oczywiście pod warunkiem, że waga spada, jak jest przestój to nie jemy tolerowanych w ogóle.

Odpowiedź na pyt. 2 - płatki robione są a wnętrza zawartości ziaren owsa a otręby z tych zewnętrznych łupinek na ziarenkach, tak więc to nie to samo. Nie jemy płatków - bo one jak każde inne zbożopochodne jak np. ryz czy kasze maja za dużo węglowodanów. Tak więc płatków nie jemy w ogóle, a otręby w ograniczonej ilości tzn. max 2 łyzki owsianych i 1 łyżka pszennych dziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bożenko, Sago, Eyzaathe, Olinko - dzieki za miłe słowa. Dłuuuga droga jeszcze przede mną.... :( a poza tym ja mam dość solidna budowę i 176 cm wzrostu więc nie łudzę sie, że będę kiedyś "wiotką istotką". Ale jeszcze trochę schudne na pewno, poza tym to drugie zdjęcie z lutego już tez nie jest do końca aktualne, bo troche jeszcze schudłam. W moim wieku to ja juz za duzo chudnąć nie mogę, a najgorsze jest to, że na buzi widać bardzo a w sobie, w pasie czy na brzuchu to tak sobie. Dążę do ideału żeby wyglądać szczupło jak moja sunia.... podobno psy i właściciele sie do siebie upodabniają.... :) Generalnie jest OK i będzie lepiej... :smile: :grin: :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W całej Polsce raczej takie same, z podziałem na dyslektyków, ale Madzia mówi, że były poprzestawiane odpowiedzi, czyli to samo pytanie ale prawidłowa odpowiedź u jednej osoby to punkt a u innej osoby to np punkt d (sprytne) nie można sobie podpowiadać.

Saga tak jest juz od dawna,moje corki 6lat temu zdawaly egzaminy w gimnazjum ,wowczas tez byly odpowiedzi poprzestawiane,wtedy tez bylo u nich wielkie zaskoczenie.

Maragrete to prawda pieknie wygladasz,widze duza roznice przede wszystkim na udach,piersiach i brzuchu,super.

Iriss ja jeszcze do Ciebie! czy ta Salmonella to od wczoraj,czy wczesniej zauwazono?Wczoraj moj syn zadzwonil do domu mowiac iz nie byl w pracy bo tak wymiotowal i mial biegunke,i tak mysle ze to sa objawy salmonelly,moze juz jestem przewrazliwiona,ale po Twojej wiadomosci troche mnie to zastanowilo.Ciekawa jestem jak dzisiaj sie czuje,wczoraj zwalalam to na jakies zatrucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.