Skocz do zawartości

Rewelacyjna Dieta Protal !


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

MARUDKO ja wiem właśnie niestety, że każda zachcianka to dodatkowe koszty.. ale co zrobić.. może uda się jakoś to wszystko poskładać ze sobą :smile:

Zazdroszczę wyjazdu. Niedawno znajomi byli właśnie w Egipcie i wrócili strasznie zadowoleni :grin:

A moja mam w sobotę właśnie wypuszcza się do Włoch - do koleżanki. W końcu... Z bratem już rok temu jej na 60-te zrzuciliśmy się po "parę groszy" na jej kieszonkowe.. no i tak rok minął, ale w końcu udaje jej się wyjechać : Niech kobieta obejrzy też trochę świata :(

Marudko też się zastanawiam jak to jest, że nagle do "pani mamy..." zaczyna się mówić"mamo".. To to jeszcze 'pikuś', ja jestem ciekawa jak będzie z Karola tatą po weselu.. biorąc pod uwagę to, że ja całe życie bez ojca się wychowywałam... Więc tak nagle do kogoś mówić "Tato" :/ Dziwne... ciekawe czy dam radę.. a może coś innego się wymyśli ;> Hm...

IRISS a propo trych wszystkich opłat w kościołach.. aż boję się co to będzie jak w końcu i my do tego Kościoła pozałatwiać pójdziemy... Jak dla mnei to jest jednak jedna wielka instytucja.. bo jak to inaczej nazwać!!! "co łaska, ale nie mniej niż....", a to "nie mniej niż.." czesto jest nie małe...

Gosiulek napisze juz tutaj..moja siostra mieszka w Warszawie...wiec raczej do Ciebie za daleko...ale na pewno znajdziesz cos fajnego w swoim miescie:)ja mialam ten sam problem z moim tesciem....tato nie chcialo mi przejsc baaardzo dlugo przez gardlo i tak naprawde bardzo rzadko mowilam to tato;tym bardziej wlasnie,ze ja tez nigdy do nikogo nie mowilam tato...z tesciowa bylo latwiej ale tez jak bylimsy razem z moja Mama to to tesciowej mowilam mamo a do mojej Mamci - Mamusiu..jakos musialam podkreslic "waznosc"osob:)no a kosciol...zgadzam sie;instytucja !!i mnie przeraza to,ze za sakramenty trzeba placic!!!a oni tam zyja jak paczki w masle i co chwile sie slyszy i jakims molestowaniu ;ostatnio jeden angol mnie o to pytal czmu tak sie dzieje bo u nich w kosciele sie nie zdarzaja takie rzeczy..to wiecie co?az mi sie wstyd troche za ta nasza wiare zrobilo....

Jusia ja tez nie dostalam:(a chetnie poogladam nowosci:)jesli moge oczywiscie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a poza tym napisalas,ze nie zaplacilabys 150 zl za ave...ale ksiedzu za sakrament trzeba placic...duuuzo wiecej niestety co ja uwazam powinno byc nieodplatne bo to tak jakbysmy za religie placlili...to ja generalnie woalabym zaplacic odwrotnie;to co dla ksiedza na oprawe muzyczna mszy a ksiedzu 150 zl;:)pewnie slubu by nie udzielil...

haha ha..z tym się akurat zgodzę. Gdybym miała wybierać to też wolałabym zapłacić na odwrót:) albo księdzu najlepiej w ogóle:) tym bardziej, że u mnie w parafii "co łaska" wynosi 1200zł. Za mniej nawet nie ma co marzyć żeby udzielił ślubu!

MALINNOWAMAMBO a może zagadaj z Marcinem, żeby porozmawiał z osoba organizującą tą Komunię... Może da radę coś najzwyklejszego przygotować dla Ciebie?! Jakoś dasz radę - na pewno :smile: A zakupy ubrań na tą okazję - niestety mam ten sam problem...

Już ja widzę jak mi Marcin zagada..On najchętniej wysłałby mnie jak to określił "na 10 fazę". Od początku mu się moja dieta nie podobała a od jakiegoś miesiąca wierci mi dziurę w brzuchu żebym w końcu przestała się odchudzać bo nic ze mnie nie zostanie. Ciągle tylko słyszę, że a to piwko przy filmie byśmy sobie razem wypili a to na pizzę skoczyli itd. Dobrze chociaż, że komunia jest bezalkoholowa to chociaż jeden problem ma z głowy. Mam nadzieję, że coś protalowego tam znajdę, najbardziej się boję o tort bo od kiedy jestem na diecie ciągle chce mi się coś słodkiego..nie wiem czy się opanuję.

O ciuchy się już nie martwię.. akurat siedzę w domu bo jakieś choróbsko mnie rozłożyło to sobie kilka kiecek pozwężałam :grin: na coś jednak mi się ta choroba przydała bo normalnie nawet nie mam kiedy maszyny wyjąc z pudełka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na raty dzis pisze:)

zapomnialam powiedziec hello Gochnie;fajnie,ze Ci sie Rewal udal:)i pytanie zawodowe:z Maxem juz ok mam nadzieje??:smile:

haha ha..z tym się akurat zgodzę. Gdybym miała wybierać to też wolałabym zapłacić na odwrót:) albo księdzu najlepiej w ogóle:) tym bardziej, że u mnie w parafii "co łaska" wynosi 1200zł. Za mniej nawet nie ma co marzyć żeby udzielił ślubu!

Już ja widzę jak mi Marcin zagada..On najchętniej wysłałby mnie jak to określił "na 10 fazę". Od początku mu się moja dieta nie podobała a od jakiegoś miesiąca wierci mi dziurę w brzuchu żebym w końcu przestała się odchudzać bo nic ze mnie nie zostanie. Ciągle tylko słyszę, że a to piwko przy filmie byśmy sobie razem wypili a to na pizzę skoczyli itd. Dobrze chociaż, że komunia jest bezalkoholowa to chociaż jeden problem ma z głowy. Mam nadzieję, że coś protalowego tam znajdę, najbardziej się boję o tort bo od kiedy jestem na diecie ciągle chce mi się coś słodkiego..nie wiem czy się opanuję.

O ciuchy się już nie martwię.. akurat siedzę w domu bo jakieś choróbsko mnie rozłożyło to sobie kilka kiecek pozwężałam :grin: na coś jednak mi się ta choroba przydała bo normalnie nawet nie mam kiedy maszyny wyjąc z pudełka.

MalinowaMambo przeginka 1200zl naprawde....ja jak bralam slub bylo od 800zl ale jak ksiadz powiedzial,malo kto daje ponizej 1000....ja dalam 400 i powiedzialam,ze za reszte 10 lat w scholi spiewalam:)teraz to zaluje wogole i tych 400 co dalam;bo nie powinnam byla za maz wychodzic:)

a na komunii na pewno znajdziesz cos do jedzenia-warzywa chocby jakies krojone powinny byc,wedlina tez,moze kurczak to mu skore obedrzesz i bedzie git:)a jesli chodzi o tort to spytaj czy robiony czy z cukierni;jak z cukierni to ja bym nie jadla bo z reguly obrzydliwe sa ale jak wlasnej produkcji...to nie chcialabym byc w Twojej skorze:)hihi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na raty dzis pisze:)

zapomnialam powiedziec hello Gochnie;fajnie,ze Ci sie Rewal udal:)i pytanie zawodowe:z Maxem juz ok mam nadzieje?? :smile:

MalinowaMambo przeginka 1200zl naprawde....ja jak bralam slub bylo od 800zl ale jak ksiadz powiedzial,malo kto daje ponizej 1000....ja dalam 400 i powiedzialam,ze za reszte 10 lat w scholi spiewalam:)teraz to zaluje wogole i tych 400 co dalam;bo nie powinnam byla za maz wychodzic:)

a na komunii na pewno znajdziesz cos do jedzenia-warzywa chocby jakies krojone powinny byc,wedlina tez,moze kurczak to mu skore obedrzesz i bedzie git:)a jesli chodzi o tort to spytaj czy robiony czy z cukierni;jak z cukierni to ja bym nie jadla bo z reguly obrzydliwe sa ale jak wlasnej produkcji...to nie chcialabym byc w Twojej skorze:)hihi

W parafii obok jest 800zł a w katedrze Lubelskiej ksiądz udziela ślubu na prawdę co łaska, nie ma żadnych wytycznych i to mi się podoba ale niestety coraz mniej księży podchodzi do tego w ten sposób, strasznie to smutne jest no ale nic na to nie poradzę.

Właśnie sobie dni poprzestawiałam, żeby miec na niedzielę warzywa, może nimi się podratuję..nie chciałabym nikogo tam urazić tym bardziej, że w ogóle nie znam tych ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego najlepiej wziac cywilny i juz:) placisz tylko za znaczki skarbowe o ile sie nie myle.Przynajmniej ja tego problemu nie mam a do kosciola to by mnie wolami musieli zaciagac choc nie uwazam sie za osobe niewierzaca jedynie anty-instytucjonalna.

Katar mi sie rozkreca na dobre...jeszcze tego mi tylko brakowalo.Czuje, ze brzuszek spada, zwaze sie w pt.

Do rana laseczki!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAJCIE!!!

No i bania.. Poszliśmy do biura, a tu się okazuje, że nie ma już miejsc w samolocie.. A wynikło to nie z tego, że zostały wykupione ? choć jeszcze tydzień to tych wczasów ? a ja myślałam, że LAST MINUT to dwa dni przed wylotem się zamawia i już. A tu się okazało, że oni połączyli dwa samoloty w jeden, Poznań z Katowicami ? dlatego my już się nie załapaliśmy. Chyba to przesuniemy na dalszy termin.. Tyle, że już cyklinowanie zamówiliśmy.. W tym wypadku może wykorzystamy mamę Adama, a my wrócimy z wczasów już na gotowe, wywietrzone mieszkanie. Najważniejsze i tak, że teściowa się zgodziła w końcu przechować moje szczurzyce!!!

Przesuniecie terminu wczasów ma i swój duży plus, bo teraz bym trafiła na @, a tak będę już po!!!

A przez pogodę za oknem to zaniechałam moje spacerki.. Niech znów zaświeci słońce!!!

Grazzia mój mąż to mi ciągle powtarza, że na drogach jednak więcej ludzi ginie.. Przetrwamy ten lot, o ile uda nam się w końcu na jakiś dostać!!! A nie możemy już teraz zarezerwować miejsc ? bo jeszcze jest za drogo. Poczekamy aż spadnie do tej ceny jaką mieliśmy mieć teraz..

Dagmara ? ja może jednak z kostek lodu zrezygnuję, to tylko tydzień ? ale nie chciałabym go spędzić w toalecie. Masakra, że ludzie tacy chorzy są w Egipcie, a jednak ciągle tam jeżdżą. Więc to świadczy samo z siebie ? że nie może być źle ;-P

Iriss chcemy jechać do Sharm El Shei. Hotel Kiro Seis (nie wiem jak się pisze..).

Gosiulku to mój Adasiek też w sumie bez taty się wychowywał.. Więc chyba jest w podobnej sytuacji, choć nie do końca ? bo jego tata żyje i ma się dobrze ? więc czasami używa tego słowa. Ale naobiecywał tyle.. a nie dotrzymał ani jednego słowa.. I jeszcze chciał oszukać Adaśka ? rodzony ojciec!!! E.. szkoda słów.. Nie wiem czy już wie, że jesteśmy po ślubie. Ja w sumie o ślubie taty Adama też tak po czasie się dowiedziałam.. Tak, tak.. tatuś na starość sobie do domu kobitkę sprowadził! To nie sprawiedliwe, że on ma być szczęściliby, a mama Adama sama do końca życia. Byli po ślubie kościelnym.. a ona nie chce z kościoła rezygnować, a gdyby była z kimś to by musiała.. Ech ? szkoda jej ? bo ma adoratorów, fajna z niej kobieta ? to się im nie dziwię.

Gosiulku chyba mogę powiedzieć ile w kościele zapłaciliśmy.. Pierwsze te kwiatki mnie rozwaliły, bo babka chciała min. 600 zł za ?standard?.. W końcu daliśmy ?tylko? 200 i ładnie było przystrojone. Ale do tego się okazało, że w niedziele były prymicje to i tak jakieś kwiaty byśmy mieli bez płacenia. Ale nie wiedzieliśmy. Tyle, że nie wiem czy byśmy mieli ten dywan rozciągnięty i krzesełka przyozdobione. Księdzu daliśmy dopiero po mszy 300zł ? bo w sumie z kwiatami wyszło 500.. więc moim zdaniem to sporo!! Ale akcja to była z organistą. Starszy facet ? ale tak trochę znajomy mojego brata. Daliśmy mu 50 zł.. a on otwarł kopertę i powiedział, że on za śluby to 100 bierze.. Więc trzeba było dopłacić.. Ale ci ludzie to coś robią na ślubie. A w takim Urzędzie Stanu Cywilnego gdzie tylko karteczki dają do podpisu - to też sobie życzę, 87 zł za papiery do konkordatowego ślubu. Wcześniej jeśli jedno z was urodziło się z innym mieście ? to jeszcze akt urodzenia, a to tez kosztuje. Do kościoła jeszcze akt chrztu (potrzebny do spisania tego protokołu przedmałżeńskiego) ? a on tylko 2 miesiące ważny. Papiery z USC 3 miesiące ważne.. Jednym słowem MNÓSTWO WYDATKÓW i nie przemówisz księżom, że żyje się na ?kocią łapę? bo nie ma się pieniędzy i ze nikt na ładne oczy ślubu nie udziela.. Tak jak z chorowaniem w Polsce to trzeba mieć zdrowie, tak z chęcią założenia rodziny, albo masz kasę albo bierzesz kolejny kredyt ? jak w moim przypadku!!! Ale na szczęście nie duży, bo wesele tylko na 24 osoby. Ale cieszę się, że było jakiekolwiek. Teraz bym żałowała, a zabawa była naprawdę SUPER!!!

Bożenko a ja bardzo bym chciała umieć grać na pianinie.. :smile:(( Dlatego mojego syna! (córkę to na balet i łyżwiarstwo bym chciała zapisać..), bo faceta co umie grać na paninie to ja sama chciałam mieć.. ;-P - zapiszę właśnie na taki instrument. Sama kiedyś próbowałam się zapisać do szkoły muzycznej ? na gitarę, ale byłam już w szóstej klasie podstawówki.. i do szkoły nie chcieli mnie przyjąć, bo za stara.. Za to nauczycielka z gitary przychodziła do mnie do domu. Ale uczyłam się tylko rok.

Gochna przepraszam, że pytam, ale jak objawia się uczulenie Twojej Śnieżynki na wodę?? Bo ja odstawiłam te moje tabletki na alergię jak wczoraj mówiłam Bożence ? i niby wszystko po staremu, ale jakoś tak cała skóra mnie od soboty swędzi.. Kurcze, ale nie zmieniłam żadnych kosmetyków, mydło to same, płyn do kąpieli ten sam.. A jak się tak dłużej drapię to bąble wyskakują na skórze..

Sandra moja teściowa niby pozwoliła mi po imieniu mówić.. ale to tak nie wypada moim zdaniem.. Więc jakoś trzeba będzie się przemóc do tego ?mamo?.

A te 100 ml to w bagażu podręcznym, czy w tym głównym tez tyle ma być. Dobrze, że to tylko tydzień będzie..

No i może cywilny ślub trochę tańszy.. ale też swoje liczą ? nie mogą być stratni.. Ja nie miałam cywilnego więc nie wiem ile ta pani urzędowa kosztuje, ale za samie trzy kartki prawie 100 zł to trochę za dużo. Ale zgadzam się, że jednak w kościele wyszło więcej.. :grin:((

Ja mam w pracy jednego pana pod wiek emerytalny i on też te X lat temu chciał wziąć z żoną ślub ? ale koszty kościelne ich odwiodły od tego i w końcu tylko cywilny wzięli. Ale kiedy urodziła im się córeczka i chcieli ją ochrzcić ? to trafili na fajnego księdza co ślubu od ręki im udzielił i spokojnie mogli chrzcić małą.

MalinowaMammba to trzeba zapłacić po ślubie dopiero (jak ja zrobiłam) i już ? nie będzie odwrotu ;-P Nam ksiądz na szczęście nie podał jakiejś minimalnej kwoty, bo pewno by nas tylko zdenerwował i ślubu by nie było..

Miłego dnia - coraz bliżej weekendu!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :(

Pogniewałam się z wagą i omijam ja z daleka, przynajmniej dzień zaczęłam od niewiedzy :grin:

Za oknem jesien, oczy mi sie jeszcze nie otworzyły dobrze,bo szaro na dworze, gdzie ta wiosna :smile:??:

Marudko super wyjazd, moje gratulacje, w Afryce jeszcze nie byłam, a zawsze chciałam jechać, zwłaszcza po obejrzeniu Pożegnania z Afryką, ale to troche inne rejony. Nie bój się samolotu, szybko Ci minie na pewno i wszystko będzie ok, przecież nie będziesz sama :)

Maragrete nie dopytuj sie gdzie wykładają świnie, bo może jakaś postanowiła sie odchudzać i podczytuje nasze forum z ukrycia i będzie miała Eyzathee problemy :(

Gosiulek w moim wypadku to było oczywiste, że będę grać, bo cała moja rodzina jest muzykami. Ja sobie wybrałam tylko instrument, bo mój brat gra też na skrzypcach i ja byłam tak w niego zapatrzona, że chciałam na tym samym instrumencie. Rodzice chcieli, żebym grała na fortepianie.

Pozdrawiam Was i życzę miłego dnia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marudka strasznie Ci wspolczuje, ze Egipt nie wypalil...a nie maja innej wycieczki z last minute?czy to musi byc Egipt? kurcze i co z ta woda, o ktorej piszecie? przeciez to cywilizowany kraj, turystyczny...czy po prostu roznica powoduje rostroj zoladka? Ja tylko mam nadzieje, ze nam sie ten Paryz pod koniec sierpnia uda , to teraz moj cel, na ktory czekam.Wczoraj do mojego narzeczonego zadzwonila babka z oferta pracy ale okazalo sie, ze musialby zaczac od pn a my jeszcze tu pracujemy...powiedziala, ze sprawdzi kolejne terminy przyjec i bedzie go miala pierwszego na uwadze.Strasznie nam to polepszylo chumory, ze jednak te wysylane cv-ki gdzies trafiaja i jest jakies echo.Na razie wysylamy tylko przez internet ale od pt mamy plan pojezdzic po roznych miejscach, agencjach pracy i zostawiac cv osobiscie.

Ja z ciekawosci weszlam portal slubny i sprawdzilam ile wynosi w urzedzie stanu cywilnego i znaczek skarbowy byl cos kolo 80 zl no i odpisy z aktow urodzenia po 10 zl czy jakos tak, juz mi z glowy wylecialo, wiec mozna sie zamknac w okolo 150zl.zastanawialam sie tez nad tym pomyslem wziecia tu slubu po cichu i jakos mimo wszystko nie chce tak.Nie chce wesela ale tez chcialabym by byli nasi najblizsi przy nas, ode mnie jest tylko mama z najblizszej rodziny, ale od narzeczonego sa oboje z rodzicow, babcia, rodzenstwo.Wiec chcialabym by choc troszke szczegolny byl ten dzien, razem z nimi, moze konczacy sie tylko uroczystym obiadem w restauracji w gronie tych najblizszych.Chcialabym ladnie wygladac i nie musiec kupowac najtanszych obraczek...wiec zeby to zrealizowac musimy poczekac na doplyw gotowki..Moj sie boi naciskow ze strony rodziny o wesele i zapraszanie wszystkich ciotkow pokotkow ale moim zdaniem trzeba w takiej sytuacji twardo i jasno powiedziec czyj jest to dzien i kto tu rzadzi i jak nam to pasuje.No zobaczymy jak to bedzie...ja chcialabym juz byc zona(sama nie wiem co mi sie tak spieszy) ale w koncu to nie wyscig zbrojen:)

Och za pol godziny do domku, jeszcze jedna nocka przede mna i pare dni wolnego.A potem juz tylko 2 tygodnie.no i mam plana na ''bezrobotnym'' chodzic codziennie do gymu, na ktory teraz jakos nie moge czasu znalezc a za ktory place co miesiac.Cale szczescie nie duzo.

Gosiulek widzialas ''Book of Eli''? bardzo mi sie podobal, polecam bo wart obejrzenia.Ostatnio tez ogladam woodiego allena i strasznie podobaja mi sie jego filmy.Wiec tez polecam:)

No nic spadam, do popoludnia!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, nie powiem żeby to było jakies super rozwiązanie ale tyle sie napisałam i poszłoby na marne :smile:

Juz myslalam, ze bede musiala przez lupe czytac ale sie otworzylo:)Wiesz z tym kosciolem u mnie wchodzi w gre nie tyle kasa co wyznawane poglady i to, ze nie jestem katoliczka.W zasadzie w tym momencie nie przynaleze do zadnego zdeklarowanego kosciola i tak jest mi dobrze, bo moje poglady i wiara znacznie odbiegaja od tego czego religia chrzescijanska naucza.A ze od zawsze poszukiwalam duchowosci i odpowiedzi na rozne zagadnienia zwiazane z wiara to jakos tak zawedrowalam w tych moich poszukiwaniach i przekonaniach zupelnie gdzie indziej i nie moglabym sie przemoc i wziac udzial w czyms co jest dalekie od moich waznych dla mnie przekonan...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.