Skocz do zawartości

Rewelacyjna Dieta Protal !


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

No i zrobiłam Sobie "przeglądowe badania"....

i co? Cholesterol Kochane o MATKO JEDYNA ponad normę!! 255!!!!! :smile: :grin: :( :(

Zaś krew i mocz mam w normie... i bądz tu mądry odżywiaj się zdrowo i żeby jeszcze na zdrowie Ci wyszło,Oooo! No i co mam począć? Może za dużo tego białka (a konkretnie jaj?) dziewuszki podpowiedzccie....pliss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zrobiłam Sobie "przeglądowe badania"....

i co? Cholesterol Kochane o MATKO JEDYNA ponad normę!! 255!!!!! :smile: :grin: :( :(

Zaś krew i mocz mam w normie... i bądz tu mądry odżywiaj się zdrowo i żeby jeszcze na zdrowie Ci wyszło,Oooo! No i co mam począć? Może za dużo tego białka (a konkretnie jaj?) dziewuszki podpowiedzccie....pliss

To rzeczywiście dużo, a masz jakieś porównanie sprzed diety? W 80% skłonności do zbyt wysokiego cholesterolu są genetyczne, a tylko 20% związane z dietą. Mam dwoje znajomych w pracy, którzy odżywiają się zdrowo i są bardzo szczupli i mieli niesamowicie wysoki cholesterol(prawie 700) Oczywiście jajka powinnaś ograniczyć, a zwłaszcza żółtka. Bardzo dobre działanie na zbyt wysoki cholesterol mają preparaty z czosnkiem i nasze otręby owsiane. Może powinnaś przejść na III fazę, bo bardzo wskazane są owoce. Poza żółtkami nic w naszej diecie nie jest szkodliwe dla poziomu cholesterolu, bo nie jemy tłustego mięsa, masła itp. Ja robiłam sobie badania w trakcie diety i miałam 170, więc w normie. Musisz iść do lekarza i zastosować się do wskazówek i nie panikuj, wszystko będzie dobrze :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zrobiłam Sobie "przeglądowe badania"....

i co? Cholesterol Kochane o MATKO JEDYNA ponad normę!! 255!!!!! :smile: :grin: :( :(

Zaś krew i mocz mam w normie... i bądz tu mądry odżywiaj się zdrowo i żeby jeszcze na zdrowie Ci wyszło,Oooo! No i co mam począć? Może za dużo tego białka (a konkretnie jaj?) dziewuszki podpowiedzccie....pliss

Poczytajcie:

http://www.wiadomosci24.pl/artykul/jedzmy_...kazu_24054.html

http://www.sfd.pl/Jajko__artyku%C5%82_z_Wi...e_-t247622.html

http://dooktor.pl/artykuly-medyczne/aktual...holesterol.html

http://www.medigo.pl/a,i,1170,czy_jajka_szkodza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz witajcie!

U mnie nic nowego,doczytałam właśnie do końca to co napisałyście przez te dni kiedy mnie nie było na forum i ledwo się z tym uporałam :smile:

Waga ciutkę spadła ,ale rusza w dół niewielkimi kroczkami.Dobrze że wogóle spada :grin:

Pozdrawiam i miłego wieczoru życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rzeczywiście dużo, a masz jakieś porównanie sprzed diety? W 80% skłonności do zbyt wysokiego cholesterolu są genetyczne, a tylko 20% związane z dietą. Mam dwoje znajomych w pracy, którzy odżywiają się zdrowo i są bardzo szczupli i mieli niesamowicie wysoki cholesterol(prawie 700) Oczywiście jajka powinnaś ograniczyć, a zwłaszcza żółtka. Bardzo dobre działanie na zbyt wysoki cholesterol mają preparaty z czosnkiem i nasze otręby owsiane. Może powinnaś przejść na III fazę, bo bardzo wskazane są owoce. Poza żółtkami nic w naszej diecie nie jest szkodliwe dla poziomu cholesterolu, bo nie jemy tłustego mięsa, masła itp. Ja robiłam sobie badania w trakcie diety i miałam 170, więc w normie. Musisz iść do lekarza i zastosować się do wskazówek i nie panikuj, wszystko będzie dobrze :( :( :)

No własnie dużo :smile: za dużo!!!! Co do wcześniejszych wyników to zawsze miałam w Normie,tak więc bardzo ale to BARDZO Mnie zaniepokoiło.....

Wybiorę się do lekarza na konsultacje i zapewne jutro a co do jaj to równiez zmniejsze bo faktycznie potrafiłam po 2 dziennie zjadać (włącznie z żóltkami) i powinno być dobrze... a genetycznie...nic Mi o tym nie wiadomo.... Owszem zapytam rodziców?!

Względem III fazy brakuje Mi jeszcze choć 3kg jeszcze i dopiero ostatecznie zdecyduje się na utrwalanie.... dzięki wogle za podpowiedz :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie czy masz niedoczynnosc tarczycy, bo wtedy tez jest cholesterol podwyzszony...

No własnie dużo :smile: za dużo!!!! Co do wcześniejszych wyników to zawsze miałam w Normie,tak więc bardzo ale to BARDZO Mnie zaniepokoiło.....

Wybiorę się do lekarza na konsultacje i zapewne jutro a co do jaj to równiez zmniejsze bo faktycznie potrafiłam po 2 dziennie zjadać (włącznie z żóltkami) i powinno być dobrze... a genetycznie...nic Mi o tym nie wiadomo.... Owszem zapytam rodziców?!

Względem III fazy brakuje Mi jeszcze choć 3kg jeszcze i dopiero ostatecznie zdecyduje się na utrwalanie.... dzięki wogle za podpowiedz :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałam, żeby się nie przejmować krzykiem związanym z cholesterolem z jajek :grin: Szczerze to te wszystkie ostrzeżenia naukowców jakoś mnie za mocno nie przekonują. Już nie raz było tak, że najpierw lekarze mówili żeby czegoś tam nie jeść bo jest szkodliwe dla zdrowia a po jakimś czasie mówią całkiem co innego..tak np było tłuszczem zwierzęcym i roślinnym, najpierw krzyk, że zwierzęcy jet szkodliwy, w ogóle powinno się go z jadłospisu wykluczyć a po jakimś czasie zaczęli mówić, że roślinny jest rakotwórczy i takie tam..no i jak im w cokolwiek tu wierzyć??

A tak w ogóle to witaj Śliweczko, od kilku dni się zastanawiałam co z Tobą bo od dłuższego czasu Cię nie ma, już myślałam że dopuściłaś się dezercji :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witamy cię Śliweczko po dość długiej nieobecności.ja tez już zastanawiałam sie co się dzieje z tobą.

Wogóle to mam pytanie kobietki.Czy wam te chlebki też takie mokre wychodzą?Zawsze piękę dłużej niz macie podane w swoich przepisach a i tak jest mokry.Co zrobić?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witamy cię Śliweczko po dość długiej nieobecności.ja tez już zastanawiałam sie co się dzieje z tobą.

Wogóle to mam pytanie kobietki.Czy wam te chlebki też takie mokre wychodzą?Zawsze piękę dłużej niz macie podane w swoich przepisach a i tak jest mokry.Co zrobić?????

Mi tez zawsze wychodzi mokry tak samo jak wszystkie serniki mimo że też zawsze dłużej trzymam w piekarniku i piekę z termoobiegiem. Widać taki urok naszej diety..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tez zawsze wychodzi mokry tak samo jak wszystkie serniki mimo że też zawsze dłużej trzymam w piekarniku i piekę z termoobiegiem. Widać taki urok naszej diety..

ciesze sie ze nie jestem w tym jedyna hihi myslalam ze do wypiekow to ja reki nie mam uff

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciesze sie ze nie jestem w tym jedyna hihi myslalam ze do wypiekow to ja reki nie mam uff

:(

Też pewnie bym tak o sobie myślała ale mojej mamie też tak wychodzi :smile: a jest z wykształcenia kucharką, fakt faktem nie pracuje w zawodzie ale coś tam ma pojęcia w tej kwestii tak więc nie panikuje :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle to witaj Śliweczko, od kilku dni się zastanawiałam co z Tobą bo od dłuższego czasu Cię nie ma, już myślałam że dopuściłaś się dezercji :smile:

Jestem,jestem,ale z czasem u mnie kiepsko.Moja najstarsza córkadostała pracę i wyprowadziła się z domu,musieliśmy pomóc jej w przeprowadzce i dokupic parę rzeczy...więc ciągle w ruchu i na kompa brak czasu.

Ja i dezercja???? :grin: No cos ty!!!!!! Nigdy w życiu!!!

witamy cię Śliweczko po dość długiej nieobecności.ja tez już zastanawiałam sie co się dzieje z tobą.

Oj tam długa nieobecność,zaledwie kilka dni :( Staram się zaglądac do Was,ale niewiele się u mnie dzieje i nie ma o czym pisać.Ale jestem z Wami i wciąż wierna Dukanowi :(

Miło że o mnie nie zapomniałyście... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.