Skocz do zawartości

Rewelacyjna Dieta Protal !


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

Któraś kobitka pytała o budyń, ja proponuję po prostu go zrobić z maizeny, czyli tej mąki kukurydzinej, a raczej skrobii, którą dukan poleca. Mi udało się ją dostać i kiedyś juz robiłam taki budyń. Jest pyszny.

budyń

- 2 szklanki mleka 0%

- 2 czubate łyżki skrobii kukurydzianej

- łyżka słodziku w proszku (ja osobiście nie daję albo odrobinkę)

- aromat waniliowy (kilka kropel)

do garnuszka wlewamy 1,5 szkl mleka i gotujemy. W międzyczasie w pozostałej 0,5 szkl mleka mieszamy dokładnie skrobię, słodzik i aromat. Kiedy mleko w garnku już się zagotuje dolewamy naszą mieszankę i gotujemy jeszcze 3-4 minuty ciągle mieszając aby masa była gładka.

Wersja czekoladowa - dodatkowo dodać 2-3 łyżeczki kakao

Wersja śmietankowa - zamiast waniliowego dajemy aromat śmietankowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie dziewczynki późnym wieczorkiem,

U mnie dzisiaj zastój waga taka sama jak wczoraj, zobaczymy jak będzie jutro....

Dziewczyny to znowu ja:) he he, ale Was męcze, ale mam wiele wątpliwości, a Wy doświadczone. Mam mały problemik, a mianowiecie naczytałam się strasznie dużo na forach, no i teraz nie do końca wiem które rady wykorzystać. Więc tak: po godzinie 21 doszłam do wniosku, że za mało zjadałam...no a nadukanie przecie trza wpierniczać;) Najpierw napiszę co dziś zjadłam i na czym miało się skończyć, a więc moje menu:

śniadanie: kubek jogurtu naturalnego 180 g + 2 łyżki otrąb owsianych i 1 przennych, kawa z mlekiem

obiad: kawałek gotowanej piersi z kuraka (może z 80 g) z odrobiną "niby" rosołu z tejże właśnie ugotowanej piersi, kawa z mlekiem

kolacja: świeży pstrąg duszony na patelni

no i przed chwilą zjadłam kostkę (250 g) twarogu chudego z mlekiem, aromatem i odrobiną słodziku................

i tak sobie myślę, że już lepiej mogłam tego nie jeść. Jak myslicie?:))))

Menu jak najbardziej prawidłowe ....

Dziewczyny nie wiedziałam, ze może być taki problem z kupnem stanika.. :/ W rezultaci ekupiłam taki beżowy, gładki zupełnie w esotiq za 59zł.. ale..

Myślałam, że np w atlanticu można dostac tańszą bieliznę.. a tam koło 60-80zł :/ Masakra jakaś..

Naprawde sądziłam, że wydam może max 50zł, na coś ładnego i porzadnego.. a tak naprawdę to był jedyny stanik w kilku sklepach, który nadawał się do mojej sukienki.. :/ no i cenowo był tez w sumie niedrogi, w porównaniu do tych wszystkich okropnych, a tsrasznie drogich innych staników... Nawet byłam w jakimś zwykłym sklepiku, gdzie nie mają jakiś tam firmówek, a tam ceny.. takie same :/

Ehh chyba będzie trzeba powypatrywac gdzieś w esotiqu np w dużym mieście promocji.. bo pamiętam, że właśnie poprzednio tam kupowałam za około 30-35zł biustonosze...

Ahaaa i miałam się pochwalić. Załatwiliśmy to mieszkanko.. Juz w końcu dogadaliśmy się i mozey iśc mieszkać :-) Jescze w przyszłym tygodniu pójdę tam posprzątac tak porzadnie (z odsuwaniem mebli itp..) i możemy się wprowadzać :lol:

Gratulacje z powodu mieszkanka.... Pozdrawiam

Śliweczko - trzymam kciuki za jutrzejszy egzamin

Miłej nocki i do jutra.... Buziaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiulek: dzieki , dzieki, dzieki :-D to chyba bedzie najprzyjemniejsza dieta jaka kiedykolwiek stosowałam....

:-) może ja za wiele diet w życiu nie stosowałam ale uważam, że "nasza" jest całkiem, całkiem przyzwoita :lol: naprawdę na wiele można sobie pozwolić ;)

Kurczę Dziewczyny tak się zastanawiam..wczoraj byłam z koleżankami na piwie, ja oczywiście sączyłam colę i ciągle się się zastanawiam czy ona na pewno była light...najlepsze jest to, że pierwszą dostałam w butelce i do tego szklaneczkę do przelania i nie jestem pewna czy to była ta o którą prosiłam..nie wiem jak mogłam się nie przyjrzeć od razu. Teraz tylko siedzę i się zastanawiam przez cały dzień czy przypadkiem nie wtrąbiłam 1,5szklanki cukru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello ;)

No Dziewczyny (Nynka, Dagmara, Maslosia, pppp84 i peyateez) - właśnie Się do Was rozsyła nowa książka Dukana. Tylko zajmuje ona prawie 18mb, więc może to trochę potrwać...

W każdym bądź razie Smacznego czytania :)

Śliweczko będę trzymać kciuki.. nie wiem o której zasnę, więc na wszelki wypadek, gdybym rano miała jeszcze spać... to zasnę juz zaciśniętymi :-) Powodzenia !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim,

Śliweczko trzymamy kciuki za Ciebie icon_biggrin.gif Napewno będzie ok, a jak nie to bedzie znaczyło że jakiś gamoń Ci się za instruktora trafił icon_biggrin.gif

Nynko ja ten budyń własnej roboty jadłam na początku, ten kupny okazał sie lepszy dlatego 2 razy w tyg go zjadam i nic złego sie nie dzieje. Dziewczyny dają go tez do serników i też chudną więc moim zdaniem lepiej sobie kupić i smacznie zjeść icon_biggrin.gif

Iriss Ty to jesteś wariat, opanuj się i skończ te białka icon_biggrin.gif Bo znikniesz icon_biggrin.gif

Malinowa Mambo, teraz to już "cola po obiedzie" nie zadręczaj się bo bez sensu to, i tak już nic nie zmienisz. Załóż że to była faktycznie cola lifht i już icon_biggrin.gif

A poza tym wagowo jest ok, ale nastrój podły nawet pomimo słoneczka za oknem... ach.... biednemu zawsze wiatr w plecy icon_cry.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Dziewczyny!

A ja chciałabym się dziś Wam czymś pochwalić. Wczoraj miałam zebranie w pracy i założyłam swój kostium sprzed... hohoho... już nawet nie wiem jak dawno to było, kiedy się w niego mieściłam... rozmiar 36! Hurra! Wprawdzie założyłam pod spód majtki obcisłe, co to mają brzuch spłaszczyć, bo bałam się, że spódnicy nie wcisnę, ale poszło elegancko. Kurcze, ale się cieszę. Wagę utrzymuję, więc nie bójcie się III fazy. Nie jest tak ciężko, jak się wydaje. Jedno, czego nie zaniedbuję na 100%, to ważę się codziennie. Już mi to weszło w nałóg. Myślę, że to dobra metoda, żeby w razie czego szybko zareagować na jakiś skok wagi. Buziaczki

I jeszcze muszę się przywitać z Olinką moją ulubioną. Cześć Lachonie! icon_biggrin.gif Ślicznie wyglądasz.

Alienko po pierwsze to ja ci gratuluje wejścia w super rozmiar :) A majtki obcisłe po to są żeby wyglądac obciśle ;)

Bardzo ale to bardzo ci dziękuję za komplementy i całuski ślę całej Waszej Trójce!!

:*

Buziaki należą się spóźnione Eyazee z okazji urodzin!!

A dziś naszej kochanej Protalce Gochnie!!!!! :-) z okazji 18 urodzin :lol:

ps. u mnie ok, kolejny czwartek zwycięski !!

poza tym za oknem słonko a dziś piątek ...zyć nie umierać.

ps2 Sliweczko powodzenia!!

post-17920-12750274954532_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEJ KOCHANE!

Witamy, witamy Milenko pamiętam Cię dobrze - ja co prawda na dukanie jestem dopiero od połowy stycznia ale przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu diety przeczytałam CAŁY nasz temat na forum od początku i stąd Cię znam...:) I sytuacja, w jakiej się znalazłaś jakoś taka też znajoma mi się wydaje...:-)))

No właśnie Milenko - ciągle to "coś"...Moje problemy zaczęły się miesiąc temu, po moich urodzinkach (zakrapianych, nie do końca dukanowych;))) potem stres, bo nowa praca, zapomniałam o piciu zielonej herbaty, wogóle mało piłam, potem jakiś gril znów zakrapiany, potem kolejne jakieś rodzinne spędy i znów małe ale jednak grzeszki i teram mam - nie przytyłam co prawda ale waga stoi w miejscu a motywacja spada, spada, spada...;)

Hejka, Marzeniaw;)

Cieszę się że mnie kojarzysz, tak te kochane nasze problemy, ale kochana jesteś w komfortowej sytuacji waga tylko stoi (wiem wiem pewnie powiesz tylko i aż) teraz tylko trzeba być cierpliwym i nie dać się złapać w taką pułapkę w jaką ja dałam się złapać ;/

Kochana zatem trzymam kciuki za Ciebie!

Buźka, M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.