Skocz do zawartości

Rewelacyjna Dieta Protal !


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

Oj ja w pierwszy dzień też nie wiedziałam co mam zrobić co kupić ale nie ma co się poddawać!

Ja w pierwszy dzień kupiłam więcej produktów aby nie chodzić co dziennie na zakupy , bo po pierwsze nie mam zbytnio czasu a po drugie po to aby nie kusić oczu innymi smakołykami;)

Zakupiłam wtedy: serek homogenizowany 0% x 3, jogurty naturalne 0% x 3, makrele średniej wielkości x1, serek twarogowy chudy, mleko 0% 1,5l, kefir 0%, szynkę sopocką 150 g, otręby pszenne, koperek świeży, szczypiorek, cebulkę, korniszony no i od tego zaczęłam a i bym zapomniała wodę mineralną niegazowana zgrzewkę!

Ja jestem zadowolona bo nie chodzę głodna nie myślę o jedzeniu no i są już efekty;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ok nie ma problemu jak będziesz miała pytania to pytaj od tego jesteśmy;)

Ja kupuje serek firmy Ostrowia chudy 0%, ten mi akurat smakuje, tak korniszony to ogórki konserwowe raz kupiłam ale zapomniałam że mam takie własnej roboty w spiżarni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W początkowej fazie je sie same białka w ilościach nieograniczonych!! Można jeść :

- Chude mięsa: cielęcina, konina, wołowina z wyjątkiem antrykotu i rozbratla z kością, wszystko na grillu, gotowane lub pieczone w piekarniku bez dodatku tłuszczu .

-Podroby:wątroba,ozór cielęcy lub wołowy

-Wszystkie ryby, tłuste, chude, o białej lub niebieskiej skórze, surowe, pieczone wędzone lub gotowane.

-Owoce morza ( skorupiaki,mięczaki)

-Drób oprócz kaczki i bez skóry

-Chuda szynka, chude wędliny z indyka , kurczaka lub wieprzowe

-jaja w każdej postaci ( omlet, na miękko, na twardo, jajecznica)

-chude produkty nabiałowe ( chude mleko, chudy biały ser, jogurty bez tłuszczu i cukru)

-półtora litra wody z małą zawartością soli mineralnych .

-środki wspomagające : kawa, herbata, herbatki ziołowe, ocet winny, zioła,przyprawy, korniszony, cytryna (nie jako napój), sól i musztarda(umiarkowanie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co lubią placki w książce Dukana znalazłam taki przepis na placek otrębowy:

1 łyżka otrąb pszennych

2 łyżki otrąb owsianych

1 jajko

1 łyżka serka homogenizowanego niskotłuszczowego

sól do smaku

Wymieszać składniki i usmażyć na kropelce oliwy rozsmarowanej pędzelkiem lub ręcznikiem papierowym.

Taki placek można zjeść tylko 1 dziennie, dzisiaj sobie zrobiłam, jest całkiem dobry, no i otręby w tej postaci są bardzo zjadliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAJCIE DZIEWCZYNY "PROTALA"!

Czytam książkę już drugi raz. Powiem Wam szczerze,że włos mi się jeży na samą myśl o tym że dieta będzie trwała prawie rok! Rok bez słodkiego! Nie wiem jak Wy walczycie z ochotą na słodkie ale ja siebie jakoś nie widzę.... Poważnie odchudzałam się tylko dwa razy w życiu - gdy miałam 17 lat bo wydawało mi się że jestem za gruba (53 kg/160 cm) i 12 lat temu gdy rzuciłam palenie (13 kg przybyło). Odchudzałam się biegając 20 - 30 minut dziennie. Nigdy nie stosowałam żadnej specjalnej diety wręcz przeciwnie, poranek rozpoczynałam od kawy i pączka (codziennie) gdyż nie umiem i nawet nie próbowałam odstawić słodkiego. Wierzę w tą dietę bo od dziecka jestem białko żerna. Problemy z wagą zaczęły się gdy w moje meni weszły z przewagą węglowodany (tłuszczy nigdy nie lubiłam, no może smalec własnej roboty) no i zła opieka lekarska po operacji tarczycy. A wiadomo jak już raz się przybierze na wadze, to prędzej czy później wróci się do niej. Dzisiaj ważę 75 kg no i źle się z tym czuję. Mam zadyszki, zrobiły mi się żylaki na nogach, ubrania wyglądają jak namioty ;) , twarz mam ciągle spuchniętą jakbym tydzień piła :) . Nie chcę uprawiać joggingu bo co mi po pięknej figurze jeśli piersi będą mi wisieć do pasa. Największym dla mnie problemem jest wymyślanie potraw ze ściśle określonych produktów (gotowanie jest moją piętą Achillesa). Więc jeśli macie jakieś pomysły na urozmaicenie potraw to proszę piszcie o nich na forum. Jeśli tylko znajdę chwilę będę tu zaglądać. Jak sobie radzicie w pracy z tą dietą? bo ja będę chyba musiała z potężną torbą chodzić. Z wprowadzeniem diety chcę jeszcze chwilkę poczekać (aż będzie można odpalić grilla) bo nie mam piekarnika a tylko gotowane szybko się znudzi. Znam taki przepis na placki z kurczaka. Myślę że można by go było dostosować do diety protal. Pierś kurczaka pokroić w bardzo drobną kostkę. Jedno jajko lub więcej - zależy od ilości mięsa, roztłuc jak do jajecznicy. w oryginale dodaje się łyżkę mąki ale myślę że można by ją było zamienić na otręby. dodać do rozbitych jajek, dobrze wybełtać, dodać pokrojoną pierś - pewnie można czymś doprawić - i smażyć. Jeśli ma się odpowiednią patelnię to pewnie bez tłuszczu. Polewa się sosem czosnkowym ale czosnku chyba nie wolno jeść więc można samemu coś wymyślec. Życzę smacznego i wytrwałości :) :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.