Skocz do zawartości

Rewelacyjna Dieta Protal !


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj Anula co do korniszona i cebulki masz je traktować w I fazie jako dodatek smakowy czyli ciut.

Mięsko lub ryby można przygotować w folii aluminiowej lub rękawie w piekarniku ja kuraka robię z pomysłem na kurczak w papryce Winiary / ten z workiem / jest pyszny.Robię go w celach oszczędnościowych w większej ilości na 2-3 dni. Spożywam potem na zimno z dodatkiem sosów np. z jogurtu 1,5% + czosnek+cebulka ziel.+korniszon bardzo dobrze smakuje.Nie zamrażam bo jakoś mi potem mniej smakują.

Nie wiem czy olej parafinowy się nadaje do smażenie zresztą nie wiem gdzie taki można kupić.

Powodzenia na dietce.Guru naszego dietkowania jest Dorotexx ona Ci doradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaja102 gratuluję wyniku po 1 tygodniu, u mnie słabo, tylko 1 kg do tyłu, a to dlatego że po 5 dniach białkowych przez dwa dni grzeszyłam ;)

Ale od wczoraj znów jestem na dobrej drodze i mam nadzieję że to był pierwszy i ostatni raz.

Olej parafinowy można kupić w aptece ale nie wiem czy da się na nim smażyć, nie próbowałam, można też dusić mięcho w małej ilości wody i przyprawach pod przykryciem.

Słuchajcie, a propos ogórków kiszonych i kapusty, Dukan jest Francuzem a kuchnia francuska nie zna tych wynalazków, dlatego on nic nie pisze na ich temat, jednak nie wydaje mi się żeby ogórki kiszone mogły spowolnić proces spalania tłuszczu w jakikolwiek sposób, więc jeśli ktoś lubi...

Też bym chciała się upewnić w kwestii budyniu, w książce nic na jego temat nie znalazłam, czy ktoś stosuje i jeśli tak, jaki i w jakich ilościach? trochę się obawiam tych węglowodanów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proteinki doradźcie mi:

Pwiedźcie czy ja to wszystko dobrze rozumiem: faze 2 stosuje się aż do uzyskania odpowiedniej wagi? czyli nie 10 dni? bo już się w tym pogubiłam. Muszę być w fazie 2 aż do uzyskania upragnionej wagi czyli ppowiedzmy - chce schudnąć 20 kg to aż to uzyskam? a wtedy fazę 3 przeprodzam przez 200 dni począwszy odktórego dnia? Pierwszy dzień 3 fazy to jest pierwszym dniem z tych 200 tak? Niestety nie mam książki i się pytam.

Ale od jutra zaczynam. Z tym, że dla mnie jest najgorzej wymyślać coś do jedzenia no i oczywiście co wziać ze sobą do pracy. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anula,

ja do pracy zabieram:

-pastę z serka chudego +tuńczyk+ korniszon

-roladki z piersi z kurczaka + jogurt lub serek homo

-rybę w galarecie (zjadam tylko rybkę)+ jajko

-pastę z makreli+cebulka+korniszon

-serek chudy ze szczypiorkiem

To traktuje raczej jako obiad jak wracam do domu to ok 17,30 robię coś na ciepło.

Śniadania zjadam zawsze przed pracą ok 8,30 starcza mi to do godz. 13-14ej.

Za chwilkę napiszę Wam coś odnośnie kapusty kiszonej ogórków i oleju parafinowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie kapusty kiszonej i ogórków.

Dukan napisał zbyt słone pokarmy zatrzymują i wiążą wodę w tkankach. Dieta będzie w pełni skuteczna pod warunkiem ograniczenia do minimum ilości spożywanej soli, co pozwala wypitej wodzie przepłynąć szybciej przez organizm.

Sól zwiększa apatyt, a jej ograniczenie zmniejsz go. Można poczytać na str 55-58.

Olej parafinowy

Jego jedyna niedogodność to konsystencja, ale można ją znacznie zmniejszyć, dodając trochę wody gazowanej, co ułatwia emulsję.

Jeśli oleju użyje się zbyt dużo, parafina może zadziałać jak środek przeczyszczający. Aby tego uniknąć należy ograniczyć dawki i zmienić sposób jej łączenia z innymi składnikami sosu. Można poczytać na str.141-142.

Budyń słyszałam że można jeść, kupujemy w sklepie taki bez dodatku cukru gotujemy na mleku0% + słodzik. Ja zrobiłam jeden raz i powiem Wam że nie smakuje mi z tym słodzikiem jakoś dziwny smak...

Później spojrzałam na opakowanie i wyczytałam że ma sporo węglowodanów, no i już zupełnie zostałam skołowana więc czy można??? - to sama już nie wiem...;(

Pozdrawiam, M:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od dwóch dni czuje się źle na tej diecie ;), zastanawiam sie czy jej nie przerwać. Boli mnie brzuch. A zamiast chudnąć wróciły mi dwa kilogramy. Zrobiłam 5 dni fazy uderzeniowej a dziś mam czwart dzień z warzywami. Piję dużo wody i jem jak przykazał Dukan. Nie wiem dlaczego tak sie dzieje. Do okresu jeszcze daleko. Nie mam wytłumaczenia. Może któraś z Was miała podobne problemy. Zastanawiam sie jeszcze czy może konsultował ktoś tę dietę z lekarzem czy też dietetykiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to normalne,ze waga pokazuje więcej w fazie z warzywami poniewaz warzywa zatrzymują wode w organizmie. Kiedy wrócisz do czystych białek waga pokaze duzo mniej , zobaczysz ile tak naprawde schudłaś w fazie warzywa+ proteiny.

Martwią mnie te Twoje bóle brzucha , to nie jest normalne. Wg. mnie powinnaś skonsultowac sie z lekarzem jeśli nadal chcesz kontynuowac diete . Nie mam pojecie co moze byc przyczyna Twoich problemów. Pierwsze co przyszło mi na myśl to to,ze moze siadła ci na żołądku skórka z jakiegos warzywa ale nie miałabys tylko boli brzucha . Do tego doszłaby gorączka i wymioty .

dziewczyny w fazie z warzywami nie wchodzcie na wage bo bardzo często pokazuje więcej. Mozecie mierzyc sie centymetrem i zapisywac wyniki wtedy zobaczycie roznice. Czasami warto odłozyc wage na nawet kilka tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Dziewczynki Proteinki !!! :)

Dzisiaj kupiłam nową wagę i .... przez prawie 4  tygodnie jest mnie mniej o 8 kg !!!!!!!!!!!

Cieszę się bardzo <jupi>  ;) Wiem że miałyśmy się ważyć w poniedziałki ,ale do poniedziałku bym nie wytrzymała  :)

magdalenka_23 też myślę że powinnaś te bóle brzucha skonsultować z lekarzem.

Co do ogórków kiszonych i budyniu to nie jadłam do tej pory ani jednego ani drugiego.Ogórki zawierają dużo soli a budyń węglowodany .Uważam że budyń można ewentualnie zrobić samemu z mąki kukurydzianej ale czy bedzie to ten sam smak budyniu .... wątpię.

POZDRAWIAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliweczka, moje gratulacje,

a dla nowych dziewczyn, które chcą dołączyć, a nie maja jeszcze książki skrót:

DIETA PROTEINOWA -Protal ( proteiny +naprzemienne, franc. proteines + alternatives) nie jest zwykłą dietą , lecz kompletnym planem utraty masy ciała , nierozerwalną całością , którą w całości przyjmujemy lub odrzucamy . Składa się z czterech następującyh po sobie etapów:

Protal 1

Faza ataku prowadzona za pomoca diety czysto proteinowej pozwala na efektowny start przynoszący niemal tak błyskawiczne rezultaty jak głodówka lub dieta oparta na proteinach w proszku, ale bez ich wad i niebezpieczeństw.

Protal 2

Faza równomiernego rytmu utraty wagi opiera się na naprzemiennej diecie proteinowej, która pozwala szybko dojśc do upragnionej wagi.

Protal 3

faza utrwalenia uzyskanej wagi i niedopuszczenia do pojawienia się efektu jojo , szyli szybkiego ponownego przybrania na wadze, to okres w którym należy być szczególnie ostrożnym. Trwa dziesieć dni na każdy utracony kilogram.

Protal 4

Faza definitywnej stabilizacji opiera się na prostej zasadzie , niezbędnej, by zachować uzyskaną wagę: jeden dzień ścisłej diety proteinowek w każdy czwartek do końca zycia. Zalecenie ostre i niepodlegające żadnym negocjacjom, ale wystarczająco skuteczne i precyzyjne, aby można je było zaakceptować na tak długi czas.

MEMENTO KURACJI UDERZENIOWEJ

W tym okresie trwającm id jednego do dziesięciu dni możecie żywić się ośmioma kategoriami produktów wymienionych poniżej.

Z tych osmiu kategorii możecie dowolnie wybierać to, na co macie ochotę, beż żadnych ograniczeń i o każdej porze dnia.

Wolno wam również te produkty dowolnie ze sobą łączyć.

Zasada jest zatem prosta i nie podłega dyskusji: wszystko , co jest wymienione na zamieszczonej poniżej liście jest całkowicie dozwolone, a to, czego na niej nie ma , jest zakazne, zapomnijcie o tym na razie , wiedzac, że w niedalekiej przyszłości pokarmy te wróca do waszego jadłospisu.

-chude mieso: cielęcina, konina, wołowina z wyjątkiem antrykotu i rozbratla z koscia, wszystko na gillu lub pieczone w piekarniku bez dodatku tłuszczu

-podroby: watroba, cynadry, ozór cielęcy lub wołowy (czubek)

-wszystkie ryby, tłuste, chude, o białej lub niebieskiej skórze, surowe, pieczone, wędzone lub gotowane

-owoce morza (skorupiaki i mięczaki)

-drób oprócz kaczki i bez skóry

-chuda szynka, chude wędliny indyka, kurczaka lub wieprzowe

-jaja

-chude produkty nabiałowe

-póltora litra wody z małą zawartością soli mineralnych

-środki wspomagające : kawa, herbata, herbatki ziołowe, ocet, zioła, przyprawy, korniszony,cytryna (nie jako napój), sól i musztarda (umiarkowanie)

Poza środkami wspomagającymi i ośmioma poprzednio opisanymi kategoriami, nie wolno wam jeść NIC INNEGO.

Produkty, które nie są wymienione na tej liscie, są zabronione w fazie kuracji uderzeniowej.

Skoncentrujcie się na tym, co jest dozwolone i zapomnijcie o reszcie.

Urozmaicajcie wasz jadłospis, jedząc te produkty po kolei lub dowolnie je mieszając, i zawsze pamiętajcie, że możecie bez obaw korzystać ze wszystkich figurujących na liście składników .

MEMENTO KURACJI O RÓWNOMIERNYM RYTMIE ODCHUDZANIA

Zachować wszystkie dozwolone w kuracji uderzeniowej produkty i dodać, bez zadnych ograniczeń co do ilości, godziny spożywania czy sposobów łączenie następujące surowe lub gotowane warzywa:

pomidory, ogórki, rzodkiewki, szpinak, szparagi, pory, zieloną fasolkę, kapustę, grzyby, seler,fenkuły,wszelkie zielone sałaty łącznie z cykorią, boćwinę, bakłażany, cukinię, paprykę, a nawet marchew i buraki pod warunkiem , że nie będą podawane do każdego posiłku. Podczas trwania tej fazy stosować naprzemiennie okres protein z warzywami i okres protein bez warzyw, aż do osiągnięcia ustalonej wagi.

MEMENTO KURACJI POZWALAJĄCEJ NA UTRWALENIE WAGI

Czas trwania kuracji przejściowej oblicza się zależnie od wielkości utraconej wagi : dziesięć dni nowej diety na każdy utracony kilogram.

Jeśli straciliście 20 kg, trzeba ją stosować przez okres wynoszący 20 razy dzisięc dni, co stanowi dwieście dni, czyli sześć miesięcy i dwadzieścia dni, a 10 kg oznacza sto dni. W ten sposób każdy łatwo obliczy czas dzielący go od ostatecznej stabilizacji.

Podczas fazy utrwalania wagi należy jak najściślej stosować się do diety pozwalającej na spożywanie następujących pokarmów:

-pokarmy proteinowe fazy uderzeniowej

-warzywa kuracji równomiernej

-jedna porcja owoców dziennie, oprócz bananów, winogron i czereśni

-2 kromki pełnoziarnistego chleba dziennie

-40 gramów sera

-2 porcje produktów skrobiowych tygodniowo

-udziec jagnięcy lub pieczeń z polędwicy wieprzowej

Jako ukoronowanie kuracji mamy jeszcze:

-dwa odświętne posiłki w tygodniu

Oraz obowiązkowo i bezwarunkowo

-jeden dzień ścislej diety proteinowej (kuracja uderzeniowa) w tygodniu –niewymienny i bezdyskusyjny

MEMENTO KURACJI OSTATECZNEJ STABILIZACJI

Przejść do normalnego sposobu odżywiania się podczas sześciu dni w tygodniu, zachowując dobre nawyki nabyte podczas kuracji, i stosować co czwartek lub, jeśli to niemożliwe, w środę lub piątek jeden dzień czystych protein (kuracja uderzeniowa) w sposób regularny, ścisły i przez całe życie.

Spożywać codziennie 3 łyżki stołowe otrąb owsianych.

Zaniedbanie tych dwóch zasad, stanowiących jeden z filarów planu Protal, to gwarancja odzyskania całej utraconej wagi w niedalekiej przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magdalenko 23, czy boli Cie żołądek, czy dolna część brzucha?. Mnie pobolewa dół brzuch, trochę jak przy biegunkach, ale kładę to na karb nieoczyszczonych jelit, niby chodze do łazienki i z wielkim trudem cos tam się dzieje, ale to za mało, dzisiaj wypiłam łyzeczke parafiny i zobaczymy. Na razie sie nie przejmuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę patrzyć w lewą stronę tak mnie ciagnie do tych pyszności a ja mam teraz gorszy dzień- żeby tylko wytrzymać. Aby tylko dotrwać do fazy tylko proteinowej bo waga spada i to motywuje, ale mnie ciągnie..................... chyba już dziś tu nie będę zaglądać bo się nie powstrzymam... heeelppp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś od rana wyglądałam jakbym była w ciąży, strasznie mnie rozdeło :) Boli mnie cały brzuch ;) Biorę Espumisan. Nie jadłam rzadnych kapust, ani innych wzdymających warzyw, do łazienki chadzam bez większych problemów :) dlatego troszkę się zdenerwowałam i stąd moja decyzja o przerwaniu diety. Ale mam nadzieję że wrócę na nią od poniedziałku. Niby w kilogramach przybrało, jak pisalam wcześniej, ale w centymetrach ubyło :D szkoda by nie spróbować jeszcze raz :D

Pozdrawiam Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.