Skocz do zawartości

Rewelacyjna Dieta Protal !


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

Gość magda000

Witam wszystkich. Dużo naczytałam sie o diecie dr. Dukana. Postanowilam spróbować. Mam 170 cm wzrostu i waże 63 kg. Mam wage niby w normie ale zalezy mi na utracie zbędnego brzuszka i boczków. Zaczynam od jutra. Myśle że mobilizujące bedzie dla mnie jak będę sie chwalić moim rezultatami. 3majcie kciuki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magda000, ja uważam że masz wagę wręcz super, może daruj sobie dietę, a popróbuj z tymi ćwiczeniami opisanymi wyżej ( Aerobiczna 6 Weidera ). Naprawde są doskonałe. Ja je wypróbowałam, i w niespełna 4 tygodnie spadło mi 7 cm w pasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem nic o szczypiorku i czosnku tak, że nie odpowiem.

Ale dzisiaj jestem w 17 dniu diety , zważyłam się i waga wskazuje 4-5 kg mniej, waga nie jest zdecydowana ile. Ale to i tak tyle samo albo nawet więcej niż po miesiącu brania Meridii.

Nie czuję sie dobrze, jest mi ciągle zimno, jestem osłabiona i to jest wyraźne, miewam często zawroty głowy. Stale czuję gorycz w ustach a o takim drobiazgu jak zaparcia to już nawet nie warto mówić.

Jeśli chodzi o jedzenie to nie głoduję ale na biały chudy ser już nie mogę patrzeć. Bardzo mam ochotę na owoce i coś słodkiego ale przyzwyczaiłam się do gorzkiej kawy, herbatę bez cukru piję od dawna. Narazie nie zdarzyło mi się zjeść nic spoza diety a od kiedy odkryłam galaretki drobiowe życie stało się trochę lepsze.

Mam zamiar wytrwać do końca tej diety, no chyba że wcześniej szlag mnie trafi ale nie sądzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samanto !!!

nie wiem czy masz książkę ale na str 68 Dukan pisze - " chudy nabiał o owocowych smakach jest dozwolony w umiarkowanej liczbie (dwa razy dziennie), jednak ci, którzy chcą od razu uzyskać piorunujące efekty kuracji powinni go unikać w fazie uderzeniowej" - takie jogurty smakowe można kupić w LIDLU, poprawią ci humor. Kup sobie słodzik i słodź sobie co chcesz bo on nie ma kalorii.

Jeśli tak źle się czujesz to może kup sobie jakieś witaminy na wzmocnienie. Dukan pisze, że można, tylko żeby nie przesadzić. Zamiast codziennie zażywaj co drugi dzień.

Wydaje mi się, że za mało jesz, dlatego jesteś osłabiona i jest ci zimno. Przecież jesteś w fazie z warzywami, więc nie powinnaś się aż tak źle czuć. Str 71 - " nie zapomnijcie ze tajemnica tej kuracji polega na tym by jeść dużo i zanim pojawi się głód, co pozwoli oprzeć się każdemu koszącemu pokarmowi, który nie figuruje na naszej liście"

Samanto, przedłużyłam sobie fazę I bo lubię zaczynać wszystko od poniedziałku. Teraz mam 6 dzień uderzeniówki, wczoraj warzyłam o 3 kg mniej(dzisiaj przyszłam z nocnej zmiany i jeszcze się nie warzyłam, najpierw szybko jadłam). Jem raz dziennie czyli jak rano zacznę to wieczorem kończę. Nie będę ci wymieniać ile czego jem bo byś padła ze zdziwienia, że tyle można jeść, ale 1kg piersi to za mało dla mnie. Zawsze jadłam dużo a Dukan pisze że w 2, 3 dniu diety głód przechodzi, no niestety ale ja nie jestem potwierdzeniem jego doświadczeń. Jem na okrągło, aż jestem wkurzona sama na siebie. Mam też sucho w buzi, a dzisiaj nawet w nosie ale z tego, co mi powiedziano na tym forum, to znaczy, że za mało pijemy. I to może być prawda, bo jak jestem w pracy na dniówce to piję bardzo dużo i nie mam aż tak sucho w buzi. Natomiast w domu piję mniej bo wychodząc po zakupy itp. boję się, że w majty narobię, a na nocnej zmianie też piję mało żebym mogła się choć na chwilę położyć, a nie co 20 min. biegać do kibelka.

Jeśli moje spostrzeżenia Cię nie pocieszają to pójdź do lekarza, zrób podstawowe badania krwi i zadecyduj czy dalej to ciągnąć. Pamiętaj najważniejsze jest zdrowie. Schudnąć można stosując inną dietę i uprawiając sport, ale zdrowia możesz już nie odzyskać.

Uśmiechnij się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkie protalowiczki diete zaczełam cztery dni temu i jak na razie 1.5 kilo mniej .Czytam wasze zmagania i widze ze ta dieta naprawde działa mam do zrzucenia jeszcze jakies 10 kilo mam nadzieje ze sie uda.Fajnie ze jest nas tyle i sie wspieramy bo to bardzo wazne kazda z nas ma chwile zwątpienia ...dziewczyny nie poddawajmy sie damy rade pozdrawiam wszyskie dziewczyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samanta nie używaj zbyt często soli być może dlatego masz gorycz w buzi. Sól jest zabroniona bo zatrzymuje wodę w organizmie. Do surówek dodawaj oleju parafinowego jeśli tak tęsknisz za odrobiną oleju. Pomaga się też załatwić. :mrgreen:

Dziewczyny, nie dajmy sie zwariować, sól owszem, nalezy ograniczyć, ale ja kocham słony smak i sole wszystko, co popadnie. woda moze i sie zatrzymuje, ale tłuszcz spada. Jestem w 20 dniu diety i mam 7 kg mniej, z czego 4,5 to tłuszcz. Gdybym nie soliła to najprawdobodobniej zrezygnowaqłabym juz z diety. Tylko, ze ja uzywam soli z mniejsza zawartościa sodu. Mozna takie kupic w hipermaqrketach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkie protalowiczki diete zaczełam cztery dni temu i jak na razie 1.5 kilo mniej .Czytam wasze zmagania i widze ze ta dieta naprawde działa mam do zrzucenia jeszcze jakies 10 kilo mam nadzieje ze sie uda.Fajnie ze jest nas tyle i sie wspieramy bo to bardzo wazne kazda z nas ma chwile zwątpienia ...dziewczyny nie poddawajmy sie damy rade pozdrawiam wszyskie dziewczyny

Witaj Aniu w naszym gronie!

Życzę powodzenia, M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość magda000
Magda000, ja uważam że masz wagę wręcz super, może daruj sobie dietę, a popróbuj z tymi ćwiczeniami opisanymi wyżej ( Aerobiczna 6 Weidera ). Naprawde są doskonałe. Ja je wypróbowałam, i w niespełna 4 tygodnie spadło mi 7 cm w pasie.

Próbowałam 6 Weidera, ale nie potrafię być systematyczna i przerwałam bo poprostu mi sie nie chciało. Nie chodzi mi o spadek wagi ale o utratę brzuszka - jak juz pisalam powyżej. Już prawie caly dzien za mną. Jest dobrze. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przejrzałam Wasze wpisy bo zamierzałam zacząć protal (wczoraj) dziś zaczęłam, razem z moim mężem, choć w książce jestem na 47 stronie dopiero. A więc na razie opieram się na Waszych podpowiedziach. ma do oddania minimum 10, max 20 kg (zakładam na razie to minimum), przy 158 ważę 78 kg, z tego 8 od ok 6 mc, oczywiście przez błędy dietetyczne i siedzenie. Pozdrawiam i proszę trzymać za nas kciuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Tak jak pisałam wcześniej, ponownie zaczęłam moje zmagania z utratą kilogramów. Dziś 6 dzień (pierwszy dzień po diecie czysto proteinowej i 2 kg mniej). Cieszę się bardzo, że tak tu nas dużo i aktywnie się wspieracie, bo przyznam szczerze że ja również na wasze wsparcie liczę. Czuję się dobrze i jestem pełna optymizmu. Daję sobie czas do świąt wielkanocnych, potem utrwalanie wagi i na urlopie może wreszcie nie będę wyglądać jak hippo :mrgreen:

Pozdrawiam serdecznie  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Proteinki!! Ja zaczynam powoli 'topnieć' czyli mam ogromny kryzys- juz waga stoi tydzien i nic w zasadzie nie schudłam -tyle tylko co w I fazie. Coraz bardziej brakuje mi innych potraw ŻE JUŻ NIE WSPONMNE o słodkim- nie pomaga ani budyn, ani cola light ani guma do żucia- cos strasznego jak mnie męczy .

Oj zaczyna sie moje nie dam rady.......Gdzie te nowe przepisy o rzekomych muffinkach proteinowych..... Kochana Dorotko coraz bardziej Cię podziwiam, że tak długo trwasz w tej diecie- zdradż swoj sekret jak ty sobie dajesz radę.. :mrgreen: ((((((((((((((((

kochana ja tez miewam kryzysy,jestesmy tylko ludzmi. Tylko na początku ,,szłam jak burza,,. Pamietam,ze nie grzeszyłam ponad 50 dni. nawet nie pomyslałam ,zeby zjesc cos zakazanego. zaczęłam podjadac w święta , bardzo długo nie mogłam sie pozbierac i znowu zacząc diety .Paradoksalnie im miałam blizej do upragnionej wagi tym było mi trydniej. Teraz sie zawzięłam i mam zamiar dotrwac do III fazy bez grzeszków. Wage schowałam i wejde na nią za jakis miesiąc , Tobie tez radze to zrobic , lepiej mierzyc sie centymetrem.

Pytasz jaki mam sekret. Powiedziałam sobie,ze to moja ostatnia dieta w zyciu.jesli ta sie nie uda to juz nie bede zadnej zaczynac. Tym razem musze schudnać skutecznie i raz na zawsze. Musiałam miec diete gdzie było jasno określona jak utrzymac wage po utraceniu kilogramów i nareszcie taką znalazlam. Nigdy nie robiłam lepszej i bardziej skutecznej diety.

Nowych przepisów jeszcze nie ma niestety. Gdzies wyczytalam ,ze ksiazka bedzie dostępna dopiero w marcu. W przyszłym tyg, jade do księgarni zapytac .

a teraz zmykam , specjalnie wczesniej wstalam zeby sie pouczyc bo dzis mam 2 zaliczenia .Trzymajcie kciuki dziewczyny . Dzis z nerwów pewnie niewiele zjem hehe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.