Skocz do zawartości

Rewelacyjna Dieta Protal !


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

Hej dziewczyny.

No ja u siebie nie mam akurat Lidla i musze wybierać z tego co jest. Ale w serku wiejskim lekkim z Piętnicy też jest białka ponad 10 tłuszczu 3 i węglowodanów tez chyba koło 3-4. To wydaje mi się, ze też taki moze być. Ale wiem że się nie poddam tylko zebymi taga leciała w dół.... Trzymajcie się. Pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie nowe Proteinki- zauważyłam , ze kto jest na początku odchudzania ten najaktywniej uczestniczy na forum a potem....to sie czyta , albo z doskoku dopisuje hi hi hi. Niedługo bedzie miesiąc jak jestem tu z wami. Ostatnio miałam ogromniasty kryzys- skonczyło sie to tym, ze tu i ówdzie cos uszarpnęłam. Ale teraz czuje sie jak mlody bóg z nowymi siłami do diety- dalej sobie dietkuję i bardzo staram sie nie grzeszyc. Bardzo podziwiam osoby ktore tu tak wytrwale i bez grzechu się odchudzają - no i mają efekty. U mnie trwa to wolniej ale.... centymetry nie kłamią. Dzieki z aodpowiedzi do moich postów... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naleśniki Dukana

250 gr mąki kukurydzianej

4 jaja

1/2 litra odtłuszczonego mleka

1 szczypta soli

Robimy, jak normalne naleśniki. Smażymy na rozgrzanej patelni z odrobiną oleju roztartego ręczniczkiem papierowym.

Można je serwować z szynką, łososiem wędzonym etc.

W wersji na słodko można dodać aromat waniliowy i np. rumowy (po 1 łyżeczce)

Można zjeść tylko 2 dziennie, ale wtedy nie jemy placuszków ani protochlebka

yva8 - czy możesz zdradzić, skąd ten przepis? Bo ja mam wątpliwości, czy on jest zgodny z dietą Protal. Dukan pozwala stosować mąkę kukurydzianą ale jako zagęszczacz do sosów, więc w bardzo małej ilości (np. 1 łyżeczka na pół szklanki), natomiast w tym przepisie jest aż 250 g mąki - ja wiem, że podajesz, że można zjeść tylko 2 dziennie ale zapytam z ciekawości, skąd to wiesz? No i kwestia wielkości tych naleśników, bo z tej masy komuś wyjdzie np. 10 małych (podaję tylko przykładowo), a komuś na większej patelni np. 5 - i co wtedy? I skąd wiadomo, ile gramów mąki kuk. można dziennie zjeść? A może do tej masy możnaby dodać jeszcze wody gazowanej (ja dodaje do normalnych naleśników), żeby masy wyszło jak najwięcej a ilościowo mąki było jak najmniej. Jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was, od jutra II faza, muszę przyznać że dzień zaczynam pełna energii, ale wieczorem jest gorzej, boli mnie głowa i mam ogromny brzuch, waga rano 75,6, wieczorem 77 (zaczęłam na 78,2) więc nie wiem ile straciłam, przyjmuję do podliczeń tę poranną :mrgreen: .

Mam prośbę, szukałam gdzie można założyć taki suwak do odchudzania, jak macie niektóre, weszłam na tę stronę każą wpisać PIN skąd go wziąć, myślę że to dobra mobilizacja by była więc proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was, od jutra II faza, muszę przyznać że dzień zaczynam pełna energii, ale wieczorem jest gorzej, boli mnie głowa i mam ogromny brzuch, waga rano 75,6, wieczorem 77 (zaczęłam na 78,2) więc nie wiem ile straciłam, przyjmuję do podliczeń tę poranną :oops: .

Mam prośbę, szukałam gdzie można założyć taki suwak do odchudzania, jak macie niektóre, weszłam na tę stronę każą wpisać PIN skąd go wziąć, myślę że to dobra mobilizacja by była więc proszę o pomoc.

Małgonek, PIN musisz sobie sama wymyślić i go zapamiętać :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yva8 - czy możesz zdradzić, skąd ten przepis? Bo ja mam wątpliwości, czy on jest zgodny z dietą Protal. Dukan pozwala stosować mąkę kukurydzianą ale jako zagęszczacz do sosów, więc w bardzo małej ilości (np. 1 łyżeczka na pół szklanki), natomiast w tym przepisie jest aż 250 g mąki - ja wiem, że podajesz, że można zjeść tylko 2 dziennie ale zapytam z ciekawości, skąd to wiesz? No i kwestia wielkości tych naleśników, bo z tej masy komuś wyjdzie np. 10 małych (podaję tylko przykładowo), a komuś na większej patelni np. 5 - i co wtedy? I skąd wiadomo, ile gramów mąki kuk. można dziennie zjeść? A może do tej masy możnaby dodać jeszcze wody gazowanej (ja dodaje do normalnych naleśników), żeby masy wyszło jak najwięcej a ilościowo mąki było jak najmniej. Jak myślicie?

Przepis pochodzi z oficjalnej strony dr Dukana. Strona jest po francusku, ale koleżąanka z innego forum zna ten język i podsyła nam tłumaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepis pochodzi z oficjalnej strony dr Dukana. Strona jest po francusku, ale koleżąanka z innego forum zna ten język i podsyła nam tłumaczenia.

yva8, dzieki za przepis na chlebek i naleśniczki, może wreszcie ta kromka baltonowskiego przestanie mi się śnić :mrgreen:

11ty dzień - od dziś znowu same białka, od początku do dziś mam w obwodach (biust, pod biustem, talia, biodra, lewe udo) o 19 cm mniej, ważyć się mam zamiar raz na jakiś czas. Mama 3,5 kg mniej.

Powoli przyzwyczajam sie do picia takiej ilości płynów, jakoś nigdy nie mogłam się zmusić.

Wczoraj koleżanki z pracy żarły żelki, a ja jestem żelkomanką, ale byłam twarda!!!!!! :oops:

Pozdrawiam wszystkich, już teraz wiem, że jak w wakacje spotkam jakąś laskę z superfigurą, to będzie któraś z Was!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka chudzielce!

U mnie trzeci dzień protein+warzywa. Na razie się nie ważę, bo jestem w trakcie @ a Dukan pisze aby zważyć się lepiej po; wiadomo- zatrzymanie wody.

Rzadko teraz wpadam do Was, ale najzwyczajniej w świecie nie mam czasu. Napisanie czegokolwiek przy moich rozbójnikach graniczy z cudem :mrgreen: :oops:

Ale czytam o Waszych osiągnięciach i jest mi lżej na duszy

Miłego dnia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.