Skocz do zawartości

Rewelacyjna Dieta Protal !


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

Malgonek,ten olej (parafina ciekła) można kupić tylko w aptece,100g kosztuje ok 3 zł.Rozumiem Twoje obawy,ja też je miałam,ale od kiedy spróbowałam oleju parafinowego moje problemy z zaparciami zniknęły.Nawet kiedy smażę coś na teflonie to troszeczkę wlewam go na patelnię :) Nie ma raczej żadnego smaku ani zapachu.

Dzięki, dziś kupiłam, bo akurat byłam w aptece, ale spróbuję dopiero w fazie z warzywami, do sałątek, dziś jadę na dwa dni do rodziny, wzięłam prowiant, choć wiem, że mnie nie zrozumieją :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samanto ,ja używam już sporo czasu oleju parafinowego i nie mam problemu z zaparciami.Robię z tego oleju majonez ,jem z tym majonezem jajka i dodaję do sałatek.Majonez jest gęsty i może nie smakuje tak jak prawdziwy ,ale nie jest najgorszy.

mallina ja też jutro kupię sobie olej parafinowy bo zaczynam jeść od jutra warzywka i przyda się do sosów.Miałam wielkie opory przed uążwaniem parafiny,ale może skończą się moje problemy w WC.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niestety jest tak jak się obawiałam. Zaczęłam dietę 24 stycznia i do 7.02. schudłam jakieś 4- 5 kg. I tyle. Od 7.02 waga jeszcze zjechała może z 0,5 kg i więcj nic.Tak że w sumie schudłam 5-5,5 kg i w zasadzie w pierwszym etapie. To za mało jak na tę dietę i zastanawiam się czy może to już koniec, może więcej nie osiągnę nic mimo stosowania diety? Może powinnam dać spokój i przejść do etapu utrwalania? Ale dla mnie to stanowczo za mało bo powinnam zjechać 20 kg i na tyle miałam nadzieję. Sama nie wiem co mam robić, tak bardzo bym chciała osiągnąć swój cel ale teraz wątpię czy to jest mozliwe.

Śliweczko ja od 2 dni używam oleju parafinowego i jak narazie nie pomaga mi, może to jeszcze za krótko? Pani magister w aptece powidziała że w żadnym wypadku nie można tego jeść bo można sobie bardzo zaszkodzić no ale trudno, spróbuję.Tylko jeden raz złamałam zasady diety i to nie było jakieś szczególne szaleństwo, piję 1,5 do 2 litrów wody dziennie, bardzo ograniczyłam sól - nic nie pomaga.

Co mam robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzizes witajcie !!!!!

ale sie tu namnozylo ..odchudzaczkow dlgo mnie nie bylo i z dieta bylo roznie czasem jadlam slodycze i takie tamm..ale ta ieta wprowadzila zdrowe nawyki .....i stala sie stylem mego zycia 10 kg i luz w spodniach ....rozprzestrzeniam ja dalej ....i wszyscy sa z niej zadowoleni ... teraz od pn ponownie wracam na lamy naszej prasy do pokonania jeszcze 7 kg ...chce to osiagnac do kwietnia jak myslisz dorotko ...dam rade .. powiedz ki ile ty juz zdubilas bo kontakt mialam przed siwtami .....pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samanta - a ile ważysz? (przed i teraz) ja jestem na diecie od miesiąca a schudłam 3 kg (i to w uderzeniowej), ale narazie się nie przejmuję, bo mam tylko trochę tuszy więc wiem że na efekty będę musiała dłuuuugo poczekać.

anusiuanulko - normalne, moja mama potrafi mieć nawet 2kg więcej wieczorem :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maho gdybym chciała powiedzieć ile ważę przedtem czy teraz to już dawno miałabym taki ładny paseczek jak niektóre dziewczyny mają.

Nie to mnie niepokoi że schudłam za mało bo jak na 1 miesiąc 5 kg to raczej jest ok , tylko to, że traciłam wagę tylko na samym początku stosowania diety a potem już nie.

I dlatego zaczynam się obawiać że więcej już nic nie zdziałam w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maho gdybym chciała powiedzieć ile ważę przedtem czy teraz to już dawno miałabym taki ładny paseczek jak niektóre dziewczyny mają.

Nie to mnie niepokoi że schudłam za mało bo jak na 1 miesiąc 5 kg to raczej jest ok , tylko to, że traciłam wagę tylko na samym początku stosowania diety a potem już nie.

I dlatego zaczynam się obawiać że więcej już nic nie zdziałam w tej sprawie.

Samanto,nie musisz się wstydzić swojej wagi,ja też się wstydziłam ale już wiem że suwaczek pomaga walczyć z kilogramami,dobra mobilizacja do chudnięcia  :sad: Spójrz na mój suwaczek,tyle kilogramów nie ma nikt na tym forum  :) Wiem że jeśli waży się dużo to chudnie sie szybciej,nie wiemy ile warzysz więc ciężko cokolwiek powiedzieć.Moim zdaniem powinnaś dalej przestrzegać diety, może waga wkońcu ruszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, śliweczka chyba Ci już wyjaśniła co i jak. I wierz mi lub nie, ale nie ma się czego wstydzić, jeżeli jesteś tu na forum i stosujesz dietę, wiemy że masz zbedne kilogram,y. Ich ilość nie jest ważna, ważne że starasz się to zmienić i to się naprawdę liczy!

Nic nie chudniesz teraz? Czy bardzo mało? Bo może to poprostu troche zwolniło tempa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

wzrost 170cm

17.01.09 – 107kg 

24.01.09 - 103kg 

30.01.09 – 103kg

07.02.09 – 102kg

14.02.09 –101kg

21.02.09 – 99,5kg

28.02.09 – 99kg

Jak widać powoli ale stale ubywa  :sad: . Ta dietka mi sie podoba, minęła chętka na słodycze. Nie używam słodzika (poza pepsi max). U osób u których problemy z wagą są na tle insulinowym, po zastosowaniu słodzika występują napady głodu zupełnie tak samo jak po cukrze.

Trzymajcie sie dziewczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia szanso!!!! coś w tym jest, bo od kiedy zaczęłam używa słodzika do wszystkiego (tylko kurczaka jeszcze nie słodzę) tym bardziej chce mi się jeść słodkie. To samo z jogurtami owocowymi. Możesz mi wytłumaczy o co chodzi z tym problemem insulinowym? Mam tendencje do zasypiania po posiłkach, każdy mi mówi że mam problemy z cukrem, ale jak robię badania to cukier jest w porządku. Teraz na diecie nie jestem aż tak śpiąca po jedzeniu.

Pozdrowionka :sad: :) :lol: :grin: :grin: :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samanto!!!

Poczekaj aż pójdziesz na kibelek. Można mieć nawet 0,5 kg mniej, a jeśli Ty się tak długo nie załatwiałaś to może być nawet więcej ubytku. Nie denerwuj się, może to jednak teraz wychodzą te małe grzeszki, ale skoro były małe to problem z wagą też jest malutki, taki tyci, tyci, więc poczekaj jeszcze chwilkę.

Jeśli chodzi o olej to w aptece nie wiedzieli o co chodzi, bo to nie jest olej tylko parafina ciekła (dla mnie żadna różnica). Nie wiem dlaczego Dukan nazywa go olejem a farmaceutka nie, może tylko we Francji ten produkt nazwano olejem parafinowym? W każdym razie na butelce pisze, że jest na przeczyszczenia, więc nie wiem dlaczego Ci powiedziała, że nie masz go stosować, że zaszkodzi - każde lekarstwo na coś szkodzi nawet te ratujące życie.

trzymaj się instrukcji na butelce a jeśli zaczniesz się po nim źle czuć to przerwij stosowanie. Najlepszy jest do sałatek bo wtedy nie czuć jego mdłego smaku.

Byłabym ostrożna przy używaniu go do smażenia, sprawdź w internecie czy tak można, bo wiesz, żeby nie okazało się, że w połączeniu z gorącem i kurczakiem nie wydziela jakichś toksyn.

Trzymam kciuki.

nie poddawaj się

Pozdrowionka :sad: :) :lol: :grin: :grin: :D :D :D :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie moja waga ruszyła!!! 300g mniej!!! Uff,a juz się martwiłam  :sad:

Co do oleju parafinowego to zawsze w aptece proszę o olej i zawsze farmaceutki wiedzą o czym mówię :) .Na opakowaniu jest napisane że można stosować od 1 do 3 łyżek więc napewno nie zaszkodzi.Ja stosuję olej już od ponad miesiąca i skutków ubocznych nie widać  :lol: ,wręcz przeciwnie,codziennie korzystam z wc.Szczególnie w fazie czystych białek miałam z tym problemy.Ale jak uważacie,nie namawiam nikogo do jego stosowania,tylko polecam bo na mnie działa.

Pozdrawiam ze słonecznego Podlasia  :grin: :grin: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba i ja skorzystam z oleju. Do tej pory miałam opory. Ale rzeczywiście potrzebuję go bo otręby niekoniecznie działają. Ja zauważylam, że nawet tyci tyci grzeszek i juz waga staje. Warto poczekac , żeby nie stracic to co juz uzyskałaś Ostatnia szanso- trzymaj się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.