Skocz do zawartości

Rewelacyjna Dieta Protal !


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

Oj tak i dla mnie ta dieta jest!! ;) Chudnę a to najważniejsze - zdrowie jak zacznie mi szwankować to wtedy przestanę i zacznę się zdrowo odżywiać!! ;)

Wznawiam moje pytanie: czy można w pierwszej fazie jeść mąkę kukurydzianą??

Nie pamiętam już, chyba raczej unikać ew. małą ilość (łyżeczka), ale ja chyba robiłam naleśniki, Mam nadzieję, że nie pytasz dla siebie, ty dietujesz z nami już ponad 3 tygodnie, więc mam nadzieję, że od dawna w II fazie!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dziewczynki-proteinki;-)

wszystkiego dobrego w dniu naszego swieta;-)mam nadzieje ze wszystkie juz dostalyscie kwiatki od swoich mezczyzn:-)dlugo mnie tu nie bylo...i wlasnie nadrabiam zalegle srony. 2 tygodnie bylam na urlopie w polsce:-)co do diety hmmm grzechy na sumieniu i narazie tylko 2 kg mniej;-( ciezko bylo wszystkim odmawiac..ale juz sie nawracam od dzis;-)pozdrawiam wszystkie chudziutkie:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Proteinki

Przyznam szczerze, że po półtorej miesiąca na naszej diecie jestem już nią znużona. Nie mogę oprzeć się pokusie zjedzenia jakiegoś owocu i chleba, nie wspomnę nawet o słodkościach. Już nawet nie motywuje mnie to że straciłam 7 kg. Nie moge juz patrzeć na nabiał i drób. Muszę na jakis czas zmienić dietę, żeby dac odpocząć mojemu organizmowi i umysłowi ;) Nie mówię tu o obrzeraniu się ziemniakami, kotletami i kanapkami, tylko o innej formie odchudzania, choć na kilkanaście dni. Troszkę zmartwił mnie post Samanty. W tygodniu zrobie sobie badania, tak na wszelki wypadek. Ach i jeszcze coś dla Was na nasze babskie święto ;)

post-2908-1236502118_thumb.jpg

dziękuje za kwiatka, wzajemnie wszystkiego co najlepsze :D

ja jestem na diecie ponad miesiąc ale nie nudzi mi się, urozmaicaj dietę, daj się ponieść wyobraźni :D

ostatnio zrobiłam sobie chudy twaróg (0%) pokrojony w kostki i zmieszany z owocowym kremem z Linessy(0,2%), lub jak ktoś nie ma możliwości kupić - z jogurtem owocowym

i muszę powiedzieć - pycha!

Po za tym często jem jogurt naturalny z odrobiną słodzika, cynamonu i otrębów - uwielbiam

a z mniej słodkich rzeczy to lubię sałatkę z kurczaka (w małych kostkach) + twaróg (tak samo) + żółta papryka (tak samo) + sałata (w małych kawałkach) do tego trochę rzodkiewki i dla smaku ogórek kiszony/korniszony. Polewam jogurtem i (o niebiosa) rozpływa się w ustach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za kwiatka, wzajemnie wszystkiego co najlepsze ;)

ja jestem na diecie ponad miesiąc ale nie nudzi mi się, urozmaicaj dietę, daj się ponieść wyobraźni ;)

ostatnio zrobiłam sobie chudy twaróg (0%) pokrojony w kostki i zmieszany z owocowym kremem z Linessy(0,2%), lub jak ktoś nie ma możliwości kupić - z jogurtem owocowym

i muszę powiedzieć - pycha!

Po za tym często jem jogurt naturalny z odrobiną słodzika, cynamonu i otrębów - uwielbiam

a z mniej słodkich rzeczy to lubię sałatkę z kurczaka (w małych kostkach) + twaróg (tak samo) + żółta papryka (tak samo) + sałata (w małych kawałkach) do tego trochę rzodkiewki i dla smaku ogórek kiszony/korniszony. Polewam jogurtem i (o niebiosa) rozpływa się w ustach!

:D ... to samo!!! Zero znużenia!!!.. od 3 tygodni zajadam się tymi placuszkami otrębowymi ( w wersji "na ostro" ze szczypiorkiem i łososiem wędzonym w kawałkach są bosskie)

a no i polecam Wam Dziewczynki drogie sałatke: ( tuńczyk wędzony, sałata rozdrobniona na małe kawałeczki - ja dodałam wszystkie możliwe jej rodzaje, jajeczka na twardo w kosteczkę i wszystko zalane sosikiem jogurtowym z czosnkiem i przyprawami) pychotka

Dochodzę do wniosku, że w tej diecie nawet nie chce się "grzeszyć" tak mocno... po prostu w ogóle nie jestem głodna. Ha!.. I najważniejsze: można podjadać nawet w nocy... :D ( zdarza mi się czasem i nieodmiennie fascynuje, że następnego dnia waga nie idzie w górę!) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;) ... to samo!!! Zero znużenia!!!.. od 3 tygodni zajadam się tymi placuszkami otrębowymi ( w wersji "na ostro" ze szczypiorkiem i łososiem wędzonym w kawałkach są bosskie)

a no i polecam Wam Dziewczynki drogie sałatke: ( tuńczyk wędzony, sałata rozdrobniona na małe kawałeczki - ja dodałam wszystkie możliwe jej rodzaje, jajeczka na twardo w kosteczkę i wszystko zalane sosikiem jogurtowym z czosnkiem i przyprawami) pychotka

Dochodzę do wniosku, że w tej diecie nawet nie chce się "grzeszyć" tak mocno... po prostu w ogóle nie jestem głodna. Ha!.. I najważniejsze: można podjadać nawet w nocy... :D ( zdarza mi się czasem i nieodmiennie fascynuje, że następnego dnia waga nie idzie w górę!) :D

hahaha to prawda, ja późno chodzę spać dlatego jedzenie o 21 to dla mnie norma, wcześniej za tak późne jedzenie musiałabym odpokutować (złe samopoczucie, przyrost wagi - wiadomo) teraz jest ok ;)

sałatki napewno spróbuję. Od siebie to polecam placki z kurczaka (sa w przepisach, od Benka) są absolutnie pyszne! Dzisiaj też będę się nimi zajadać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanko, jaki kupujecie jogurt naturalny 0%? Pytam bo znalazłam wczoraj Jovi ale jak w domu zobaczyłam co ma w składzie to zwątpiłam: węgli przeszło 7, a na dodatek cukier i żelatynę. Koszmar!! Zawsze kupowałam Zott, ale on ma 3%tł i postanowiłam przerzucić się na coś chudszego...

Witaj MamoKasiu ;)

Ja kupuję jogurt naturalny firmy Zott Jogo Vita on ma: 1g tłuszczu, węgli 4,8g, a białka 5,2g

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

Jadłam dzisiaj na śniadanko mielone z tuńczyka z przepisu Syrop z wątku z przepisami.Polecam bo są pyszne,polane sosem z jogurtu i czosnku...mniam  ;) Nie lubię tuńczyka,ale te kotleciki są pyszne.A tuńczyk w wodzie zawiera dużo białka i zero węgli.

Moja mama dołączyła do nas,od 8 dni jest na Protalu.Ma 3 kg.mniej.

Pozdrawiam wszystkie Proteinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja waga od tygodnia stoi właściwie 72,3, ;) , ale trzymam się dzielnie, myślę, że to reakcja obronna organizmu i się nie dam, jak to przezwyciężę, to znó szybko spadnie (oby). Czuję się świetnie, dziś jadłam łososia w galarecie, no przepyszne, z odrbiną chrzanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny. Witam Was po weekendzie.

Nadrobiłam straty w czytaniu naszego forum i powiem Wam szczerze, ze jestem trochę zaniepokojona tym co napisała Samanta odnośnie oleju parafinowego. Ja na nim i smażyłam i piekłam np. sernik i teraz czytam że to jest niebezpieczne i rakotwórcze. Więc odrzucę chyba słodzik a zamiast tego do sernika będę dawać chyba odrobinę cukru..... Najgorsze jest to, ze ja piję kawę ze słodzikiem bo herbaty to lubię gorzkie. Powiedzcie co o tym sądzicie....

Od jutra zaczynam fazę z warzywami a teraz przez 4 dni waga stoi w miejscu 73,5 i nie chce drgnąć w dół.

Pozdrawiam Was Protalowiczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, zaglądałam czasem na to forum, aż wreszcie podjęłam decyzję i ... kupiłam książkę ;) , a potem to jak i Wy, wsoczyłam na dietę. Właśnie mijają 3 tygodnie i choć podeszłam do zaleceń diety dość rygorystycznie, to sukcesy mam średnie ;) , ale za to satysfakcję olbrzymią.

Przyczyn powolnego spadku wagi upatruję w: moim wieku, ilości diet, które wcześniej próbowałam, ale przede wszystkim w źle prowadzonej głodówce (1x miesiąc, a potem 1x tydzień), po której objadałam się byle czym.

Za to ta dieta jest dla mnie akuracik - lubię mięsko i warzywka, a nade wszystko jajka i grzyby, które mogę jeść zawsze i do wszystkiego. Fazę uderzeniową ciągnęłam przez 10 dni, fazę II stosuję w cyklu 5/5 i teraz jestem na białkach +warzywka.

Na początku miałam kłopot co sobie przygotować do pracy - raz nawet zdarzyła mi się wpadka - wszyscy w pokoju w pracy zastanawiali się co to za woń nieznośna - a to zwyczajnie było moje śniadanko w postaci tuńczyka z jajkiem.

Dzisiaj na kolację ugotowałam zupkę brokułową z paluszkami krabowymi - pycha.

Tak w ogóle dzięki tej diecie nauczyłam się jeść ryby w dużej ilości zwłaszcza pieczone.

W sumie jestem zadowolona i chyba wytrzymam.

weight.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.