Skocz do zawartości

Rewelacyjna Dieta Protal !


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć dziewczyny po weekendzie ;)

muszę Wam się przyznać, że zgrzeszyłam, no najnormalniej w świecie zgrzeszyłam, w piatek wciągnęłam 2 cukierki michałki, a w sobotę kawałek ciasta typu bajaderka... normalnie jest mi tak wstyd... spać w nocy z soboty na niedziele nie mogłam... i tak mi wstyd, że już chciałam tutaj nic nie pisać... ale doszłam do wniosku, że jak przestanę pisać, to i pewnie przerwę diete... więc się odwarzyłam przyznać do mojego "przestępstwa" :(

no to zaczełam teraz tryb naprzemienny, obecnie jestem od wczoraj na czystych proteinach, ale w związku z moim weekendowym wyczynem zamierzam, pociągnąć ją do 8 dni, a potem warzywa... i powiem Wam, że kupiłam sobie książkę 350 przepisów... szok, czego oni tam nie wymyślają ;-) tylko ja mam wielki problem z tym słodziekim w pudrze do pieczenia, nie wiem jaki mam kupić, kupiłam jeden to jest obrzydliwy, do herbaty mam ten sweet top, ale znowu sweet top w pudrze nie nadaje się do gotowania no i nie wiem... ;((( poradzcie coś, gzdzie kupujecie? i jakiej firmy?

aaa i dodam, że na wagę nie staję :D sprawdzę w przyszły poniedziałek, bo pewnie przez te moje grzeszki z kg podskoczył i nie chcę sie załamać :D

ok, wracam do pracy ;p

ps Śliweczko, Ty schudłaś tak duzo bo masz większą nadwagę... to normalne, że jak ktoś waży więcej to na początku szybciej traci... a tamte laski na forum, to pewnie zakompleksione chudzielce, które ważą o 5 kg za dużo i wteirdzą, że są grube i Ci po prostu zazdroszczą ;) bo wiesz, ja też Ci zazdroszczę tylu zgubionych kilogramów ;p ale nie do tego stopnia żeby coś lub kogoś krytykować :-D

a jakie to forum gdzie pisalas?? podaj linka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o słodziki to do gotowania,pieczenia i posypywania mam kupiony w Kauflandzie słodzik Susina Gold(14 chyba zł,produkt polski,a do napoi ciepłych i zimnych słodzik w tabletkach Sweet Time.Tego drugiego nie często używam bo kawy i herbaty nigdy nie słodzę.Stopstres o grzechach zapomnij i idż dalej ;) .Każda z nas pewnie czasem grzeszy(taka już natura ludzka).Pozdrawiam71cc983519.png3-Mallina-7507.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie dziewczyny.

Ja sobie odpuściłam diete na łikend , włączając do tego alkohol, co prawda z cola light, bo mam jej zgrzewkę w domu, ale nic to, jadę dalej.

Znalazłam takie oto coś.

http://www.dukan.wu.pl/

Może kto sobie co fajne znajdzie.

Pozdrawiam w ten deszczowy poniedziałek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam was protalki !

Ja od niedzieli jestem na warzywkach z mięsem nie mogłam już się doczekać :( na początku waga podskoczyła o kg,. dziś znowu ważę 72 , ale bardzo źle się nieraz czuję czy wy też tak macie? zjadłam wczoraj serek biały z warzywkami na obiad 2 pieczone podudzia z kurczaka i kilka brokuł a wieczorem jogurt o % , bardzo bolał mnie brzuch. ! W sobotę PRAWIE zgrzeszyłam miałam ochotę na budyń , więc zrobiłam i ślinka mi już ciekła .... ale pomyślałam że jak zacznę za często jeść go to nie schudnę i powstrzymałam się , a było mi naprawdę ciężko, tak tęsknię za czymś słodkim ;) Dziwne jest to że jak nie byłam na diecie to nie tykałam prawie słodkości a teraz jakoś tęsknię ,.....

co do słodzika to widziałam w BOMI i zamierzam kupić top sweet w pudrze kosztuje ok. 9 zł. tych słodzików jest duży wybór ale mało jest na aspartamie .

Do stopstres czy często korzystasz z przepisów z książki? Są jakieś fajne słodkości?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Sofia, do Ciebie i do Tiny ten liścik piszę, jeśli czytałyście książkę Dukana, po ciąży musi nas coś zostać, tak samo z wiekiem, nie można przyjąć, że na zawsze pozostanie nam figura nastolatki(choć ja swojej figury nastolatki nie specjalnie lubiłam;-), Tino, nie wiem ile masz wzrostu, ale Twoja waga docelowa i obecne są (jak dla mnie) tak nieduże, że trudno się spodziewać szybkich efektów, tempa można pozazdrościć jedynie Śliweczce (pozdrowionka), nie uwierzę w oponki i grube uda przy Twojej wadze!!!. Dla Sofii waga 68 przy wzroście 168 to też już "początek" normy, oczywiście można schudnąć jeszcze, ale organizm będzie się bardzo bronił. Nie możecie się więc spodziewać cudów. Co do ilości jedzenia - na tej diecie trzeba jeść dużo, bo to rusza metabolizm, dlatego wdług Dukana wszystkie diety ograniczające ilościowo są złe, każdy nawet najmniejszy nadmiar w pożywieniu jest natychmiast magazynowany, bo organizm cały czas walczy z głodzeniem (choć mózgowy ośrodek głodu już u Was nie woła o jedzenie).

Ja też jadłam mało, ograniczałam rózne pokarmy i 1 kg z wahaniami 0,5 w górę to wszystko co mogłam osiągnąć, teraz zmuszam się nawet do jedzenia protalu, bo apetyt wcale mi nie dopisuję (choć dieta mi smakuje). Mam 158 cm wzrostu, przy 68 czuję się już dobrze, zawsze miałam "mocne" kości.

Co do picia to dr Dukan mówi wręcz o zalewaniu jelit, a więc 1-2 kawy z pewnością za mało.

No to tyle moich przemyśleń i wymądrzeń, zaczynajcie i życzę powodzenia mimo wszystko i jeść jeść, jeść...

"Chciałabym wiedzieć jak przygotowujecie sobie mięso w fazie uderzeniowej.

czy smażycie na teflonowych patelniach bez tłuszczu, czy może gotujecie albo pieczecie?" wszystko po trochu ta sama ligawa wołowa udoszona a upieczona w rękawie inaczej smakuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oliwi3a witaj.Napisz ile czasu jestes na dietce i jakie masz wyniki.Bom ciekawa jestem.

Patryszka 121 dzieki za link.

Ja slodzika nie uzywam zadnego.Bo nigdy sie nie zmusze do tego ani do parafiny.Juz wole wogule nie slodzic i gotowac bez tluszczu.

Chociaz zdaje sobie sprawe ze moze byc ciezko ,szczegolnie bez cukru.

Wiadomo -mozg do prawidlowej pracy potrzebuje glukozy i bedzie sie jej domagal.

Szczegolnie jejli sie wykonuje prace zwiazana z intensywnym wyszleniem.

Na szczescie teraz jestem na urlopie wychowawczym i nie musze wysilac za bardzo szarych komorek ;)

Ale juz kiedys przechodzilam na wlasnej skurze taki niedobor glukozy-w glowie chaos,mysli nie da sie pozbierac do kupy w logiczne zdanie,nic nie daje sie zapamietac.

malgonek

juz pisalam ze mam 159cm wzrostu i 28 lat.Przed ciaza zawsze wazylam 46-48 kg i czulam sie z tym swietnie,i wcale nie wygladalam na chudzielca.

Nie mam co prawda juz zludzen ze znow bede miala wage zprzed ciazy usatysfakcyonowalo by mnie w zupelnosci 50-51 kg.Moze nie mam nadwagi bo sie mieszcze w gornej granice normy.Ale zle sie czuje z taka waga.

Moze osoby z wieksza nadwaga i moga uwazac to za fanaberie,aczkolwiek mam nadzieje ze tak nie jest,ale kazdy ma swoja upragniona wage i do niej dazy.I jeszli ta upragniona waga miesci sie w granicach normy to nikt nie powinien tego potepiac :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilam wlasnie Dukan test.

Wyszlo mi ze w pierwszej fazie musze(moge?nie zrozumialam bo po francuzku)1,8 kg ,w drudej 8,2 i do 13 czerwca powinnam skonczyc faze utrwalania.

Co prawda wpisalam wyjsciowa wage 60 a docelowa 50 kg.

Wedlug tego testu faze uderzeniowa powinnam miec 4 dni,70 dni naprzemiennej i 100 dni utrwalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Moje protalowiczki te starsze i coraz więcej tych nowych. Tłoczno się u nas robi. Nie zaglądałm tu przez weekend a dziś patrzę ile nowych osób. To fajnie i miło bo razem raźniej jest. Ja u siebie zauważyłam, że jak przez weekend jestem w domu to i waga stoi w miejscu a jak chodzę do pracy to leci waga w dół. W domu to mniej piję wody no i od czasu do czasu coś skubnę zakazanego ale się tym nie załamuje. Dziś i tak miałam wagę bez zmian także efektów będę się spodziewać jutro. Wydaje mi się, że za mało jem ale co mam zrobić jak mi się nie chce więcej? I obawiam się tego, że jak przejdę do III fazy i zacznę wprowadzać coraz to inne produkty typu chleb, sery itp to zacznę szybciej tyć. powiedzcie co ja mam zrobić? Pozdrawiam wszystkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkie Protalówki,

dołączam do Was bo jak już napisała jedna z Was w kupie raźniej. Dietę zaczęłam 16 marca ale wcześniej bardzo dużo o niej czytałam między innymi na tym forum ( przeczytać ponad sto stron to dopiero wyzwanie he, he )

Mam nadzieję, że z Wami uda mi się zrealizować mój " wielki plan odchudzania "

pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Śliweczko piszesz że na innym forum zostałaś skrytykowana,ja odchudzam się z wami od 40 strony tego forum, szybciej przed pisaniem powstrzymywała mnie słaba znajomość komputera (teraz pisanie postów też słabo mi idzie)i strach jak zostanę przyjęta,ale gdy wreszcie się przełamałam zostałam całkowicie zignorowana więc wiem jak się czułaś.

Mimo to trzymam za nas kciuki.Pozdrawiam.

Oliwio,raczej zawsze któraś z nas wita nowe proteinki,ale być może że przeoczyłyśmy Twój pierwszy post.Przykro mi i głupio  :-) Pamiętasz może na której stronie dołączyłaś do nas? Nie gniewaj się ,pisz jeśli masz taką potrzebę,ja staram się zawsze odpowiadać na pytania i doradzać jeśli potrafię.Z racji że nie pracuję ,często zaglądam na forum.Pozdrawiam Ciebie i resztę Protalek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliweczka głowa do góry i nie opuszczaj koleżanek na inne nie fajne formułowiczki :-)))

Dzisiaj zaczęłam fazę 2 i zjadłam serek biały z pomidorkiem ;0 mniami!!!!

Czy znacie jakieś jogurty bądź serki homogenizowane smakowe? Jeśli tak napiszcie mi proszę gdzie je kupić bo albo niedowidzę albo takich nie ma. Moja waga dzisiaj jakby 400 gram większa ale to chyba zależy od wczorajszego wieczornego obżarstwa.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.