Skocz do zawartości

Rewelacyjna Dieta Protal !


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

musisz poczekać na dziewczyny, ktore posiadaja książkę. coś mi się zdaje,że byla tam wzmianka o ciąży i karmieniu. pozdrawiam

Hej Margot!

Tak jest wzmianka o ciąży i karmieniu w tej chwilki nie jestem wstanie napisać co takiego jest tam zawarte b po pierwsze jestem w pracy a po drugie książkę pożyczyłam koleżance, a co niech się edukuje :lol: :D :D ale poszukam coś w necie....

Bużka, M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Mam na imię Ania.

Własnie przypadkiem zajrzałam na forum i poczytałam co nieco o tej diecie. Bardzo mnie zaciekawiła i chciałabym się was poradzić. Mam do stracenia jakieś 12 kg, na szczęście sprzed ciąży, ale karmię piersią tylko i wyłacznie i mam obawy co do stosowania tej diety w tym czasie. Czy lepiej poczekać z dietą czy można bez obaw ją stosować? A może wtedy trzeba coś w niej zmienić? Martwi mnie to czy nie będę dostarczać dziecku niewystarczających składników, albo przez to będzie mieć problemy z wypróżnieniami. Na szczęście na białko nie jest uczulona.

Czy któraś z was karmi i jest na tej diecie?

Hej Aniu witamy Ciebie serdecznie... :D :D :D

Poszukałam cosik takiego:

,, Protal i ciaża

Idealne przybieranie na wadze podczas ciąży waha się między 8 a 12 kg zaleznie od wzrostu , wieku i liczby przebytych ciaż.Przybranie na wadze bywa wieksze u kobiet z tendencją do tycia.

Różne warianty są łatwe do kontrolowania dzięki różnorodnych możliwościach zastosowania planu Protal.

W czasie ciąży.

Kontrola i Zapobieganie: Chcąc zmniejszyć ryzyko przybrania na wadze u kobiet,które bardzo przytyły w czasie poprzednich ciąż , z wrodzonym lub nabytym podłożem cukrzycowym albo z troski o linię, najlepszą strategią zapobiegawczą jest jak najwcześniejsze wprowadzenie fazy Protal III specjalnie przystosowanej do potrzeb ciąży dzięki trzem zaleceniom łagodzącym:

-spożywać dwie porcje owoców dziennie zamiast jednej.

-używać półtłustego dwuprocentowego mleka i nabiału ( jogurty i białe serki) zamiast chudego niezawierającego tłuszczu .

-zlikwidować proteinowy jeden dzień w tygodniu,,

Ale może któraś z dziewczyn ma pod ręką książkę i dopisze cosik jeszcze :lol:

Pozdrawiam, M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marteczko-Marudo!!!

Życzę Ci Dnia Urodzin, który przyniesie to, co najlepsze - ciepłe uśmiechy, pogodne myśli i nadzwyczajne szczęście. Życzę Ci Dnia Urodzin tak miłego jak tylko miłym być może ten Dzień - spędzony w otoczeniu pełnym miłości, przyjaciół i rodziny.

Pozdrawiam, M;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dziewczyny !

Ale nie bardzo wiem co znaczy faza Protal III ? Jak w takim razie powinien wyglądać mój posiłek w ciągu całego dnia, tygodnia? Niestety nie mam książki , więc trochę jestem w tym zielona :lol:

Aniu tutaj wklejam całą dietę jak powinna ona wyglądać... Aniu Ty zaczynasz od fazy III, proszę poczytaj:

Dieta składa się z czterech następujących po sobie etapów:

I etap: „faza ataku" , uderzeniowa - przypomina dietę niełączenia; w skrócie jest to dieta oparta na „czystych proteinach" (chude mięso, nabiał), pozwalająca na znaczny i szybki spadek wagi; trwa od 5 do 10 dni;

Opisze troszke dokladniej na czym ta faza polega

W początkowej fazie ( uderzeniowej) je sie same białka w ilościach nieograniczonych!! Mozna jeść :

- Chude mięsa:cielęcina, konina, wołowina z wyjatkiem antrykotui rozbratla z kością ,wszystko na grillu , gotowane lub pieczone w piekarniku bez dodatku tłuszczu .

-Podroby:wątroba,ozór cielecy lub wołowy

-Wszytskie ryby , tłuste,chude , o białej lub niebieskiej skórze , surowe, pieczone wędzone lub gotowane.

-Owoce morza ( skorupiaki,mięczaki)

-Drób oprócz kaczki i bez skóry

-Chuda szynka, chude wędliny z indyka , kurczaka lub wieprzowe

-jaja w kazdej postaci ( omlet, na miękko, na twardo, jajecznica)

-chude produkty nabiałowe ( chude mleko, chudy biały ser, jogutry bez tłuszczu i cukru)

-półtora litra wody z małą zawartością soli mineralnych .

-środki wspomagające : kawa,herbata,herbatki ziołowe ,ocet winny,zioła,przyprawy,korniszony , cytryna , sól, musztarda(umiarkowanie )

z tej listy mozna jesc dowolną ilosć kazdego dnia, mozna mieszac produkty . Nie wolno uzywac tłuszczów, olejów i cukru . Zamiast tego mozna uzywac oleju parafinowego w niewielkich ilosciach bo ten olej ma dzialanie przeczyszczające . Wszystko musi byc chude, ta dieta opiera sie na samych białkach.

II etap: „faza naprzemienna" - to dieta białkowa urozmaicona warzywami; pozwala uzyskać określoną wagę;

W tej fazie nalezy zachowac wszystkie dozwolone w kuracji uderzeniowej produkty i dodac bez zadnych ograniczen co do ilosci , godzin spozywania czy sposobu łączenia , następujące surowe lub gotowane warzywa : pomidory,ogórki,szodkiewki,szpinak,szparagi,pory,zieloną fasole,kapustę,grzyby,seler,fenkuły ,wszelkie zielone sałaty łącznie z cykorią ,boćwinę,bakłażany,cukienię,paprykę a nawet marchew i buraki pod warunkiem ze nie będa dodawane do kazdego posiłku .Podczas trwania tej fazy nalezy stosowac naprzemiennie okres protein z warzywami i okres czystych protein bez warzyw , az do osiągnięcia wymarzonej wagi.

III etap: utrwalenie zdobytej wagi - długość trwania jest proporcjonalna do liczby utraconych kilogramów (10 dni na 1 kg); następuje stopniowe dodawanie pozostałych produktów; pozwala uniknąć efektu jo-jo i wyrabia właściwe nawyki żywieniowe;

Czas trwania tej kuracji oblicza sie w zaleznosci od tego ile stracilismy na wadze. : 10 dni nowej kuracji na kazdy utracony kilogram. Jeśli schudne np. 10 kg to ta kuracja będzie trwać 100 dni . W tej fazie mozna jesc białka z pierwszej fazy, warzywa z drugiej + 1 porcja owoców dziennie,2 kromki pełnoziarnistego chleba dziennie,40 gram sera , 2 porcje produktow skrobiowych tygodniowo,

IV etap: definitywne ustabilizowanie wagi - etap, kiedy je się normalnie, a w jeden dzień w tygodniu wraca do białkowej diety z "fazy ataku" (ale za to np. dwa razy w miesiącu można sobie pozwolić na prawdziwie królewską ucztę).

w tej fazie mozna przejsc do normalnego sposobu odzywiania sie podczas 6 dni w tygodniu , zachowując dobre nawyki nabyte w czasie kuracji i stosowac 1 raz w tygodniu jeden dzien czystych protein z pierwszej fazy ( uderzeniowej) w sposob regularny , ścisły i przez całe zycie.

M :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że musze zacząć już od III etap: utrwalenie zdobytej wagi ?

tak, Aniu. powinnaś zacząć od tej fazy. ona nazywa się tak, bo dotyczy osób, które przeszły dwie pierwsze

wkleję Ci pierwszą stronę naszego wątku. jeśli nie masz książki (jak ja :D) zacznij od "studiowania" tego wątku, a dowiesz sie prawie wszystkiego od przesympatycznych "chudych inaczej" :lol:

wklejam główne zasady, właściwie szkielet całej diety, abyś ją mogła zrozumieć. pytaj, jeśli cos będzie niezbyt jasne. w miarę możliwości odpowiemy :D

Dieta składa się z czterech następujących po sobie etapów:

I etap: „faza ataku" , uderzeniowa - przypomina dietę niełączenia; w skrócie jest to dieta oparta na „czystych proteinach" (chude mięso, nabiał), pozwalająca na znaczny i szybki spadek wagi; trwa od 5 do 10 dni;

Opisze troszke dokladniej na czym ta faza polega

W początkowej fazie ( uderzeniowej) je sie same białka w ilościach nieograniczonych!! Mozna jeść :

- Chude mięsa:cielęcina, konina, wołowina z wyjatkiem antrykotui rozbratla z kością ,wszystko na grillu , gotowane lub pieczone w piekarniku bez dodatku tłuszczu .

-Podroby:wątroba,ozór cielecy lub wołowy

-Wszytskie ryby , tłuste,chude , o białej lub niebieskiej skórze , surowe, pieczone wędzone lub gotowane.

-Owoce morza ( skorupiaki,mięczaki)

-Drób oprócz kaczki i bez skóry

-Chuda szynka, chude wędliny z indyka , kurczaka lub wieprzowe

-jaja w kazdej postaci ( omlet, na miękko, na twardo, jajecznica)

-chude produkty nabiałowe ( chude mleko, chudy biały ser, jogutry bez tłuszczu i cukru)

-półtora litra wody z małą zawartością soli mineralnych .

-środki wspomagające : kawa,herbata,herbatki ziołowe ,ocet winny,zioła,przyprawy,korniszony , cytryna , sól, musztarda(umiarkowanie )

z tej listy mozna jesc dowolną ilosć kazdego dnia, mozna mieszac produkty . Nie wolno uzywac tłuszczów, olejów i cukru . Zamiast tego mozna uzywac oleju parafinowego w niewielkich ilosciach bo ten olej ma dzialanie przeczyszczające . Wszystko musi byc chude, ta dieta opiera sie na samych białkach.

II etap: „faza naprzemienna" - to dieta białkowa urozmaicona warzywami; pozwala uzyskać określoną wagę;

W tej fazie nalezy zachowac wszystkie dozwolone w kuracji uderzeniowej produkty i dodac bez zadnych ograniczen co do ilosci , godzin spozywania czy sposobu łączenia , następujące surowe lub gotowane warzywa : pomidory,ogórki,szodkiewki,szpinak,szparagi,pory,zieloną fasole,kapustę,grzyby,seler,fenkuły ,wszelkie zielone sałaty łącznie z cykorią ,boćwinę,bakłażany,cukienię,paprykę a nawet marchew i buraki pod warunkiem ze nie będa dodawane do kazdego posiłku .Podczas trwania tej fazy nalezy stosowac naprzemiennie okres protein z warzywami i okres czystych protein bez warzyw , az do osiągnięcia wymarzonej wagi.

III etap: utrwalenie zdobytej wagi - długość trwania jest proporcjonalna do liczby utraconych kilogramów (10 dni na 1 kg); następuje stopniowe dodawanie pozostałych produktów; pozwala uniknąć efektu jo-jo i wyrabia właściwe nawyki żywieniowe;

Czas trwania tej kuracji oblicza sie w zaleznosci od tego ile stracilismy na wadze. : 10 dni nowej kuracji na kazdy utracony kilogram. Jeśli schudne np. 10 kg to ta kuracja będzie trwać 100 dni . W tej fazie mozna jesc białka z pierwszej fazy, warzywa z drugiej + 1 porcja owoców dziennie,2 kromki pełnoziarnistego chleba dziennie,40 gram sera , 2 porcje produktow skrobiowych tygodniowo,

IV etap: definitywne ustabilizowanie wagi - etap, kiedy je się normalnie, a w jeden dzień w tygodniu wraca do białkowej diety z "fazy ataku" (ale za to np. dwa razy w miesiącu można sobie pozwolić na prawdziwie królewską ucztę).

w tej fazie mozna przejsc do normalnego sposobu odzywiania sie podczas 6 dni w tygodniu , zachowując dobre nawyki nabyte w czasie kuracji i stosowac 1 raz w tygodniu jeden dzien czystych protein z pierwszej fazy ( uderzeniowej) w sposob regularny , ścisły i przez całe zycie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, Aniu. powinnaś zacząć od tej fazy. ona nazywa się tak, bo dotyczy osób, które przeszły dwie pierwsze

wkleję Ci pierwszą stronę naszego wątku. jeśli nie masz książki (jak ja :D ) zacznij od "studiowania" tego wątku, a dowiesz sie prawie wszystkiego od przesympatycznych "chudych inaczej" :lol:

hehe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, pytanko:

Zazwyczaj kiedy piekę piersi z kurczaka w folii, to oprócz przypraw dodaję jeszcze cebulkę, paprykę, marchewkę itp, wtedy kurczaczek przechodzi i jest pyszny. Jak myślicie, czy dalej mogę tak robić, tylko po prostu nie jeść tych warzyw później? Czy może lepiej ich wcale nie dodawać???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.