Skocz do zawartości

Rewelacyjna Dieta Protal !


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

A słyszałyście (eś) o czymś takim:

zarodki pszenne podobno są cyt:

"pyszne, i , co ważne - słodkie (dla niektórych tylko słodkawe). Zarodki są bogate w cynk i magnez - więc mamy 2 w 1 i nie trzeba się suplementować tabletkami."

Zarodki pszenne

Zarodek to najważniejsza pod względem fizjologicznym część ziarna, z której wyrastają kiełki.

Zarodki pszenne wyróżniają się spośród wszystkich produktów zbożowych wyjątkowo wysokim poziomem białka, tłuszczu - o korzystnym dla zdrowia składzie NNKT, cukrów, witamin z grupy B oraz witaminy E (zwanej witaminą młodości), soli mineralnych - czyli składników żywnościowych odgrywających zasadniczą rolę w racjonalnym żywieniu człowieka. Wartość biologiczna białka w zarodkach jest zbliżona do wartości białek zwierzęcych.

Wg opracowania Instytutu Żywności i Żywienia ?Produkty spożywcze - skład i wartość odżywcza? zarodki posiadają ok. 75 razy więcej wit E, ok. dziesięciokrotnie więcej takich minerałów, jak fosfor, magnez, cynk niż np. chleb i bułki pszenne.

Zarodki pszenne są wspaniałym dodatkiem zarówno do potraw spożywanych na zimno, jak i na gorąco: do twarożków, jogurtów, koktajli, zup, past, surówek warzywnych, deserów, do ciasta naleśnikowego, oraz panierek.

Można posypywać nimi wiele potraw, zwiększając tym samym zawartość substancji odżywczych w posiłkach.

Wyczytałam taką nowinkę na innym forum, ciekawe co nie?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem,wiem,ale nic nie poradzę że uwielbiam te parówy :lol: Nie jem ich codziennie,ale od czasu do czasu.

I dzięki Bogu!!! Jesteśmy przykładem, że można chudnąć

jedząc te okryte złą sławą parówki :D

Wyobraźcie sobie, że w centrum miasta nie ma surimi :D

By to...

Jak nie będzie padać popołudniu (bo na rowerze jestem)

to do tesco skoczę, tam powinny być chyba!

W takim razie cieńkie śniadanko mam dzisiaj... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem,wiem,ale nic nie poradzę że uwielbiam te parówy :lol: Nie jem ich codziennie,ale od czasu do czasu.

...aaa no to gitara od czasu do czasu nie zaszkodzą ja powiem Tobie że też lubię ale kiedyś kupiłam te cielęce jak się okazało tylko z nazwy :D :D :D jak zajrzałam na skład to a feeee i na tej diecie ich nie jem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dzięki Bogu!!! Jesteśmy przykładem, że można chudnąć

jedząc te okryte złą sławą parówki :lol:

Wyobraźcie sobie, że w centrum miasta nie ma surimi :D

By to...

Jak nie będzie padać popołudniu (bo na rowerze jestem)

to do tesco skoczę, tam powinny być chyba!

W takim razie cieńkie śniadanko mam dzisiaj... :D

Szybka jesteś :D jak kupuję je również w Intermarsche te takie gotowe odrazu do spożycia, bo mrożone to i w Lidlu są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słyszałyście (eś) o czymś takim:

zarodki pszenne podobno są cyt:

"pyszne, i , co ważne - słodkie (dla niektórych tylko słodkawe). Zarodki są bogate w cynk i magnez - więc mamy 2 w 1 i nie trzeba się suplementować tabletkami."

Wyczytałam taką nowinkę na innym forum, ciekaw co nie?!

Nie wiem czy da się je osobno kupić, bo ja przez przypadek

na nie się natknęłam - jako gratis do otrębów owsianych :lol:

Moja mama je sobie miesza ze zwykłymi otrębani, a ja tylko do chlebka

protalowegdo raz dodałam - więc nawet nie wiedziałam, że są

słodkie... :D??: Muszę dzisiaj skosztować!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Protalki

Dam radę też miałam problemy z cerą - jakieś plamy, krosty i myślałam, że to od białka i chyba tak było faktycznie. Piłam wapno takie musujące na alergię dwa razy dziennie ale nie pomagało. W końcu twarz zaczęła się robić ładniejsza jak zaczęłam pić zieloną herbatę litrami - po 1,5 litra dziennie piłam tą herbatę zimna taką z lodówki. Piję ją do tej pory chociaż nie zawsze mi się chce.

Ale się rozpisałam.

Pozdrawiam wszystkich uczestników forum. Pa

Tak!!??? Tylko, że ja z ziołowymi herbatkami typu zielona, czerwona mam też problem bo nie moge zielska- tez wysypka, ale to wiedzialam wcześniej- ale że białka????To mnie zmartwiło a nie mam zamiaru skonczyc z dietą!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marudo a gdzie na nie trafiłaś jakiej firmy itp.?

Nie pamiętam nazwy... :lol: A pudełko chyba wywaliłam.

Ale w realu je kupowałam w każdym bądź razie, ale

w carrfurze też są! To jest takie zielone pudełko!!!

A w środku są dwa woreczki. Otręby i te zarodniki.

Ale teraz na necie znalazłam, że jeszcze z innej

firmy są - z tej to głównie te otręby owsiane kupuję

http://www.sante.pl/k18/produkty_sniadanio...treby_i_zarodki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny

Mam problem na stronie 178 włączył mi się alarm i zaczął wyć jak szalony i jeszcze powiedział że znaleziono konia trojańskiego,i żebym się zabierała,więc się zabrałam,przeskanowałam kompa jest czysty więc bardzo ostrożnie weszłam na ostatnią stronę i nic nie wyje.JA JUŻ NIE WIEM CO O TYM MYŚLEĆ, POMÓŻCIE KTO SIĘ NA TYM ZNA.(((HEj Miałam tako samo ,ale na innych stronach już spokój.Maho serdeczne życzenia urodzinkowe :lol: Witamy Lenoxa ,może i panowie zaczna do nas zagladać.2 dzień III fazy,jak narazie 1kg w górę ,jestem przed@ i tylko takie mam wytlumaczenie.Jadłam chlebek orkiszowy na sniadanko.Nie chce Wam robić smaka,ale chyba za chlebem tęskniłam najbardziej.Buziaczki z deszczowego dolnego slaska71cc983519.png3-Mallina-7507.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam nazwy... :lol: A pudełko chyba wywaliłam.

Ale w realu je kupowałam w każdym bądź razie, ale

w carrfurze też są! To jest takie zielone pudełko!!!

A w środku są dwa woreczki. Otręby i te zarodniki.

Ale teraz na necie znalazłam, że jeszcze z innej

firmy są - z tej to głównie te otręby owsiane kupuję

http://www.sante.pl/k18/produkty_sniadanio...treby_i_zarodki

Marudo dziękuję poszperam w marketach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.