Skocz do zawartości

Rewelacyjna Dieta Protal !


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam ostatnio tzn. ostatnie trzy dni silne bole brzucha a dzisiaj doszla biegunka .Zastanawiam sie czy to nie jest spowodowane piciem duzej ilosci kompotu z rabarbaru ktory uwielbiam.a gdzie sie zapodziala nasza zalozycielka Dorotka dawno jej znowu nie bylo.

A wolno pić kompot z rabarbaru?!!! :mrgreen: Wydaje mi się, że nie. Ja to mam opory przy zielonej herbacie z opuncją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślę... A co do oleju parafinowego to raczej go nie kupie. Przeczytałam że używa się go do samochodów.... I w ogóle opinia innych osób. Wiem że ma duże zastosowanie, ale raczej się nie zdecyduje.

Witam Cię Jaa!!!

Olej parafinowy używa się w kosmetyce jako dodatek do kremów nawilżających, do samochodów, maszyn, jest pomocny jak chcesz odkręcić zardzewiałą śrubkę itp. ale nie znaczy to że nie można go spożywać. Biopaliwa są produkowane z roślin więc czy to oznacza że nie możemy jadać roślin z których są wytwarzane? Coca cole pijemy a jest stosowana przez niektórych jako odrdzewiacz a moneta zamoczona w coli wygląda jak nowa.

Nie polecam parafiny ciekłej do smażenia bo strasznie kopci i ponoć jakieś związki szkodliwe dla zdrowia zachodzą. W naszej diecie używamy parafiny jako środka przeczyszczającego, robimy z niego majonez, dodajemy do sałatek zamiast zwykłego oleju.

Najwięcej używała jej Śliweczka więc jak się odezwie to na pewno coś na ten temat napisze.

Jeśli chcesz wiedzieć coś więcej na temat diety to zajrzyj na pierwsze strony tego forum, tam Dorotka opisuje bardzo dokładnie co można jeść.

Pozdrawiam i życzę powodzenia :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malinko dziekuje ci kochana za odpowiedz! no jestesmy juz we dwie napewno juz niedlugo dolacza do nas nastepne chudzinki :mrgreen:

Maragrete,grazzia- dzieki:* maragrete nie martw sie tobie tez sie uda ja wierze w ciebie,w was wszystkie!

Jaa witaj wsrod nas! :D ja tez mialam opory co do stosowania parafiny..i powiem szczerze ze jej nie uzywalam..zamiast tego uzywalam odrobiny oleju rzepakowego i nic mi sie nie stalo :D na zwyklej patelni ciezko smazyc ale moze podlewac woda jak cos przygotowujesz? a np. jajecznice mozesz "usmazyc" na mleku.

majonezu tez nie robilam tylko kupilam taki lightowy na bazie jogurtu,ktory mial 4.8% tl. na moje potrzeby starczyl i taki :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malinko dziekuje ci kochana za odpowiedz! no jestesmy juz we dwie napewno juz niedlugo dolacza do nas nastepne chudzinki :mrgreen:

Maragrete,grazzia- dzieki:* maragrete nie martw sie tobie tez sie uda ja wierze w ciebie,w was wszystkie!

Jaa witaj wsrod nas! :D ja tez mialam opory co do stosowania parafiny..i powiem szczerze ze jej nie uzywalam..zamiast tego uzywalam odrobiny oleju rzepakowego i nic mi sie nie stalo :D na zwyklej patelni ciezko smazyc ale moze podlewac woda jak cos przygotowujesz? a np. jajecznice mozesz "usmazyc" na mleku.

majonezu tez nie robilam tylko kupilam taki lightowy na bazie jogurtu,ktory mial 4.8% tl. na moje potrzeby starczyl i taki :-D

o to fajnie, lubię majonez, ale nigdy nie pomyślałabym, ze może być 4,8%?? ekstra, moze zacznę w koncu jajka jeść....bo narazie jakoś mi nie wchodzą :D;)

Poluniu, rabarbar to warzywo

pomału staję się mistrzem protalowego sernika wiedeńskiego...oraz jego wielkim amatorem...gdybym sie nie bała zjadałabym cały codziennie..ograniczam się do połowy :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj margot moze znajdziesz! ja kupilam go tu w niemczech,moze gdzies w polskich super marketach tez sie znajdzie. prawdziwy to nie jest ale chociaz podobnie smakuje:) i ma konsystencje zsiadajacego sie jogurtu:) ale zawsze to majonez:) ja jajka to tonami moge jesc...uwielbiam pod kazda postacia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj margot moze znajdziesz! ja kupilam go tu w niemczech,moze gdzies w polskich super marketach tez sie znajdzie. prawdziwy to nie jest ale chociaz podobnie smakuje:) i ma konsystencje zsiadajacego sie jogurtu:) ale zawsze to majonez:) ja jajka to tonami moge jesc...uwielbiam pod kazda postacia:)

ha ha ha ja też lubię :D ale niekoniecznie do zjedzenia :mrgreen:

majonezu poszukam :D :-D :D :grin: :grin: :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maragrete! 

Mój cel to 70kg przy wzroście 170cm, ale już 80 będzie przyjemnym doznaniem. Nastawiłam sie na długie miesiące stosowania protalu i nie traktuję tego jako diety tylko styl życia. Pilnuję aby nie być głodną. Nie stosuję słodzika poza Colą bo boję się wyrzutu insuliny po słodkim smaku. Robię sobie bułeczki w mikrofali i koleżanki z pracy mi podjadają  :mrgreen: . Na razie jedzonko mi smakuje chociaż tak bardzo nie wymyślam. Najbardziej mi smakuje serek topiony robiony z serka 0% z sodą i zjadam go tygodniowo z 750g serka. Kosteczki z piersi robione na teflonie przykrywam warstwą serka i do mikrofali, warzywka z patelni też z roztopionym serkiem  :D . Pycha.

Miłego wieczoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko powiem ze ostatnio mam wilczy apetyt i nie wazne ile bym zjadla ciagle jestem glodna :mrgreen: A wy tu caly czas o jedzeniu...aaaa. :D

Alee...podsunelyscie mi pomysl na cos dobrego z rabarbarem- poki co nic nie powiem :-D dopiero jak przetestuje. hihi

Ide spac bo te obrazki z prawej szargaja moje nerwy :D

Dobranoc i milych snow wszystkim i zebysmy sie wszystkie obudzily jutro lzejsze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Chudzinki,witam Cię Jaa(niestety nie mam skanera ,a posiadam obie książki),pierwsza strona naszego forum założonego przez Dorotaxx,to wszystkie podstawy tej diety,a przepisy są też tutaj tylko w wątku z przepisami,jeszcze sporo przepisów jest na stronie ,,wielkie żarcie,, w wątku przepisy,diety i dieta protal.Ja jak zwykle przed piątą wstaję,już nawet przed zwierzakami(chyba już ten wiek),za to wieczorem po 21 mam skurcz powiek i nic nie mogę obejrzeć :mrgreen: U mnie ranek deszczowy ,ale desz jest potrzebny ,mam sad i ogród ,kwiaty pięknie kwitną,już nawet moje pnące róże zakwitły,jest bajkowo.Życzę miłego dnia3-MALLINA-FAZA-III-7205.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.