Skocz do zawartości

Rewelacyjna Dieta Protal !


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w słoneczny dzionek ( w Szczecinie piękne sloneczko świeci ).

Dzisiaj 6 dzien uderzeniówki. Waga stanęła. Zauważyłam, ze rano nie moge nic w siebie wdusić, zadowalam sie otrebami z 2 łyzkami jogurtu. Za to wieczorem mogłabym jeśc wszystko i to w ilosciach hurtowych :D . Za oknem sloneczko, jeszcze tylko dzis i jutro i upragnione 2 dni laby.

Pozdrawiam wszystkie Proteinki i zycze miłego dnia :mrgreen:

też tak mam...wieczorem nadrabiam zaległości z całego dnia. syneczek nie daje zjeść, bo chodzi i sprawia mu to ogromną radość. wczoraj po spacerze po ogrodzie nie mogłam sie wyprostować :D dziś wszedł za telewizor , który stoi na schodku (podwyzszeniu). po schodach na piętro też doskonale sobie z wchodzeniem radzi. dlatego mam czas w czasie jego drzemek lub gdy pójdzie spać. wtedy najczęściej nadrabiam zaległości. moze dlatego waga jest taka krnąbrna i stoi uparcie któryś tam dzień??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim,

U mnie deszcz jeszcze dzisiaj nie padal, mowie jeszcze, bo od 2 tygodni nie bylo takiego dnia zeby nie padalo :mrgreen:

Zazdroszcze Wam super pogody baaaardzo baaardzo.

Waga stoi <placz> Ale jestem na warzywach i tak to sobie tlumacze. Cos czuje ze moj plan nie do konca wypali- zalozylam sobie ze zgubie wszystkie moje kg w 3 m-ce, a trzeci miesiac mija juz w niedziele, i nie ma bata zebym do tego czasu spadla 2,5kg (tzn. aktualnie to 3,5 :D ).

Achh...ok, starczy juz marudzenia.

Margot- z biszkoptem dobry pomysl, ale ja mam na mysli cos innego :-D

Juggin- juhu, ja oryginalnie jestem ze Stargardu Szczecinskiego :D

jaa- witamy w skladzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim,

U mnie deszcz jeszcze dzisiaj nie padal, mowie jeszcze, bo od 2 tygodni nie bylo takiego dnia zeby nie padalo :mrgreen:

Zazdroszcze Wam super pogody baaaardzo baaardzo.

Waga stoi <placz> Ale jestem na warzywach i tak to sobie tlumacze. Cos czuje ze moj plan nie do konca wypali- zalozylam sobie ze zgubie wszystkie moje kg w 3 m-ce, a trzeci miesiac mija juz w niedziele, i nie ma bata zebym do tego czasu spadla 2,5kg (tzn. aktualnie to 3,5 :grin: ).

Achh...ok, starczy juz marudzenia.

Margot- z biszkoptem dobry pomysl, ale ja mam na mysli cos innego :grin:

Juggin- juhu, ja oryginalnie jestem ze Stargardu Szczecinskiego :D

jaa- witamy w skladzie :D

Bagi -Witam rodowitą "zachodniopomorzankę" i gratuluje wyniku, teraz pewnie bedzie najtrudniej bo organizm wyraźnie bedzie się bronił przed zrzuceniem ostatnich pozostalości. :D Ale wierzę , ze dasz radę :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale cieszę sie, bo mam ogród

U mnie teraz zrobiło się cieplutko, ale nad rankiem była ulewa i burza - moja sunia nie mogła znaleźć sobie miejscówki kręciła się ufff

...ja też się cieszę bo muszę posiać trawkę, a do tej pory było za sucho! :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Migotko heh :D

...a jakiej to firmy są te serki, hę?! i jeszcze waniliowe mmm;), czytałam że używasz budyniu a można myślałam że nie ponieważ to w większości węglowodany>>>

Buźka, M

no nie za bardzo....ale są na tym wątku dziewczyny, które robią sobie budyń i chudną :mrgreen: serki homo ostrowia lub mlekowita 4,8% tłuszczu

kupowałam też w lidlu, ale smakowo nie podchodzą mi,ale do sernika pewnie sie nadzaja

danio mają 5% ,więc czasami sobie zrobię z nich ucztę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poluniu, rabarbar to warzywo

pomału staję się mistrzem protalowego sernika wiedeńskiego...oraz jego wielkim amatorem...gdybym sie nie bała zjadałabym cały codziennie..ograniczam się do połowy :D

No faktycznie, Margot!!!, nie pomyślałam o tym!! :mrgreen: To się nazywa myślenie stereotypowe :D!!

Jak tylko będę miała trochę czasu to też sobie takie cudeńka upiekę i będę wcinać z kawką. Na razie muszę się zadowolić tym, co mają w naszym, miejscowym sklepie. Ale nie narzekam. Jakiś postęp jednak jest!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny mam pytanie o mąke kukurydziana.. czy mozna ja stosowac juz w fazie uderzeniowej i mieszanej czy dopiero w II fazie? Zgłupialam juz, a mam taka ochotę na jakiegos pseudo -naleśnika, że chyba dziś oszaleję...widzialam gdzies przezpis, ale nie wiem czy mąke mogę? Pomocy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja oryginalnie jestem ze Stargardu Szczecinskiego :mrgreen:

Hello, no to nie jest wykluczone, że mamy wspólnych znajomych. Ja mieszkam bardzo, bardzo niedaleko od Stargardu :D.

Pozdrawiam cię serdecznie!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny mam pytanie o mąke kukurydziana.. czy mozna ja stosowac juz w fazie uderzeniowej i mieszanej czy dopiero w II fazie? Zgłupialam juz, a mam taka ochotę na jakiegos pseudo -naleśnika, że chyba dziś oszaleję...widzialam gdzies przezpis, ale nie wiem czy mąke mogę? Pomocy :D

nie, nie mozesz :mrgreen: wróc do książki i pierwszych stron naszego wątku. dorotaxx napisała:

wklejam żywcem

I etap: „faza ataku" , uderzeniowa - przypomina dietę niełączenia; w skrócie jest to dieta oparta na „czystych proteinach" (chude mięso, nabiał), pozwalająca na znaczny i szybki spadek wagi; trwa od 5 do 10 dni;

Opisze troszke dokladniej na czym ta faza polega

W początkowej fazie ( uderzeniowej) je sie same białka w ilościach nieograniczonych!! Mozna jeść :

- Chude mięsa:cielęcina, konina, wołowina z wyjatkiem antrykotui rozbratla z kością ,wszystko na grillu , gotowane lub pieczone w piekarniku bez dodatku tłuszczu .

-Podroby:wątroba,ozór cielecy lub wołowy

-Wszytskie ryby , tłuste,chude , o białej lub niebieskiej skórze , surowe, pieczone wędzone lub gotowane.

-Owoce morza ( skorupiaki,mięczaki)

-Drób oprócz kaczki i bez skóry

-Chuda szynka, chude wędliny z indyka , kurczaka lub wieprzowe

-jaja w kazdej postaci ( omlet, na miękko, na twardo, jajecznica)

-chude produkty nabiałowe ( chude mleko, chudy biały ser, jogutry bez tłuszczu i cukru)

-półtora litra wody z małą zawartością soli mineralnych .

-środki wspomagające : kawa,herbata,herbatki ziołowe ,ocet winny,zioła,przyprawy,korniszony , cytryna , sól, musztarda(umiarkowanie )

z tej listy mozna jesc dowolną ilosć kazdego dnia, mozna mieszac produkty . Nie wolno uzywac tłuszczów, olejów i cukru . Zamiast tego mozna uzywac oleju parafinowego w niewielkich ilosciach bo ten olej ma dzialanie przeczyszczające . Wszystko musi byc chude, ta dieta opiera sie na samych białkach.

II etap: „faza naprzemienna" - to dieta białkowa urozmaicona warzywami; pozwala uzyskać określoną wagę;

W tej fazie nalezy zachowac wszystkie dozwolone w kuracji uderzeniowej produkty i dodac bez zadnych ograniczen co do ilosci , godzin spozywania czy sposobu łączenia , następujące surowe lub gotowane warzywa : pomidory,ogórki,szodkiewki,szpinak,szparagi,pory,zieloną fasole,kapustę,grzyby,seler,fenkuły ,wszelkie zielone sałaty łącznie z cykorią ,boćwinę,bakłażany,cukienię,paprykę a nawet marchew i buraki pod warunkiem ze nie będa dodawane do kazdego posiłku .Podczas trwania tej fazy nalezy stosowac naprzemiennie okres protein z warzywami i okres czystych protein bez warzyw , az do osiągnięcia wymarzonej wagi.

z tego,co sobie przypominam Dukan napisał wyraźnie(nie mogę sie odnieśc do książki, bo pożyczyłam)tylko to, co na liście. to,czego na niej nie ma jest niedozwolone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Memento kuracji uderzeniowej

W tym okresie trwającym od jednego do dziesięciu dni można zywić się ośmioma kategoriami produktów wymienionymi poniżej.

Z tych 8 kategorii można dowolnie wybierać to, na co macie ochotę, bez zadnych ograniczen i o kazdej porze dnia.

Wolno również te produkty dowolnie ze sobą łączyć.

Zasada jest zatem prosta i nie podlega dyskusji: wszystko co jest wymienione na zamieszczonej ponizej liscie, jest całkowicie dozwolone , a to, czego na niej nie ma , jest zakazane , zapomnijcie o tym na razie , wiedząc,że w niedalekiej przyszłosci pokarmy te wrócą do waszego jadłospisu .

-Chude mięsa : cielęcina, konina,wołowina z wyjątkiem antrykotu i rozbratla z kością , wszystko na grillu , pieczone lub gotowane bez dodatku tłuszczu

-podroby np.wątróbka drobiowa

-Wszystkie ryby,tłuste,chude,o białej lub niebieskiej skórze , surowe,pieczone lub gotowane

-owoce morza( skorupiaki i mięczaki)

-drób oprócz kaczki i bez skóry

-chuda szynka,chude wędliny z indyka,kurczaka lub wieprzowe

-jaja w kazdej postaci

-chude produkty nabiałowe

-półtora litra wody z małą zawartoscią soli mineralnych

-środki wspomagające: kawa,herbata,herbatki ziołowe,ocet,zioła,przyprawy, korniszony ( w małych ilosciach) ,cytryny ( nie jako napój) , sól i musztarda ( umierkowanie)

Poza środkami wspomagającymi i 8 opisanymi kategoriami nie wolno jesć nic innego.

Produkty,które nie są wymienione na tej lisci ,są zabronione w fazie kuracji uderzeniowej.

Skoncentrujcie sie na tym co jest dozwolone i zapomnijcie o reszcie. Urozmaicajcie wasz jadłospis jedząc te produkty po kolei lub odwrotnie je mieszając i zawsze pamiętajcie,ze mozecie bez obaw korzystac ze wszystkich figurujacych na liscie składników. ,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, jestem zacofana!! W jakimś poście (nie mogę go znaleźć) była mowa o 2 książkach Ducana. Ja mam tylko jedną: "Nie potrafię schudnąć". Co to za druga?

Juggin - pozdrawiam Cię na początek i witam w gronie protalowiczek. Mąki kukurydzianej chyba nie można, dziewczyny stosują mazeinę. Ale naleśniki można zrobić z mielonych otrąb, które można w każdej fazie. Skoro jesteś ze Szczecina, to daj cynk, gdzie można kupić otręby. Szukałam w kilku sklepach ale były tylko ze śliwką albo jabłkiem, a takich nie powinno się jeść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juggin - pozdrawiam Cię na początek i witam w gronie protalowiczek. Mąki kukurydzianej chyba nie można, dziewczyny stosują mazeinę. Ale naleśniki można zrobić z mielonych otrąb, które można w każdej fazie. Skoro jesteś ze Szczecina, to daj cynk, gdzie można kupić otręby. Szukałam w kilku sklepach ale były tylko ze śliwką albo jabłkiem, a takich nie powinno się jeść.

Ja kupilam tylko owsiane( bo pszennych nie dostalam) w zwykłym "Społem" obok domu :mrgreen:

Dzisiaj zamierzam udac sie do jakiegoś marketu- przy okazji zobacze i dam znac czy są w "wielkim sklepie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.