Skocz do zawartości

Rewelacyjna Dieta Protal !


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj Śliweczko!!!

Widziałam że dodałaś nuttellę fajowo :D :D :-D a jakiego mleka w proszku używasz?

M

Witaj Milenko !!!

Niestety nie robiłam tej nutelli,jeszcze nie szukałam odtłuszczonego mleka w proszku,ale muszę poszukać bo marzy mi się biszkopt przełożony nutellą...mniam  :mrgreen:

Pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć, ależ wynik, gratulacje!

to teraz pisz, jak to robisz :D

proszę przedstawić nam tu jeden dzień z życia lenoxa :D oczywiście chodzi o jedzenie, co jesz, kapewu? :mrgreen:

Witaj

chetnie podziele sie moimi doswiadczeniami z mich 30 dni

mam nadzieje ze komputery wasze wytrzymaja.

i tak

-rano serek lighy wiejski z jogyrtem lub serkiem fromage

-pozniej po poludniu zaczynam od dwuch udek ,pozniej wolowina (gotowane) i rybka wedzona lub

pieczona.jogyrt.mleko sledzie w occie (ti do wyboru co mam pod reka lub na co mam chec)

nie smaze ,nie uzywam tlusczu.(czasami cos upieke w piekarniku)

-praktycznie nie uzywam soli,przypraw uzywam srednio ale tylko ziolowe.

itak przez pierwszy caly etap

teraz w etapie B+W

-rano serek ze szczypiorkiem yogurt

-przed obiadem 2-3 pomidorki

-pozniek zalezy na co mm chec ale to jest to co byle w pierwszym plus mizeria z jogurtem

pomidory z jogurtem,salata z jogurtem,marchew tarta z jogurtem.ogorki i papryka konserwowa

nie jem zadnych dodatkow i specjalnie nie pichce bo nie mam czasu.moze surowe zasady ale to sa podstawowe zasady i ich sie trzymam.

a i co na jwaniejsze nie pije nic poza woda i mlekiem (przez ten okres wypilem 5 herbat i z 5 kaw )

a wodepije nie prze caly dzien ale wyczytalem na poczatku ze powinienem pic w czsie jedzenia

jesc i pic duzo wody tak wiec idzie mi jej do 3 l dziennie

jem duzo i to wieczorem bo w dzien nie ma czasu chociaz wiemze to blad bo jak pisza powinienem jesc jak tylko poczuje glod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

chetnie podziele sie moimi doswiadczeniami z mich 30 dni

mam nadzieje ze komputery wasze wytrzymaja.

i tak

-rano serek lighy wiejski z jogyrtem lub serkiem fromage

-pozniej po poludniu zaczynam od dwuch udek ,pozniej wolowina (gotowane) i rybka wedzona lub

pieczona.jogyrt.mleko sledzie w occie (ti do wyboru co mam pod reka lub na co mam chec)

nie smaze ,nie uzywam tlusczu.(czasami cos upieke w piekarniku)

-praktycznie nie uzywam soli,przypraw uzywam srednio ale tylko ziolowe.

itak przez pierwszy caly etap

teraz w etapie B+W

-rano serek ze szczypiorkiem yogurt

-przed obiadem 2-3 pomidorki

-pozniek zalezy na co mm chec ale to jest to co byle w pierwszym plus mizeria z jogurtem

pomidory z jogurtem,salata z jogurtem,marchew tarta z jogurtem.ogorki i papryka konserwowa

nie jem zadnych dodatkow i specjalnie nie pichce bo nie mam czasu.moze surowe zasady ale to sa podstawowe zasady i ich sie trzymam.

a i co na jwaniejsze nie pije nic poza woda i mlekiem (przez ten okres wypilem 5 herbat i z 5 kaw )

a wodepije nie prze caly dzien ale wyczytalem na poczatku ze powinienem pic w czsie jedzenia

jesc i pic duzo wody tak wiec idzie mi jej do 3 l dziennie

jem duzo i to wieczorem bo w dzien nie ma czasu chociaz wiemze to blad bo jak pisza powinienem jesc jak tylko poczuje glod.

otręby?chlebek protalowy? nic z tych rzeczy nie jesz?

a jednak sól....kurde, jak Ty zmordujesz pierś bez soli??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otręby?chlebek protalowy? nic z tych rzeczy nie jesz?

a jednak sól....kurde, jak Ty zmordujesz pierś bez soli??

TU SA WAZNE INFORMACJE CO DO PICIA I WODY

CYTAT Z DRUGIEJ STRONY TEGO PORTALU

Pij duzo wody

-Jedz tak często jak chcesz!

-Nigdy nie omijaj posiłku!

-Zawsze miej pod reką produkty niezbędne w tej diecie.

-zanim coś zjesz, upewnij się,że produkt znajduje sie na liście

-Pij w trakcie jedzenia!!

,, z niezrozumiałych dla mnie przyczyn w swiadomosci zbiorowej wciaż pokutuje przestarzałe, pochodzące jeszcze z lat siedemdziesiątych zalecenie , by nie pić w trakcie jedzenia. . Zasada ta,która nie ma zadnego znaczenia dla ogółu ludzi , może okazac się zgubna dla tego , kto poddał się diecie . Zaniedbując bowiem picie przy jedzeniu , narazami się na zapomnienie piciu w ogóle. Ponadto picie przy jedzeniu :

-zwiększa objętość kęsa pokarmowego

- powoduje uczucie sytości

-a nawet przepełnia żołądek

-woda rozpuszcza pokarmy , spowalnia proces ich pochłaniania

-przedłuża uczucie sytości.

-chłodna lub zimna woda obniża ogólną temperaturę pokarmów zawartych w żołądku , które organizm będzie musiał ogrzać przed przeniesieniem do krwi . Zyskujemy czas i tracimy kalorie. ,,

jak widzisz, jesli ktoś pisze zeby nie pic w trakcie jedzenia bo rozrzedzamy soki trawienne pisze totalną bzdurę. Przesąd ten jest absurdalny i niepotwierdzony a wręcz niezgodny z prawdą.

ZADNYCH PRODUKTOW KTORE NIE BYLY WYMIENIONE NA SAMYM POCZATKU

ZADNYCH OTREB I ZADNEGO PIECZYWA TYLKO TO CO NA LISCIE PODSTAWOWEJ

WSZYSTKO CO JEM TO POPIJAM WODA SEREK JOGURT CZY POMIDORY(W DRUGIM ETAPIE)

WIEM I ZDAJE SOBIE SPRAWE Z TEGO ZE WIEL OSOB NA POCZATKU JAK CIAGNALEM PIERWSZY ETAP TO REAKCJE BYLY ROZNE....ALE POWIEM TAK

MOJE PANIE JAK ZNAM HISTORIE ZADEN Z WYNALAZCOW NIGDY NIE TRZYMAL SIE ZADNYCH ZASAD LAMAL WSZYSTKIE ZASADY I PRAWA NIE ZWAZAJAC NA KONSEKWENCJE,CHODZILI ONI WLASNYMI SCIEZKAMI I WIEKSZOSC TO Z POD ZNAKU WODNIKA.

TO SA MOJE DOSWIADCZENIA I BEDE RAD JA SIE KOMUS TO PRZYDA ,JA WIEM ZE JESTEM NA DOBREJ DRODZE I NIE ZMIENIE JEJ,WIEM ZE MOJ UPOR BEDZIE WYNAGRODZONY W NIEDALEKIEJ PRZYSZLOSCI A WTEDY.................... JUZ BEDZIE TYLKO DOBRZE.

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otręby?chlebek protalowy? nic z tych rzeczy nie jesz?

a jednak sól....kurde, jak Ty zmordujesz pierś bez soli??

A ZAMIAST SOLI TO BIORE PIERSIATKA UGOTOWANE I SMARUJE TAK DELIKATNI KECZAPEM LUB MUSZTARDA(BARDZO CIENKO) LEPSZE TO NIZ SOL BO ONA ZATRZYMUJE WODE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow Lenox sie zaparles niezle :D Gratuluje wyniku.

A ja zrobilam sobie nutelle light bo jak zobaczylam przepis to o niczym innym nie moglam myslec(wiem, wiem desperatka ze mnie :-D )ale wlasnie tego mi brakowalo bo ostatnio z tymi przestojami wagi ciezko pozostac zmotywowanym :D)) Jedyny minus jest taki ze mleko w proszku, to odtluszczone tez, zawiera bardzo duzo wegli(no ale wszystkiego miec nie mozna)i mysle ze raz na jakis czas mozna sie wynagrodzic.

Jesli ktos bedzie w przyszlosci robil to mam od razu pytanie- w przepisie napisano ze wszystki pudry(mleko, kakao, slodzik)nalezy najpierw 'zmiksowac' tak aby nie bylo zadnych grudek...no i teraz tak- jak z samych pudrow moze wyjsc gladka masa bez grudek? na sucho? :mrgreen: Czy to mleko w pudrze trzeba najpierw rozcienczyc z woda? Ja zrobilam bez rozcienczania, tylko jak wymieszalam wszystko to dodalam 2 lyzki chudego mleka- i to bylo wyzwanie bo faktycznie trzeba sie naucierac zeby masa sie zrobila gladka.

Na koniec- jak wszystko utarlam to byla fajna konsystencja tylko jak na moj gust troche zbyt kleista, wiec dodalam extra lyzke mleka, i bylo ok przez 3 min bo potem to wszystko strasznie stwardnialo.

Kompletny ze mnie laik jesli chodzi o mleko w proszku i bede wdzieczna jak ktos wspomoze jakimis wskazowkami. Z gory dzieki!

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Śpioszki :mrgreen: Widzę,że stało to się prawie regułą,że jestem pierwsza :D Zaraz za mną będzie Bogi i Pola a potem reszta towarzystwa.Śliweczka jak pożegna gości też przyleci na kawkę.Ciężki dzień dziś mam.Testy,kursy,ale wieczorem miłe spotkanie z przyjaciółmi i pewnie grzeszki(jakie to miłe,że w III fazie czasem można :D ).Co to będzie,jak już będę za 2 miesiącew 4 fazie,bez Was już nie potrafię nawet dnia zacząć,będę tu dalej przychodzić.Pozdrawiam,cieszę się chudzinki i Lenox,że Wasza waga w różnym tempie,ale spada,życzę wielu sukcesów w chudnięciu.Miłego dnia3-MALLINA-FAZA-III-7205.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam tradycyjnie z ranka i przy kawce, jesem pod wrażeniem wyniku Lenoxa , ja tez nie jem chlebka protalowego, otręby jakos omijam:(, ale za to wcina kogel mogel robiony na słodziku, i krem protalowy/ cytrynowy, kawkaowy/.Udao mi się kupic jogurty greckie maja 0% tłuszczu i są ok. pozdrawiam piątkowo i spadam do pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.