Skocz do zawartości

Rewelacyjna Dieta Protal !


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

Indeks glikemiczny to lista produktów uszeregowanych według tego, jak szybko po ich spożyciu rośnie we krwi stężenie cukru (glukozy). Indeks ten zwany jest również wskaźnikiem glikemicznym.

Wysoki Indeks Glikemiczny sprzyja tyciu!

Niski wskaźnik Indeksu Glikemicznego sprzyja odchudzaniu.

Niżej trochę wybranych produktów z ich indeksem glikemicznym

1) Truskawki mają niski indeks podobnie jak warzywa – nie są taaakim dużym grzechem

Ja jem truskawki od 15maja w ilości ok. 70dag co drugi dzień i tempo chudnięcia mam takie same jak przed nimi tzn. ok. 1kg na 10dni

2) nie przesadzałabym z mąką kukurydzianą – Dukan wyraźnie mówił o odrobinie do zagęszczania

3) marcheweczka i buraki są bardzo zdradliwe

Awokado 10

Agrest złoty 15

Brukselka 15

Cebula 15

Cukinia 15

Cykoria 15

Czarna porzeczka 15

Fasolka szparagowa 15

Grzyby 15

Imbir 15

Kalafior 15

Kapusta 15

Kiełki soi 15

Kiszona kapusta 15

Koper 15

Korniszony (bez cukru) 15

Ogórek 15

Papryka chili 15

Papryka (czerwona, zielona, żółta) 15

Por 15

Rabarbar 15

Rzodkiew 15

Sałata 15

Seler naciowy 15

Soja 15

Szczaw 15

Szparagi 15

Szpinak 15

Bakłażan 20

Czereśnie 20

Fruktoza 20

Kakao (bez cukru) 20

Karczochy 20

Pędy bambusa 20

Sok cytrynowy (niesłodzony) 20

Agrest niebieski 25

Borówki 25

Czerwona porzeczka 25

Jeżyny 25

Maliny 25

Truskawki 25

Wiśnie 25

Buraki surowe czerwone 30

Czosnek 30

Dżem słodzony sokiem owocowym 30

Grejpfrut 30

Gruszka 30

Mandarynki 30

Marakuja 30

Marchew surowa 30

Marmolada bez cukru 30

Mleko odtłuszczone w proszku 30

Morele świeże 30

Pomidory 30

Rzepa 30

Twaróg odtłuszczony 30

Biała fasola 35

Brzoskwinie 35

Czarna fasola 35

Drożdże piwne 35

Dziki ryż 35

Fasola 35

Figi świeże 35

Groszek zielony 35

Jabłka duszone 35

Jabłka suszone 35

Jabłko (świeże) 35

Jogurt odtłuszczony 35

Lody słodzone fruktozą 35

Musztarda Dijon 35

Nektarynki 35

Pigwa 35

Pomarańcze 35

Pomidory suszone 35

Przecier pomidorowy 35

Seler surowy (korzeń) 35

Sok pomidorowy 35

Śliwki 35

Bób niedojrzały/niegotowany 40

Laktoza 40

Marchwiowy sok 40

Otręby (owsiane i pszenne) 40

Ananas (świeży) 45

Zielony groszek z puszki (bez cukru) 45

Ketchup 55

Musztarda (z cukrem) 55

Banany dojrzałe 60

Melon 60

Buraki gotowane 65

Kukurydza 65

65

Mąka kukurydziana 70

Arbuz 75

Dynia 75

Kabaczek 75

Bób gotowany 80

Marchew gotowana 80

Glukoza 100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazlam cos interesujacego w necie...

ETAPY ZRZUCANIA WAGI

"Często po pierwszych dnia odchudzania jesteśmy zachwyceni efektami, nie zdając sobie sprawy, że pozbywamy się zapasów wody, a nie tłuszczu.O spalaniu tłuszczu możemy mówić dopiero po 11 dniach diety. A tak wygląda rozkład spalania:

Etap 1: Przez pierwsze 3 dni diety tracimy 70% wody, 5% białka, 25% tłuszczu

Etap 2: Do 13 dnia diety tracimy 19% wody, 12% białka, 69% tłuszczu

Etap 3: Między 21 a 24 dniem diety tracimy 15% białka, 85% tłuszczu

Etap 4: Od 24 dnia diety tracimy 25% białka, 75% tłuszczu

Do zrzucenia wagi potrzeba więc wytrwałości i konsekwencji"

mimo ze w pierwszych dniach traci sie wode to i tak jest to motywujace...ale juz po dwoch tyg. zaczynamy tracic naprawde sporo tluszczyku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czeremcho witaj! Tylko już nie kuś siostry na paluszki i krakersy hi hi hi - żartuję. Ale wcale ie masz aż tyle kilosków do zgubienia - mniej niż ja! He he he.

Pozdrawiam. Pa.

Witam Anula1978 ! No tak,teraz wszystko na mnie ;) a wcinała aż jej się uszy trzęsły hehe! :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Polu jesteśmy dwie  :) Ja też dzisiaj podjadłam truskawek  :oops: Ale one tak pięknie pachniały i uśmiechały się do mnie  ;) Trzymam kciuki za Ciebie ,siebie i resztę Protalek,żeby nasza silna wola nie słabła  :grin:

Dzięki Śliweczko za wsparcie moralne. Zaraz mi się lżej zrobiło, że nie tylko ja dałam się porwać zapachowi i smakowi truskaweczek. Jednak postaram się nie grzeszyć zbyt często.

Śliweczko, Twój pomysł na owsiankę jest rewelacyjny. Wreszcie nie chodzę 'zakorkowana':D

Pogoda u mnie przepiękna dzisiaj, aż za ciepło! Ma się jednak jutro zmienić.

Pozdrowienia dla wszystkich :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAK MUS TO MUS a z truskawek masz u mnie rozgrzeszenie ;)

Dzięki za rozgrzeszenie Balbinko :grin:. Dzisiaj z trwogą weszłam na wagę ale ta zamiast pokazać więcej pokazała 200 gramów mniej!!

Powoli jakoś się może doczłapię to celu :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze ja :grin: zanim pójdę poprawiać sprawdziany ;)

Witam nowe protalowiczki: Pyśka, Anię 77 i Czeremchę. Cieszę się, że jest nas coraz więcej :D. W grupie o wiele łatwiej i raźniej a i na pomoc zawsze można liczyć.

Maragrette - dobrze, że jestem daleko bo pewnie byś mi przyłożyła za te truskawki, co? :-( Ale na usprawiedliwienie mam to, że robiłam torcik truskawkowy dla mojego syneczka (też stary koń) na dzień dziecka i tak jakoś samo 'wyjszło' :)

Kurcze, dziewczyny, fajnie macie, że macie te Lidle, biedronk, kauflandy pod nosem. U mnie 3 sklepy na krzyż, a jak już pojadę do cywilizacji to nic nie mogę znaleźć. Marzy mi się ten 'rożek' z Piątnicy..............

Bagi, gdybym nie wytrzymała to pewnie też było by mi trudno się pożegnać. Głupio się tak przyznać do braku silnej woli.

Dziś mija 40 dzień mojej diety. Nie powiem, rezultaty powoli zaczyna być widać, a i ciuchów przybyło. Nareszcie mam wybór.

Ja też chudnę rodzinnie, moja córcia też się odchudza, ale jakoś nie chce się do nas zapisać, więc nie zmuszam jej :oops:. Zresztą jest bardzo zajęta. Nie wiem jednak, czy nie będzie musiała zrezygnować, bo ma straszliwe kłopoty z WC i hemoroidy i w jej przypadku nic nie skutkuje.

No to zmykam do tych sprawdzianów, ale zajrzę jeszcze późnym wieczorkiem.

Całuję, na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany, jak mnie denerwuj a te ciastka po prawej, zwłaszcza dziś, kiedy walczę z pokusą na coś słodkiego, bo zaczął mi się okres :D

Witam serdecznie wszystkie nowe Protalki ;)

Jutro zaczynam kolejne 5 dni z warzywani; ugotowałam sobie młodą kapustę z suszonymi pomidorami, kurczakiem, kabanosem drobiowym i dużokoperkiem... nie mogę się jutra doczekać :grin:

Ja różnicy na wadze nie widzę, pewnie przez zatrzymanie wody, ale po ciuchach mimo wszystko czuję różnicę. Dziś miałam na sobie dżinsy, w które miesiąc temu się dosłownie wbijałam, a teraz są leciutko luźne. Radość moja jest niewyobrażalnie wielka :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panie i panny ;) Nowe i stare :]

Ale się tu u was zrobiło wesoło. Normalnie miło poczytać :oops:

Niestety ja nie mogę się aż tak bardzo zaangażować w życie forum... ;( Opiekuje się starszą babcią, mamy nie ma w domu i wszystko jest na mojej głowie. Po południu dopiero robię zakupy,( na mieście jest tyle spraw do załatwienia :-( ), przychodzę, sprzątam, robię mamie obiad i coś dla siebie. Mama wykończona po pracy także równiez wieczorem wszystko robię sama. Czytam was od czasu do czasu, ale naprawdę nie mam czasu żeby dłużej się udzielać.

Jeżeli chodzi o dietę to początek fazy II, nie jest źle, mieszczę się w stare spodnie :) (mimo że waga czasem stoi a czasem MINIMALNIE spada). W ogóle nie lubię mojej wagi bo jest wredna ale za to mam kochanka o imieniu Pan Centymetr :) Zawsze mogę na nim polegać i nikt mnie nie pociesza tak jak on :grin: hi hi :] Zaczynam podobać się sobie :D

Żegnam Panie bo czas goni....

Bye ;*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panie i panny :grin: Nowe i stare :]

Ale się tu u was zrobiło wesoło. Normalnie miło poczytać :)

Niestety ja nie mogę się aż tak bardzo zaangażować w życie forum... ;( Opiekuje się starszą babcią, mamy nie ma w domu i wszystko jest na mojej głowie. Po południu dopiero robię zakupy,( na mieście jest tyle spraw do załatwienia :oops: ), przychodzę, sprzątam, robię mamie obiad i coś dla siebie. Mama wykończona po pracy także równiez wieczorem wszystko robię sama. Czytam was od czasu do czasu, ale naprawdę nie mam czasu żeby dłużej się udzielać.

Jeżeli chodzi o dietę to początek fazy II, nie jest źle, mieszczę się w stare spodnie :) (mimo że waga czasem stoi a czasem MINIMALNIE spada). W ogóle nie lubię mojej wagi bo jest wredna ale za to mam kochanka o imieniu Pan Centymetr :) Zawsze mogę na nim polegać i nikt mnie nie pociesza tak jak on :D hi hi :] Zaczynam podobać się sobie :-(

Żegnam Panie bo czas goni....

Bye ;*

bardzo nam milo ze chociaz od czasu do czasu cos skrobnierz :grin: wiadomo obowiazki rodzinne na 1 miejscu

wiec sie nie stresuj tylko trzymaj dietke ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany, jak mnie denerwuj a te ciastka po prawej, zwłaszcza dziś, kiedy walczę z pokusą na coś słodkiego, bo zaczął mi się okres :D

Witam serdecznie wszystkie nowe Protalki ;)

Jutro zaczynam kolejne 5 dni z warzywani; ugotowałam sobie młodą kapustę z suszonymi pomidorami, kurczakiem, kabanosem drobiowym i dużokoperkiem... nie mogę się jutra doczekać :grin:

Ja różnicy na wadze nie widzę, pewnie przez zatrzymanie wody, ale po ciuchach mimo wszystko czuję różnicę. Dziś miałam na sobie dżinsy, w które miesiąc temu się dosłownie wbijałam, a teraz są leciutko luźne. Radość moja jest niewyobrażalnie wielka :oops:

lo matko ale mi smaka narobilas ta kapustka hmmmm..........chyba jutro zrobie..... :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.