Skocz do zawartości

Rewelacyjna Dieta Protal !


Dorotaxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie :-?

U mnie waga poszła do góry... najwyraźniej z tym jedzeniem "kiedy i ile się chce", to nie do końca prawda :-) No nic... chętnie wrócę do samych białek w czwartek - mniej jadłam niż w fazie b+w :shock: No i waga mam nadzieję pójdzie w dół!

Poproszę jeszcze o informację gdzie można kupić aromat orzechowy (pierwszy raz o takim słyszę...) no i kakao odtłuszczone (pamiętacie czy Dukan pisał o takim, że można, czy jest to pomysł forumowych protalek - taki grzeszek mały?)

Wszystkiego najlepszego dla Jubilatki :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Chudzinki,trochę mnie nie bylo i dalej w najbliższych dniach(PEWNIE DO PIĄTKU,ALBO SOBOTY MNIE NIE BEDZIE),komputer zablokowany ,przyjechały moje córy ,jedna przygotowuje się do sesji ,a druga ma wolne ,ale musi pracować na kompie.u mnie nic nowego,trudno mi sie zebrać ,zeby zrobic dzień proteinowy,ale to musi być jutro,bo dzisiaj na obiad pizza :-? i deser TRUSKAWKI!!! Milenko serdeczne życzenia z okazji urodzin,oby spełniły sie wszystkie Twoje marzenia :shock: 100 buziaków :shock: Życze wszystkim udanego i miłego odchudzania :-) 3-MALLINA-FAZA-III-7205.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benek fajnie masz z takim dużym wyborem mąki. Też bym tak chciała....szkoda, że w marketach typu realu nawet takich nie ma :shock: ale kukurydzianą w jakimś markecie dostałam ale mąkę nie skrobię.

U mnie w realu - jest mąka kukurydziana - musiałabyś zobaczyć przy dziale

ze zdrową żywnością. W takich białych torebkach. W okolicach słodzików

i innych dietetycznych pyszności...

Wróciłam z lidla i jestem rozczarowana bo tam tylko wielkie g...nko było :shock:

Co do mąki to czy dozwolona jest mąka orkiszowa?

Balbinko kicia jest przesłodka,ciekawe jakiej muzy słucha bo taką zadowolona minkę ma :-? :-)

W sumie to nie wiem jak z tą mąką.. Ale siostra i mama kupują chleb orkiszowy

- są już po utrwalaniu.. Więc może i możnaby było... Nawet w czasie II fazy

od czasu do czasu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproszę jeszcze o informację gdzie można kupić aromat orzechowy (pierwszy raz o takim słyszę...) no i kakao odtłuszczone (pamiętacie czy Dukan pisał o takim, że można, czy jest to pomysł forumowych protalek - taki grzeszek mały?)

Aromat orzechowy kupiłam w sklepie Archelan czy jakoś tak  :-? A kakao odtłuszczone jest dozwolone ,dokładnie 1 łyżeczkę...jest to produkt "tolerowany" na diecie Dukana,tak samo jak jogurt sojowy,jogurt owocowy,śmietana sojowa...zresztą wkleję wiadomości z innego forum,zaczerpnięte ze źródła czyli francuskiej strony Dukana:

LISTA PRODUKTÓW TOLEROWANYCH W DIECIE PROTAL

Uwaga 1!!! Nie wolno zjeść wiecej niż 2 produkty tolerowane dziennie. Lista nie oznacza wcale, że możemy bezkarnie włączać do diety wymienione niżej produkty. Powinny one być spożywane raczej w wyjątkowych sytuacjach. Jeśli możemy powstrzymać się od zjedzenia produktów tolerowanych, tym lepiej dla nas i dla procesu chudnięcia!!!

Uwaga 2 !!! Nie wolno stosować produktów tolerowanych w fazie uderzeniowej. Mozna używać je w II Fazie zarówno w cyklu czystych protein, jak i w cyklu warzywno-proteinowym.

1. JOGURTY OWOCOWE: 1-2 jogurty owocowe 0%, bez cukru, dziennie;

2. MĄKA KUKURYDZIANA: 1 łyżkę do zupy dziennie;

3. JOGURTY SOJOWE: 1 jogurt dziennie;

4. SER CANCOILLOTTE (produkowany we Francji w rejonie Franche-Comte oraz w Lotaryngii i Luksemburgu pod nazwą Kachkéis (cook-cheese): - maksymalnie 40g;

5. ODTŁUSZCZONA ŚMIETANA CREME BRIDELIGHT 3%-4%: 1 łyżkę do zupy;

6. SMIETANA SOJOWA: 2 łyżki do zupy;

7. ODTŁUSZCZONE KAKAO BEZ CUKRU: 1 łyżeczkę do kawy (niedozwolone jest kakao Van Houtena ani Kankao);

8. TWAROŻEK LIGHT do 6% max: 30g

9. OLEJ SŁONECZNIKOWY / OLIWA Z OLIWEK: 3 krople na patelnie teflonową.

Tych produktów nie powinno stosować się codziennie ,ale od czasu do czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w realu - jest mąka kukurydziana - musiałabyś zobaczyć przy dziale

ze zdrową żywnością. W takich białych torebkach. W okolicach słodzików

i innych dietetycznych pyszności...

W sumie to nie wiem jak z tą mąką.. Ale siostra i mama kupują chleb orkiszowy

- są już po utrwalaniu.. Więc może i możnaby było... Nawet w czasie II fazy

od czasu do czasu..

przegladalam przepisy,hmm,swietne,placuszki sliweczki wygladaja wysmienicie

czy ktoras z Was dziewczynki moglaby mi doradzic jak dlugo powinna trwac ta pierwsz faza,czy 3 dni,jak sobie zalozylam to nie strata?czy moze 5lepiej,albo i wiecej

bo prawde powiedziawszy ksiazke czytalam w tamtym juz roku,pozyczylam od kolezanki,wiec rozumiecie:)chyba musze ise postarac o ksiazke,bo boje sie,ze popelnie jakis blad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czeremcho,ja myślę że raczej orkisz jest niedozwolony,ale wkleję tu skład orkiszu może ktoś inny się wypowie.Wiem tylko tyle że ziarno pszenicy orkiszowej jest bardzo zdrowe ,ale mąka orkiszowa spowalnia przemianę materii.Napewno dobrze jest jeść orkisz,ale nie w II fazie,ale to tylko moje skromne zdanie  :-?

Składnik Zawartość

Woda 12,5 g

Białko 11,6 g

Tłuszcz 2,7 g

Węglowodany 62,4 g

Błonnik 8,8 g

Sód 3,0 mg

Potas 447 mg

Wapń 22 mg

Fosfor 411 mg

Magnez 130 mg

Żelazo 4,2 mg

Fluor 0,06 mg

Witamina E 0,30 mg

Witamina B1 0,30 mg

Witamina B2 0,10 mg

Witamina PP 1,50 mg

Witamina B6 0,30 mg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przegladalam przepisy,hmm,swietne,placuszki sliweczki wygladaja wysmienicie

czy ktoras z Was dziewczynki moglaby mi doradzic jak dlugo powinna trwac ta pierwsz faza,czy 3 dni,jak sobie zalozylam to nie strata?czy moze 5lepiej,albo i wiecej

bo prawde powiedziawszy ksiazke czytalam w tamtym juz roku,pozyczylam od kolezanki,wiec rozumiecie:)chyba musze ise postarac o ksiazke,bo boje sie,ze popelnie jakis blad

Onyks,tylko od Ciebie zależy ile dni uderzeniówki przeprowadzisz.Dozwolona ilość dni to od 1 do 10 ,z tym że od 7 do 10 dni powinno się to odbywać pod kontrolą lekarza .Nasz pan Lenox był na uderzeniówce 20 dni  :shock: i chyba nadal żyje ( choć kto wie,nie odzywa się już na forum :-? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przegladalam przepisy,hmm,swietne,placuszki sliweczki wygladaja wysmienicie

czy ktoras z Was dziewczynki moglaby mi doradzic jak dlugo powinna trwac ta pierwsz faza,czy 3 dni,jak sobie zalozylam to nie strata?czy moze 5lepiej,albo i wiecej

bo prawde powiedziawszy ksiazke czytalam w tamtym juz roku,pozyczylam od kolezanki,wiec rozumiecie:)chyba musze ise postarac o ksiazke,bo boje sie,ze popelnie jakis blad

Onyx to zależy ile chcesz stracić, ale widzę że założyłaś sobie 10 kg to wydaje mi się, że 5 - 7 dni to góra. ja założyłam sobie 20 kg i na uderzeniowej byłam 10 dni (bez konsultacji z lekarzem) i było wszystko ok.. Jeszcze mam 5 kg do końca. Pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam w piekny sloneczny dzionek rano bylo u mnie ponuro szaro a teraz swieci sloneczko

-Milenko W dniu urodzin życzę Ci, aby każdy dzień

był niezapomnianą przygodą i powodem do zadowolenia.

Aby nigdy nie zabrakło Ci ciepła i miłości najważniejszych osób w Twoim życiu - tych którzy są teraz i którzy będą.

Powodzenia we wszystkim co robisz!

…………… ( …… ( ……( …… (

…………… () --- () --- () --- ()

…………… || -— || — || — ||

………… .{*~*~*~*~*~*~*}

………@@@@@@@@@@@@@

…… { ~*~*~*~****~*~*~*~ }

… . @@@@@@@@@@@@@@@

… .{*~*~*~* 100 LAT;;; *~*~*~*}

…{ *~*~ * 100 LAT 100 LAT ~*~* }

…{ ~*~*~*~*~*~ *~*~*~*~*~ }

…@@@@@@@@@@@@@@@@@

……………… … )---------(

………… ____ ,-----------, ___

…… … /_________________\

*”˜˜”*°•._˜”*°••°*”˜_.•*”˜˜”*°•.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.